Malin Malin komentáře u knih

Zkouška neviny Zkouška neviny Agatha Christie

Nepatří mezi Agathiny nejlepší, ale stejně jako u ostatních jejích knížek, se mi líbil ten naivní happy end.

17.07.2012 4 z 5

Libůstka Libůstka Mariusz Szczygieł

Prostě fascinující.

15.07.2012 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Moc dobře napsané, ale celé mi to přišlo jako prázdné plácání o lásce, která až taková neměla důvod být. Asi jsem to neměla číst zrovna po Anně Karenině, no.

15.07.2012 3 z 5

Udělej si ráj Udělej si ráj Mariusz Szczygieł

Mně se právě Udělej si ráj četlo ještě líp než Gottland. Líbilo se mi, že je tam víc autora a jeho názorů. To, že se velká část knížky týká našeho postoje k Bohu, mi nevadilo, připadalo mi to dost zajímavé.
Už aby Szczygiel zas něco napsal...

18.06.2012 5 z 5

Sláva Sláva Daniel Kehlmann

Naprosto perfektně napsaná. Jenom mi trošku vadila pochmurná nálada, která na mě při čtení občas přicházela...

18.06.2012 5 z 5

Pýcha a přemlouvání Pýcha a přemlouvání Jane Austen

Po shlédnutí toho příšerného filmu jsem nic převratného od knížky nečekala. Ale musím říct, že jsem byla dost mile překvapena.

22.05.2012 4 z 5

Ideální manžel Ideální manžel Oscar Wilde

Pro Ideálního manžela mám prostě vášeň. Už kvůli tomu názvu. A Lordu Goringovi.

22.05.2012 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Je to sice pořád dokola, ale hrozně se mi to líbilo. Vlastně ani nevím proč. Asi kvůli autorovu zalíbení v kýčovitě šťastných koncích.
A taky... miluju postavu Imricha Kenderessyho. Tak.

22.05.2012 5 z 5

Poslední hradní pán Poslední hradní pán Kálmán Mikszáth

U knížek nikdy nebrečím, ale tady jsem fakt měla namále. Celou dobu jsem si přála moct přijít za Pongráczem, obejmout ho a říct mu: "Já ti rozumím." (jo, moc to prožívám)
Asi to nebylo účelem, ale pro mě to byla asi nejdojemnější knížka, kterou jsem kdy četla.

22.05.2012 4 z 5

Místo určení neznámé Místo určení neznámé Agatha Christie

Miluju tenhle druh Agathiných knížek. Považuju je za její nejlepší (hlavně Muže v hnědém obleku!).

12.05.2012 5 z 5

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

Životopisné knihy mi vždycky přijdou obtížné přečíst, ale tahle je fakt dobře napsaná. Škoda jenom, že po jejím přečtení se mi Edith jako osobnost hrozně znechutila.

12.05.2012 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Osobně většinou tyhle témata moc nevyhledávám, ale musím říct, že tahle knížka mě úplně pohltila. Obdivuju Kathryn Stockett, že dokázala napsat něco tak hrozně poutavého, od čeho se prostě nedá odtrhnout.
Je to divný, ale nejsympatičtější z celé knížky mi přišla Celie, nějak jsem prostě přesně věděla, jak se cítila.

12.05.2012 5 z 5

V kůži supermodelky V kůži supermodelky Meg Cabot

Tuhle knížku jsem začala číst po dočtení jedné skvělé detektivky, což jsem asi neměla dělat. Každopádně mě to nakonec celkem zaujalo. Je to sice hrozná blbost, ale někdy jsem se celkem smála. Takže když neberu v úvahu svůj odpor ke klukovsky smýšlejícím hrdinkám, tak to vidím tak na 3 hvězdičky. Za vtipnost, čtivost a skvělé odreagování, které tahle knížka nabízí.

10.02.2012 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Na můj vkus moc morbidní, zbytečně ve verších. Asi to neumím moc ocenit.

31.01.2012 2 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Pro mě bez hlubšího smyslu. Na Máji jsem nenašla vůbec nic zajímavého, nechápu, proč se tak přeceňuje.

31.01.2012 odpad!

Emma Emma Jane Austen

Když jsem ji četla poprvé, nudila mě. Připadalo mi, že se tam začíná něco dít tak v půlce.
Po shlédnutí filmu jsem se k ní ale vrátila a od té doby ještě několikrát. Nějak jsem Emmě přišla na chuť, mám ji dokonce možná raději, než Pýchu a předsudek. Zjistila jsem, že mi je hlavní hrdinka vlastně dost podobná. (což ovšem není nic k chlubení, že...)

31.01.2012 5 z 5

Parker Pyne zasahuje Parker Pyne zasahuje Agatha Christie

Dokonalá knížka. Zajímalo by mě, jestli by něco takového mohlo fungovat doopravdy.

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Přestože nade všechno miluju Hercula Poirota, knížku Muž v hnědém obleku považuju za nejlepší, co Agatha napsala. Nedokážu říct proč, prostě mě uchvátila.

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Dětská knížka, ale kdejaký dospělý by si ji měl povinně přečíst, aby zjistil, jak se má žít. Četla jsem ji aspoň desetkrát a pokaždé jsem v ní našla něco nového.