MargotWolandov MargotWolandov komentáře u knih

Prázdnice: Hon na Morrigan Crowovou Prázdnice: Hon na Morrigan Crowovou Jessica Townsend

Byl by to moc pěkný literární zážitek nebýt těch všudypřítomných pravopisných chyb i překlepů. Po 'zjevyt' na straně šedesát sedm jsem musela přestat číst a rozdýchat to. A nevhodná volba slov se zde vyskytuje také, místy jsem měla pocit, jako by to překládal nějaký cizinec nebo google překladač. Trochu mi připadá, jako kdyby to i psal někdo jiný, vytratila se dokonce i většina humoru a milé atmosféry z předchozch dílů, a to mě moc mrzí.
Dávám čtyři hvězdičky, a to kvůli onomu evidentně neokorekturovanému překladu. Jinak s příběhem je za mě téměř všechno v pořádku.

17.09.2023 4 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Moc pěkné...i když mi trochu nesedí barvy a styl kreslení. Za mě by to chtělo trochu omezit zářivé barvy, které mi trochu kazily atmosféru...

20.03.2023 5 z 5

Glennkill – ovce vyšetřují Glennkill – ovce vyšetřují Leonie Swann

Krásná knížka...obzvláště miluji onu ovčí logiku, kterou je celá kniha prostoupená. I příběh se vleče...tak nějak ovcovským tempem.
Když jsem před pár dny narazila na pokračování v antikvariátu naproti Smíchovskému nádraží, okamžitě jsem si ho koupila. Už se moc těším!

18.03.2023 5 z 5

Zlatý věk Zlatý věk Joe Hill (p)

Doteď jsem si myslela, že knížky ze série Zámek a klíč nemohou být lepší. Když jsem si však přečetla tento dodatkový díl, uvědomila jsem si, že na něco lepšího jsem opravdu narazila.
Původně jsem z crossoveru Zámku a klíče se Sandmanem měla smíšené pocity...viděla jsem oba dva seriály, přičemž oba dva na mě silně zapůsobily, sice jsem nečetla obě dvě komiksové série kompletně, ale věděla jsem, o co se jedná. I přesto jsem však nevěřila, že z toho vzejde něco nepřecpaného mytologiemi, které mezi sebou nemají žádné spojovací body. Mile mě překvapilo jemné skloubení jak světa, který vycházel z křesťanství a jiných náboženství, a světa magických klíčů a démonů, kteří posednou člověka. Obavy se rozhodně nenaplnily. Kromě toho mě překvapil trochu odlišný styl kresby od předchozích dílů série, působil jemněji a tak nějak přirozeněji. Musím říct, že toto dílo si pět hvězdiček rozhodně zaslouží.

16.03.2023 5 z 5

Cesta za tatínkem Cesta za tatínkem Tove Jansson

I když je to z kouzelného muminího světa, kniha naprosto postrádá onu nevinnost pozdějších dílů. Za mě nic moc.

12.02.2023 2 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Nevím proč, ale série mě se čtvrtým dílem trochu přestala bavit. Ale jenom trochu, pořád je to nesmírně roztomilé a krásně ilustrované :)

12.02.2023 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Aww! To je supeeer!

Široké okno Široké okno Daniel Handler

Synovi je dvanáct a svěřil se mi, že až bude velký, chce mít dům jako teta Josephine. A já? Já taky!!! (I když už velká jsem!)

Temné terárium Temné terárium Daniel Handler

Druhý díl opět potěší. Zejména akorátní dávka černého humoru.

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Zajímavá kniha, povedený začátek třináctidílné série. Přečteno bez přestávky za jedno ráno a těším se na další díly! Akorát jsem asi zase čekala moc...

25.12.2022 4 z 5

Mog, Mog, Mog, Mog, Mog, Mog, Mog!

18.12.2022 5 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Ooo, už dlouho jsem nečetla něco, co by mě taaaakhle potěšilo. Druhý díl série není o nic horší než první a obzvláště mi udělalo radost, že je knížka asi dvakrát tlustší, než ta první!

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Pěkné čtení, napínavé, promyslené. Ale čekala jsem více.

18.12.2022

Koralina Koralina Neil Gaiman

Jojo... zlatý Neil Gaiman mě zase potěšil!

Čarokniha Čarokniha Edi Vesco

Co to je za vypravěče? Ze začátku se mi to docela líbilo, ale potom to nabralo spád rovnou do vytříděných knížek.

13.11.2022 1 z 5

Super! Dozvědělajsem se více o světě Harryho Pottera, se kterým jsem prakticky vyrůstala. Akorát mě mrzí, že máme doma vydání skoro bez ilustrací.

13.11.2022 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Opravdu miloučké čtení, u kterého jsem se pobavila i se svými dětmi, přičemž jsme ji pravidelně četli před spaním a teď máme rozečteného Ikaboga (další knížku od autorky).

13.11.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Opravdu jedna z nejlepších - ba možná nejlepší - kniha, kterou jsem kdy četla. Člověk se u ní jednak popadá smíchy za břicho, jednak pláče, až srdce usedá, ale kniha také z mých hlubin vylovila mnoho dalších emocí. Nemám co dodat.

09.11.2022 5 z 5

Tango: Skutečný příběh jedné tučňáčí rodiny Tango: Skutečný příběh jedné tučňáčí rodiny Peter Parnell

Moc hezká milá knížka. S dětmi jsme ji vylovili v knihovně a oboum potomkům se moc líbila. Akorát mě mrzí a zároveň pohoršují některé nižší komentáře, že bychom neměli dětem 'vymývat' hlavy, jenom proto, že jsou v něm dva tučňáci-kluci.

07.11.2022