ManželéMannovi ManželéMannovi komentáře u knih

Paměti: Vzpomínky francouzského jezdeckého důstojníka z napoleonských tažení Paměti: Vzpomínky francouzského jezdeckého důstojníka z napoleonských tažení Marcellin de Marbot

Velmi čtivé paměti i když trochu zavádějící v některých oblastech. Popis života v napoleonské armádě je velmi pěkné napsán.

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Druhý díl úžasné série, stejně jako díl první je předzvěstí toho, co teprve přijde. Kniha se čte velmi dobře, některé příběhy jsem si zamiloval.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

První díl z úžasné série knih. .

02.07.2016 5 z 5

Od Slavkova po Waterloo: Octave Levavasseur pobočník maršála Neye Od Slavkova po Waterloo: Octave Levavasseur pobočník maršála Neye Jiří Kovařík

Naprosto skvělé - četl jsem mnoho pamětí z této doby od Marbota, přez Blaze až k Levavasseurovi a tyhle jsem prostě nejlepší.

30.07.2019 5 z 5

Adolf Hitler a jeho cesta k moci Adolf Hitler a jeho cesta k moci Rainer Zitelmann

Splnilo, co jsem od knihy očekával

16.07.2019 4 z 5

Reportáž z 21. století Reportáž z 21. století Sergej Guščev

Některé představy jsou z dnešního pohledu komické, ale na druhou stranu některé reálné a pomalu se naplňují.

06.05.2019 3 z 5

Stalo se na hranicích Stalo se na hranicích KČP Klub českého pohraničí - autorská skupina

Naštěstí se objednat snad už nedá. Možná v nějaké knihovně tenhle klenot budou mít.

04.04.2019 odpad!

Tma Tma Ondřej Neff

No, nic moc. Den Trifidů, ani Vteřinu poté, to nedožene. Jediné co je na knize zajímavé, je že se to odehrává u nás. Některé části mi přijdou hodně přitažené za vlasy.

16.08.2017 2 z 5

Zajímavé folklorní příběhy.

21.04.2017 3 z 5

Pojeď s námi! Pojeď s námi! Richard Neugebauer

Jako člověka pocházející ze Sudetoněmecké rodiny mě kniha velmi zajímala. Vyprávění zajímavé, jelikož jsem krátce předtím četl knihu od Jiřího Šulce - Zrádci, tak se mi některé informace propojovaly. Obě knihy jsou psány s jasnou obhajobou svého pohledu na věc. Ač se tomu autor brání do knihy dostal určitá klišé a nacionální myšlenky, i když zdůrazňuje snahu o prosté vyprávění.

Přes všechny mé námitky příjemné čtení, dal bych 4*, ale těch překlepů tam bylo opravdu dost.

10.04.2017 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Moje druhá kniha od tohoto autora. Po netopýrovi, který byl nic moc, mě tato kniha docela bavila. Ty fekální scény tam nemusely být, ale celkově to nebylo špatné. Z konce jsem byl trochu překvapený.

Mann.

28.03.2017 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Výborný. Nejdřív mě kniha nebavila, ale postupně jsem se do ní zaposlouchal a při některých hláškách jsem se fakt zasmál. Asi to bylo umocněné tím, že jsem knihu poslouchal, jako audioknihu namluvenou Ivo Táborským. Pohled na současné Německo a jeho politiky byl výborný. Merkelová, Kohl, Gabriel atd., fakt super. Za originální nápad a odvahu napsat takovou knihu dávám 100%.

Když se nad tím člověk zamyslí, tak si uvědomí, že není vůbec těžké nějakého nového Hitlera stvořit. S dnešní technologií se dělá propaganda sama. Historie se pořád a pořád opakuje.

17.02.2017 5 z 5

Pavel Srniček - Vlastními slovy Pavel Srniček - Vlastními slovy Pavel Srniček

Na knihu jsem se těšil, ale bohužel mě vůbec nezaujala. Měl jsem problém ji dočíst. 50%

19.01.2017 2 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Kniha super, film se myslím taky povedl a divadelní představení od divadla v Celetné vynikající.

08.11.2016 5 z 5

Češi v srdci temnoty Češi v srdci temnoty Petr Zídek

Velmi dobrá profesionální knížka, hodně kapitol připomíná velké špionážní příběhy o kterých jsem neměla tušení. To, že se v komunistickém Československu nacházelo mnoho divných lidí z celého světa jsem věděla, ale že tu probíhala taková profesionální špionážní školení. V knize je vidět velká práce a úsilí autora (např. při vyhledávání a získávání rozhovorů od pamětníků).

28.09.2016 5 z 5

Přemyslovské Čechy Přemyslovské Čechy Zdeněk Fiala

Pěkná kniha - první ze které jsem čerpal na referát na VŠ, takže trochu nostalgie.

Heraldika Heraldika Karel VI. Schwarzenberg

Výborná kniha pro studenty historie

21.08.2016 5 z 5

Dějiny správy v českých zemích od počátků státu po současnost Dějiny správy v českých zemích od počátků státu po současnost Zdeňka Hledíková

Základní práce pro dějiny správy

21.08.2016 5 z 5

Orosené vzpomínky nestárnou aneb byli jsme ochránci státních hranic Československa Orosené vzpomínky nestárnou aneb byli jsme ochránci státních hranic Československa Stanislav Kábele

Pro soudruhy z Klubu českého pohraničí asi dobrý.

09.08.2016 odpad!

Jménem krále Jménem krále Vlastimil Vondruška

Nemám moc rád historické romány, ale po shlédnutí filmu jsem se rozhodl si knihu přečíst a nebyl jsem zklamán. Doporučuji

27.07.2016 3 z 5