manka71 manka71 komentáře u knih

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Kniha nejen o kocourkovi, ale i o člověku, který se snaží postavit na vlastní nohy a vymanit se z kolotoče drog, o tom jak je někdy těžké sehnat práci a jak je těžké živit se na ulici.

10.01.2019 5 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Knihu jsem si koupila po tom, co jsem slyšela Lucii Výbornou, kdy o knize mluvila, že je jednou z jejích biblí. Mám ráda knihy o cestování, ale tohle mě opravdu zklamalo. Vydržela jsem 120 stran a pak knihu odložila. Připadalo mi to jako vyprávění bezďáka, co se jen fláka, chlastá, někdy si něco přivydělá nebo něco štípne a obdivuje stejnou sortu lidí. Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetla.

18.12.2018 odpad!

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Na knize mi vadilo, že po prvních stránkách jsem odhadla zbytek příběhu.

06.10.2018 4 z 5

Století Miroslava Zikmunda Století Miroslava Zikmunda Miroslav Zikmund

Nejlépe napsaný životopis, který jsem kdy četla. Jen škoda, že podobná kniha nebyla sepsána i s panem Hanzelkou.

16.08.2018 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Tahle kniha mě naprosto dostala, velmi silný příběh, silná žena a výborné zpracování autorkou. Autorka si dala mravenčí práci, aby o paní Dr. Kálalové zjistila co nejvíc a z dopisů a vyprávění pamětníků poskládala skvělý životopisný román. Náš národ má svoje velké osobnosti a paní Dr. Kálalová je jednou z nich a doufám, že díky paní Borské se na paní Dr. Kálalovou nezapomene.

07.06.2018 5 z 5

Nespěchejte do rakve Nespěchejte do rakve Tomáš Kašpar

Velmi zajímavá knížka a vzhledem k tomu co jsem slyšela od lidí, kteří pracují ve farmaceutickém průmyslu a od lidí, kteří vyrábějí bylinkové přípravky, myslím, že má pan Kašpar pravdu a držím mu pěsti, aby něčí dlouhé prsty nesáhly i na něj.

14.01.2018 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Moc zajímavá kniha, popisuje krásný příběh o přátelství, které vzniklo bohužel kvůli našemu nešetrnému chování k přírodě. Žijeme podle ekonomů: víc lidí, víc spotřeby, věci na jedno použití a úplně zapomínáme na ostatní obyvatele planety... jenže my jsme taky její součástí. Takové lidi jako je autor obdivuji a děkuji za každého zachráněného tučňáčka, protože tak jak je psáno v knížce: on nám může dát víc než my jemu.

03.01.2018 5 z 5

Mudrc, surfař a byznysmenka Mudrc, surfař a byznysmenka Robin S. Sharma

Kniha byla pro mne trochu zklamáním. Asi je to tím, že už jsem od pana Sharmy četla několik knih, přijde mi, že se autor opakuje. Dopisy, Mnich a Juliánova cesta se mi líbily víc.

07.12.2017 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Klobouk dolů pane Londone, kniha je skvěle napsaná, je nadčasová. Ne každý spisovatel je vyhledávaný za života i za sto let.

31.07.2017 5 z 5

Zakázaná kniha Zakázaná kniha Christian Jacq

Autor píše čtivě, ale je to jen natahování příběhu, pokud ji v této sérii vynecháte, ani si toho nevšimnete.

09.07.2017 3 z 5

Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Z mého pohledu je to autorova nejlepší kniha.

27.05.2017 5 z 5

Indiánek Paw Indiánek Paw Torry Gredsted

Tuhle knížku jsme našli u babičky ještě jako děti a donesli si ji domů. Přestože byla v žalostném stavu - listové vydání, máma nám ji po večerech četla. Pak jsem se k ní ještě vrátila a četla si ji sama, pořád měla pro mne stejné kouzlo. U dnešních dětí by asi neobstála, ale nám se dobrodružství malého indiána líbilo.

13.05.2017 5 z 5

K močálům řeky Okawanga K močálům řeky Okawanga Zdeněk Cakl

Začátek knihy z pobytu v Asii, jsou jen útržky z deníků. Až lovecké příběhy z Afriky se čtou líp, mají děj.

11.04.2017 4 z 5

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Trochu mi vadilo, že kromě poslední části knihy, to nebyl souvislý příběh. Jinak krásné vyprávění o Africe, jaká už není.

01.01.2017 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Pěkná pohodovka po celodenním stresu.

25.04.2016 5 z 5

Zelené pahorky africké Zelené pahorky africké Ernest Hemingway

Mám rada knihy o Africe, ale z této mi bylo šoufl. Vychutnávat si zabíjení je hnus. Dočetla jsem ji jen proto, že jsem ji měla v povinné četbě.

19.02.2016 1 z 5

Tajemství stržené masky Tajemství stržené masky * antologie

Knížka mě moc nebavila, určitě se k ní nebudu vracet.

19.02.2016 2 z 5

Ztracen v Himaláji Ztracen v Himaláji James Scott

Knížku jsem četla jedním dechem. Scottova silná vůle přežít a Joannina víra, že bratr žije jsou až neskutečné a oba mají můj obdiv.

19.02.2016 5 z 5

Můj život se slony Můj život se slony Lawrence Anthony

Škoda, že se nedávají hvězdičky i lidem, pan Lawrence Anthony by dostal ode mne plný počet za to co pro zvířata dělal. Přesto, že jeho život skončil předčasně, jeho park i se slony žije dál. Doufám, že se u nás objeví i jiné z jeho knih.

11.02.2016 5 z 5

Expedice Tigris Expedice Tigris Jurij Senkevič

Po přečtení jsem přemýšlela, proč knihu nenapsal pan Heyerdahl nebo tohle byla jen verze pro východní Evropu? Příběh super, ale neubránila jsem se pocitu, že kdo z expedice je kladný a kdo záporný bylo určeno cenzorem.

10.02.2016 4 z 5