mamboleta mamboleta komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Syrove, svižné, skvělé! Jak se první půlka táhla (ale dobře navodila atmošku), tak druhá jela jako namydlený blesk. Chvílemi mi bylo opravdu úzko. Konec opravdu skvělý.

13.09.2023 5 z 5

Čakáme dieťatko Čakáme dieťatko * antologie

Knížku jsem si přečetla spíš z nostalgie. Máma ji měla v knihovně celé mé dětství a já si říkala, kdy mě to asi potká. Ve své době určitě přínosná knížka.

02.07.2023 4 z 5

Tajemství prvních devíti měsíců Tajemství prvních devíti měsíců Gerald Hüther

Knížku jsem našla v knihobudce a některé kapitoly byly moc fajn. Vysvětlují, jak se dítě vyvíjí a dodávají pocit, že na každém jednom dni záleží. Vůbec jsem ale nepochopila poslední 3 kapitoly plné apokalyptickych varování a scénářů. Ty doporučuji úplně vynechat.

14.05.2023 3 z 5

Novinářky Novinářky Linda Bartošová

Skvělý nápad a dobře vybrané osobnosti. Jako absolventky žurnalistiky se mě řada zmíněných překážek velmi dotýkala a dobře si pamatuju na moment, kdy jsem se rozhodla jít jinou cestou. O to víc obdivuju ty, které vytrvaly. Jako jedinou mini vadu na kráse bych jen řekla, že někdy se autorka až příliš snaží držet linky žena=oběť. Osobně to tak nevnímám.

25.02.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Naprosto skvělá kniha. Silný příběh, výborné téma, které mě fakt zasáhlo. Několikrát jsme měla "uau moment" a googlila reálie. Jen ten konec byl jako když utne. Ale s konci já mám věčný problém, takže dávám 5 z 5 :)

08.01.2023 5 z 5

Jak omezit fluktuaci a udržet si zaměstnance manažerskými nástroji Jak omezit fluktuaci a udržet si zaměstnance manažerskými nástroji Vojtěch Bednář

Kniha se čte velmi dobře. Skvělé mi přišly hlavně příklady z praxe u každé kapitoly. Pár rad určitě vyzkouším.

05.01.2023 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Se třetím dílem přibylo více momentů, které mi dost unikaly. I když byla Nasterea skvěle napsaná, dost jsem se ztrácela. Tak snad do příštích dílů zmoudřím a prozřu. :)

27.08.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Nejsem vůbec schopná fungovat, jen čtu a čtu. :D Sice jsou pasáže, kdy vysvětlení Ilan moc nechápu, ale na druhou stranu má autorka u mě jedno velké plus, pokaždé se stane něco, co bych nečekala (a to se mi u spousty knih nestává). Bravo!
A ještě něco, konečně nějaké fantasy, které nemá jasně stanovenou černou a bílou, zlo a dobro, klaďase a záporáky. Člověka to nutí se zamyslet.

17.08.2021 5 z 5

Anatomie rozhodování Anatomie rozhodování Richard Shotton

Skvělá knížka nejen pro marketéry.

21.02.2021 5 z 5

Jedna z mála knih, u které mi několikrát tekly slzy. Rozhodně se mi vryla do paměti.

30.07.2020 5 z 5

Antistresová knížka pro učitelky mateřské školy Antistresová knížka pro učitelky mateřské školy Gabriele Kubitschek

Knížka mě překvapila. Našla jsem si několik tipů do své praxe. Doporučuji.

25.07.2020 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

K oddělení Q jsem se dostala skrz filmy, které mě chytly. Knížka byla ještě povedenější...

14.06.2020 5 z 5

Panoptikum Města pražského Panoptikum Města pražského Jiří Marek (p)

Úžasná odpočinková knížka. :)

14.03.2020 5 z 5

Trénink slovní sebeobrany Trénink slovní sebeobrany Matthias Nöllke

Ač zní titul velmi atraktivně, obsah je o ničem. Autor sice doporučuje konkrétní věty/reakce, nicméně často jsou buď trapné, nebo úplně přes čáru...

05.01.2020 1 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Milá knížka. Obsahuje 4 příběhy, které jsou svým způsobem vzájemně propletené. Každý z nich je zajímavý a dojemný. Nejvíc mě dostal ten poslední...

15.12.2019 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

K autorovi jsem se dostala jako slepý k houslím skrz výzvu. Z objevu mám velkou radost. Příběh byl skvěle postavený, postavy nebyly ploché a zápletka nebyla jasna od samého začátku. Tleskám :)

17.11.2019 5 z 5

Lobotomík Lobotomík Pavel Bušta

Skvělé, neotřelé, překvapivé. Čte se jedním dechem.

06.11.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

A. Mornštajnovou mám moc ráda. Její příběhy jsou zajímavou sondou do historie národa. Tento mi přišel spolu s Hanou jako nejlepší.

03.11.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Tema knihy bylo urcite zajimave, jen bych knizku zkratila tak o 100 stran zbytecnych popisu a vysvetlovani :) I kdyz nejsem Columbo, zapletka byla jasna uz na zacatku.

26.10.2019 3 z 5

Jak byla první třetina strhující, tak zbytek knihy zaostával. Jakmile hlavní hrdina děti našel, tak už se to svezlo k vyprávění á la "hodinka tvůrčího psaní"...

25.08.2019 3 z 5