Ztracen v Himaláji

Ztracen v Himaláji https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81454/ztracen-v-himalaji-81454.jpg 4 18 3

Skutečný příběh 23 letého Australana, který se v prosinci roku 1991 ztratil v horách v Nepálu a přežil pod skalním převisem bez vody a bez potravin 43 dní, je to psané jako deník + dopisy na rozloučenou..napínavé od začátku do konce....

Literatura světová , Literatura faktu

Vydáno: , Brána

Lost in the Himalayas , 1996

eva0772
24.04.2021 5 z 5

Mate chybu v nazvu. Ztracen v Himálaji. Knizku mam jiz od detstvi a rada se k ni vracim. Je skvela. Napinava, zajimavy pribeh.

manka71
19.02.2016 5 z 5

Knížku jsem četla jedním dechem. Scottova silná vůle přežít a Joannina víra, že bratr žije jsou až neskutečné a oba mají můj obdiv.

rose
11.10.2013 3 z 5

Příběh sám o sobě je určitě zajímavý, strhující. Případ přežití mladého Australana v zasněžených mrazivých horách, trvající víc než 40 dní určitě zasluhuje pozornost a úctu. Ta nezlomná vůle přežít i bez jídla a ochrany před mrazem, je obdivuhodná. A stejně tak vůle a nasazení celé jeho rodiny, která ho neúnavně hledá i přes to, že už podle všech zásad zdravého rozumu nemůže být žádná šance. Nečte se to ale moc dobře, podrobné popisy každého dne hledání s výčtem všech schůzek, setkání, dopisů, telefonátů a rozhovorů, jsou nepřehledné a zdlouhavé. Ke konci už jsem jen listovala, abych našla stránky o Jamesově objevení a vrácení zpět do života. Ale i tak klobouk dolů.

prvotina deníky Himálaje

Autoři knihy