Maragad Maragad komentáře u knih

Ocelové srdce Ocelové srdce Brandon Sanderson

Ocelové srdce je velmi slibným prvním dílem začínající série, která toho do budoucna slibuje mnoho, a já už se moc těším na to, jak bude pokračovat. I když je kniha více méně ukončena, i přesto ještě pár otázek zůstalo nezodpovězených a ty budou skvělým námětem na pokračování. A i když je Ocelové srdce primárně určeno spíše mladším čtenářům, věřím, že příběh se bude líbit i těm starším, protože obsahuje taková témata, nad nimiž se zamyslí každý, bez ohledu na své stáří.

17.05.2015 4 z 5

Deníček šílený holky Deníček šílený holky James Patterson

Pokud si chcete přečíst něco vtipného a víceméně oddechového, jistě sáhněte po Deníčku šílený holky z pera Jamese Pattersona. Jde o bláznivou knihu plnou velmi povedených ilustrací, v níž se najde hned několik závažných témat k zamyšlení. Ti středoškoláci to dnes vážně nemají jednoduché.

14.05.2015 4 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Šepotání spadající do ranku young adult rozhodně není jen obyčejným dívčím románem, kde by byl na prvním místě milostný vztah. Ačkoliv i tentokrát naleznete v knize milostný trojúhelník, hlavní slovo má stále vaše fantazie. Čeká na vás totiž potrhlý a velmi barvitě popsaný imaginární svět, v němž nic není nemožné a je jen na vás, zda dokážete nalézt svůj klid ve všem tom chaosu. Styl vyprávění A. G. Howardové je velmi poutavý a autorka dokáže plynule přecházet mezi opisy, kterých nebudete mít nikdy dost, akčními a děsivými scénami a milostnou linkou.

07.05.2015 5 z 5

Tlukot mého srdce Tlukot mého srdce Alf Kjetil Walgermo

Postavy i děj jsou zpočátku opravdu velmi jednoduché. Ovšem jak postupně vyplouvá na povrch Amandina nemoc, začíná kniha působit i na mě. Nejsem čtenář Greena, a tak mi možná stačí málo. Ale jako matka dvou dětí, jsem se dokonale dokázala ztotožnit s utrpením Amandiných rodičů. Nesplynula jsme tedy s hlavní hrdinkou jako takovou, ale i přesto jsem po celou dobu chápala její pocity a s jejím chováním souhlasila.

05.05.2015 3 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Enderova hra již od prvních stránek dokazuje, že je ve svém žánru knihou zcela výjimečnou. Nenaleznete v ní žádné zbytečné opisy prostředí ani vědecké pojmy, jejichž význam byste museli dohledávat na internetu. Naopak se čte román velmi lehce, a jak se jednou začtete, již ho nedáte z ruky až do samotného konce. Ale ani pak nebudete mít dost, kniha je totiž příliš krátká.

18.04.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Selekce je příběh o dívce z nižší společenské vrstvy, která dokáže i přes svůj původ, zaujmout někoho tak vybíravého, jako je samotný princ. Myslíte si, že to není nic nového? Tak to se velmi pletete. Kouzelný román, jenž svádí k přirovnání s naší známou Popelkou, je vložen do dystopického světa, který je dobře propracovaný a Kiera Cassová dokázala výborně využít většinu jeho potenciálu. Dokonce i přirovnání ke známé a úspěšné sérii Hunger Games je scestné, jistá podobnost se sice nalézt dá, ale kdyby se měly srovnávat všechny knihy tohoto žánru, budeme zde sedět do rána.

11.04.2015 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Svět bez princů doporučuji všem čtenářům - mladým i starým, ženám i mužům, prostě všem těm, kteří si v sobě zachovali aspoň něco málo z dětské duše a rádi se vrací ke starým dobrým pohádkám, kde by dobro mělo zvítězit nad zlem a kniha končí slovy: A žili spolu šťastně až na věky. Jen tentokrát to není dobro proti zlu, ale dívky proti klukům. A jaký bude konec? Na to už si musíte přijít sami.

03.04.2015 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Pán ohně je střet dvou světů, dvou kultur a dvou rozumů. Margaret i Li Jen jsou odlišní a pochází z různých podmínek, každý uznává jiné hodnoty a teď musí spolupracovat. Některé jejich konfrontace jsou až filozofické a protikladem jim je humorná stránka příběhu, která přináší jisté odlehčení. Ovšem nesmíme opomínat ani zápletku, která je promyšlená a nejeden čtenář se jistě podiví nad dokonalým popisem pitvy, která působí velmi reálně.

Pán ohně je knihou, která za přečtení stojí a Peter May tím dokazuje, že vypravěčský talent měl již od svých spisovatelských začátků. Jeho tvorba je poutavá a čtivá a snad se čeští čtenáři dočkají dalšího dílu ze série Čínské thrillery co nejdříve.

31.03.2015 3 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Nebe je všude je citlivý román o ztrátě, lásce a o naději. Každá kapitola je doplněna o různé básničky a rozhovory, které píše Lennie při vzpomínkách na svou sestru. Je to originální nápad, ovšem vše je opět tak smutně podáno, že je vám po přečtení vzkazů ještě více úzko. Protikladem je rodící se mladá láska, jež příběh odlehčuje a ubírá mu na depresivnosti.

20.03.2015 4 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Postavy jsou tím největším tahounem knihy. Anna je vtipná a zajímavá a spolu s Kaidanem jsou dokonalí, a to se v knize promítá. Příběh sám o sobě je sice zajímavý, ale bohužel se vám může zdát první polovina knihy jako zbytečné natahování děje. Ovšem i přes jisté nedostatky, je Svůdné nebezpečí knihou, kterou si jednou ráda přečtu znova. Text jsem hltala ve velkém a nemohla knihu odložit. Kaidan je prostě dokonalý a i kdyby autorka jinak celou dobu psala o hřebíkách, kvůli němu to přejdu a budu číst dál.

12.03.2015 4 z 5

Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Andrew Smith

Kukuřičný město: Zápisky z konce světa je velmi čtivá kniha, kterou ale bohužel nedocení každý. Musí na ni být ta správná nálada, aby vám příběh opravdu sedl a i tak můžete najít pár výtek. Ovšem když se na to podíváte z druhého pohledu, jde o výjimečné dílo, jež za přečtení rozhodně stojí, a já už teď vím, že pro mě to bude kniha, k níž se jednou za čas ráda vrátím.

18.02.2015 4 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Prozřetelnost je směsí hned několika žánrů, někdy je hloubavá, zdánlivě se nic neděje, ale postavy si prochází vývojem a činí zásadní rozhodnutí. Jindy je plná erotického napětí, a že tyto scény Jamie McGuire psát umí, o tom není pochyb. Ale také na čtenáře čeká napětí a buďte si jisti, že bojové scény autorka také neošidila, při čtení si budete kousat nehty až do samotného konce a po dočtení už se jen budete modlit, aby další díl, jenž se pyšní názvem Proroctví, vyšel co nejdříve (měl by vyjít v březnu).

11.02.2015 3 z 5

Temná krev Temná krev Laurell K. Hamilton

Temná krev je opravdu zdařilým dílem. A i když ani tentokrát není Anita úplně sexuálně zdrženlivá, nepřijde to čtenáři tak přehnané, jako v některém jiném z předchozích dílů. Tentokrát si užívá spíše Jasonovu přítomnost, oba se pitvají ve svých pocitech a analyzují své chování i myšlenky. Ale samozřejmě se najdou i nějací ti „špatňáci“, kteří jim jejich idylku chtějí pokazit…

19.01.2015 3 z 5

Syn Londýna Syn Londýna Tom Pollock

Z počátku může Syn Londýna čtenáři připadat zvláštní, ale román je tak poutavý, že se již brzy nezastavujete ani nad bizarními bytostmi, ani nad jejich zvyky. Příběh vás do sebe vtáhne a vy po celou dobu dumáte, jak tohle všechno nakonec skončí. Na jednu stranu by se Syn Londýna dal vzít jako dílo, které poukazuje na problémy velkých měst, ale Tom Pollock neukazuje jen to špatné, dokáže upozornit i na to krásné, a tak vás čeká Londýn nejen se svými strastmi, ale také ho zahlídnete i v jeho veškeré kráse. Kniha nemá svou cílovou skupinu, ale věřím, že si své čtenáře jistě najde, rozhodně by byla škoda, kdyby toto originální dílo zaniklo mezi dalšími téhož druhu, protože Syn Londýna je unikát.

08.01.2015 4 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Kniha, jež měla velký potenciál, je bohužel potopena nedostatečně vykreslenými postavami a naivním příběhem. Některé události jsou zbytečně uspěchané a díky tomu působí nedotaženě. Co se Nevítaným ale upřít nedá, je jejich čtivost, i přes to všechno, je nedokážete nedočíst a přeci jen se najde i část, nacházející se převážně v druhé polovině knihy, která vypadá velmi slibně. Konec je otevřený a vy po dočtení budete ještě dlouho dumat nad tím, jestli druhý díl sérii vytáhne, anebo zazdí úplně.

23.12.2014 3 z 5

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

Vzdor doporučuji všem milovníkům dystopií, sci-fi literatury, ale i těm, kteří mají rádi filozofování na téma, jak se lidstvo zachová, až jednou nějaká ta katastrofa přijde. Lidé jsou velmi předvídatelní a Sarah Crossanová vše popsala velmi reálně a bez skrupulí. Navíc si tentokrát užijeme i více akce.

03.12.2014 4 z 5

Úklony a úklady Úklony a úklady Gail Carriger (p)

Úklony a úklady je kniha nejen více nabitá city, ale dočkali jsme se i větší akce. Gail Carrigerová čtenáře již nemusela seznamovat s novým světem, a tak zbylo více místa pro samotný příběh, který byl nejen vtipný, ale hlavně hravý a kouzelný. Je to kniha, která rozhodně stojí za přečtení a ačkoliv je díl ukončený, stejně máte potřebu se vynadávat nad tím, že po ruce hned nemáte třetí a závěrečný díl Vesty a ozbrojení, na jehož vydání si ještě budeme muset chvíli počkat.

02.12.2014 5 z 5

Nevinná krev Nevinná krev James Rollins (p)

Autoři se skvěle doplňují a pokud jste již měli tu čest, něco si z jejich tvorby přečíst, jistě mi dáte za pravdu, že společné psaní jim jde opravdu bravurně. Díky tomu žádný z žánrů za ostatními nepokulhává. Postavy jsou v příběhu velmi vrtkavé. Když už si zvyknete na jejich charakterové vlastnosti, čeká vás návrat do minulosti, kde zjistíte, že daná postava dříve byla úplně jiná. Díky tomu se přistihnete, že každou chvíli máte jiné oblíbence. Nevinná krev je román, jenž je sestaven ze směsi hned několika žánrů. Ovšem nebojte se, že by působil přeplácaně, naopak se po celou dobu budete bavit. Na necelých 400 stranách napěchovaných akcí a dobrodružstvím nevznikají žádná hluchá místa.

24.11.2014 4 z 5

Otrokyně citů Otrokyně citů Nalini Singh

Když pomineme zajímavé spojení zcela protichůdných světů, zůstane nám příběh jak z Romea a Julie s tou výjimkou, že tento je okořeněný dobrým sexem. Postavy jsou vykreslené dobře, ale jejich chování je lehce předvídatelné. Krvavý boj, zde také nečekejte, kromě pár menších konfrontací, na žádný boj nedojde. A proto knihu doporučím spíše ženám.

11.11.2014 3 z 5

Dítě Skály Dítě Skály Petra Neomillnerová

Petra Neomillnerová napsala knihu velmi čtivým stylem, nejsou zde zbytečné opisy a příběh je plný napětí. Zajímavé a různorodé charaktery postav nás neustále udržují v pozoru, nevíme kdo je přítel a kdo zrádce. Ovšem kniha plná realistického a brutálního sexu, mučení a drancování nemusí sednout úplně každému.

10.11.2014 3 z 5