V kůži supermodelky

Šestnáctiletá Em Wattsová je newyorská středoškolačka, která místo módního stejnokroje třídních barbín nosí mikiny, zbožňuje čokoládu a kouše si nehty, zato se umí dívat kolem sebe a nejde daleko pro ironickou průpovídku. V hlavě má především počítače a spolužáka Christophera, ačkoli ten zatím nepochopil, že by mezi nimi mohlo být něco víc. Když spolu s ním Em doprovází mladší sestru na slavnostní otevření nového obchodního domu, netuší, že začíná nová kapitola jejího života odpovídající počítačovému „restartu“. Poté, co se Em ocitá na nemocničním lůžku, zjišťuje, že už není sama sebou – a to doslova. Je to v cizím, pěstěném těle stále ještě ona, nebo už někdo úplně jiný? Proč má najednou jiný hlas, jinou tvář, jiné chutě i známé? Pomocí zápletky, v níž opět osvědčila talent nebát se nadpřirozených zvratů, přemýšlí zkušená americká autorka dívčích románů (Princezniny deníky, Mediátor) o tom, jaké je to stát se znenadání kráskou proti své vůli. Em sice nemůže za to, že je zčistajasna žádanou modelkou – ale hodlá s tím něco dělat. Jenže dá se naskočit do rozjetého vlaku existence, kterou doteď žil někdo jiný?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24004/v-kuzi-supermodelky-Rli-24004.jpg 3.9288

V kůži supermodelky (1.)

Airhead (2009)

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Ferum

Začala jsem knížku číst spíše jako oddechovku a musím říct, že mě moc mile překvapila.
Nakonec jsem přečetla všechny tři díly, protože jsem napjatě čekala na rozlousknutí.

warca

Už jsou to čtyři roky, co jsem knihu četla. Většinou děj příběhů zapomenu velice brzy, ale tato skvělá série mi utkvěla v hlavě napořád. Meg Cabotová je brilantní spisovatlka a V kůži supermodelky je jedna z mých nejoblíbenějších knížek vůbec. Originální, čtivé, vtipné...
Rozhodně doporučuji!

ivedoo

Naprosto skvěle napsané a hlavně poutavé. Knížku jsem měla přečtenou za chvíli :D Doporučuji!!!

Mufka

Autorku mám moc ráda a dostala jsem se také k této trilogii.. Zajímavé téma, zpracování super.. Byla jsem napjatá až do konce :-)

BelphegorSara
23.11.2017

Meg Cabot miluji. Je to skvělá spisovatelka a touhle trilogií se mi zamlouvá ještě víc. První díl je úplně skvělý a nemám co vytknout. Druhý je napínavější a na třetí se chystám, ale už vím, že se mi bude moc líbit.

MíšaS.
30.04.2017

Kniha se čte dobře, jen musím přimhouřit oko nad hloupostí samotného námětu, tedy, jak se ta holka do té kůže dostane. Transplantace mozku je podle této knihy úplně jednoduchá operace, která se provádí dnes a denně. Ale jak říkám, celá trilogie se četla pěkně.

klarinet02
31.08.2016

Moc doporučuji. Kniha je velmi pěkně zpracovaná. Opravdu se mi moc líbila. Líbí se mi také styl psaní této autorky který mám opravdu moc ráda. Kniha je velmi čtivá. Ještě jednou všem moc doporučuji.

LilianaFalcon
23.04.2016

Taková klasika od Meg. Holka, co je jiná než většina populace, nestojí o slávu, ale stejně se slavnou stane. A pak si samozřejmě musí na všechno zvykat, připustit si, že to není takové, jak si představovala atd. atd. Jo a pak je tu ještě ta spousta kluků a ona chudák neví, kterej z nich je ten pravej ;-)
Prostě nekomplikovaný dívčí románek.

evelýny
06.11.2015

Super dívčí román. Naivní, milý. I když jsem již odrostla dívčím střevíčkům, příběh mě bavil svojí vtipností i originální zápletkou s příměsí fantazie. Jsem příjemně překvapena, že je pokračování - doufám jen, že bude navazovat ve stejném duchu.

Zuziiik
18.09.2015

jediné sci-fi, které jsem schopná číst......byla to sranda :D

zuzanagelnarova
17.08.2015

Vůbec to není špatná knížka :)

Makyt
30.07.2015

Trochu scifi, ale pěkně popsané, jak se Em vyrovnává resp. nevyrovnává se životem Nikki. Popis toho, že je těžké žít s tím, že vaše dítě už vlastně není tak úplně vaše dítě... že i když si myslíte, že někoho milujete kvůli jeho duši, tak to jak vypadá, vás a váš postoj k němu hodně změní. Stojí za přečtení, ale nesmíte do toho jít s přehnaným očekáváním.

20.06.2015

Zatím ne spoilery. Námět je zajímavý. Na začátku jsem si říkala že je to super, a že to je opravdu dobrá kniha. Ale pak se stala ta nehoda. Několik kapitol(doslova) byly jen kecy. Bylo to zmatené a nejasné.Nedokázala jsem si o tom udělat představu! Už, už mě to odradilo. Už, už jsem si říkala, že jsem se šíleně zpletla.
!!POZOR SPOILERY!!
Pak ale na scénu přišla Lulu a Braydon. Pak se tam sice přimýchal Justin a Gabriel Luna, ale Lulu tam byla pořád. Tuhle postavu mám ráda, a velice mě překvapilo že ví o Justinově zahejbání. Co se týče části, kde popisovala modeling, mám názor že to tam být muselo.Udělala jsem si lepší obrázek o tom jak to v modelingu chodí. Překvapilo mne,když Nikki(Em) obvinil Gabriel, že bere grogy. Asi je brala, ale....STEJNĚ. Pak to bylo takový...Přišlo mi že se Nikki(Em) nechovala tak, jak by se chovala Nikki. Vždyť jí to nemohly věřit! To s tou školou..No, a pak s Christienem. Prostě jí to nemohyl věřit. Velmi by mne, ale zajímalo jestli to nakonec Christienovi řekne nebo ne. Přečtu si další díl.Tato kniha si zaslouží tři hvězdičky!Jsem ráda že jsem ji přečetla!

bzdenca
19.08.2014

Od knížky jsem očekávala mnohem víc.

Mixy
29.06.2014

Když jsem ji před 3 roky četla byla jsem z ní velmi nadšená. Myslím, že už jsem z toho trochu vyrostla, ale všem puberťačkám vřele doporučuji ;)

Kyta
07.05.2014

Tohle je kniha trochu na zamyšlení a trochu na odpočinek. První polovina mi přišla hodně zajímavá, ale když došlo k popisování modelingu a všeho, co k tomu patří, začalo mě to nudit. Ale chválím originální námět. :) Příběh odhaluje, jaký život si vede obyčejná středoškolačka Em Wattsová a oproti tomu supermodelka Nikki Howardová. Když jsem se dočetla k tomu, jak se Em probudila a poté zjistila, jak na ní všichni zírají; opravdu jsem věřila na to stěhování duší... Ošem tohle není žádná fantasy kniha, takže to tak přece jen nebylo. To mě ale docela zklamalo...
Jinak ale zajímavá knížka - přesto jsem od ní čekala trochu víc. Měla ale dost otevřený konec a tak jsem zvědavá na další díly a na to, jak se Nikki (Em) nakonec sblíží s Christopherem. :)

dqenisa
03.05.2014

No popravde mi to prislo nejaky divny. Napad dobrej,ale to pojeti pribehu? Dost me mrzel konec. Rada bych vydela tu reakci a vubec to byl dost otevreny konec. Nevim jaky je svet hvezd, ale neco mi prislo prehnany. Ale kazdopadne si to precist muzete je to knizka a pauzu. :-)

vaili
22.04.2014

Jj spíš pro náctileté, ale šlo to přečíst. Myslím, že trefně popsané chování a uvažování této věkové skupiny :)

locin
11.01.2014

Když jsem knihu začala číst zjistila jsem, že je to na pokračování. Pokračovat se mi nechce kniha mi přišla spíše pro pubertální věk, který už mám nějaký ten pátek za sebou. Neni to co jsem čekala, ale z nedokončeného konce a zvědavosti po reakci. Si ji chtě nechtě budu muset někde půjčit a zjistit jak to dopadlo. :)

Lucka66
16.11.2013

Skvělá knížka, dobře promyšlená..líbilo se mi že to nebylo nějaký kouzlo které se zničeho nic stalo že se Em ocitla v Nikkině těle, ale že to bylo vysvětleno tak jak bylo :) Hned sháním druhej díl, jsme zvědavá na pokračování :)

AnetaB
07.11.2013

Knížka ke které se vždycky ráda vrátim :3 Meg je jednička.Série Airhead je pro mě osobně zatím nejlepší od Meg.

Enefersis
31.10.2013

Jednoduše skvělá kniha! Pobaví, odpočinete si u ní, ale i námětů k zamyšlení dává víc než dost- samozřejmě s pořádnou dávkou Cabotovské nadsázky a humoru:) Těším se na další díl.

mercedes1j8
17.09.2013

Knížka byla dobrá, až na ten konec...

JajaAP
09.09.2013

Řekla bych docela dobrá knížka. Nenáročná četba s originálním námětem, ale spíše pro mladší generace.

Katee
17.08.2013

Už jsem od Meg četla více knížek, tahle mě opět nezklamala :) Skvělý námět, hned si přečtu pokračování :)

Mishka_a7
26.05.2013

Pro mě naprostá hrůza! Dočetla jsem ji jen proto, že jsem neměla nic jiného po ruce a nuda byla velká. Nepovažuji tuto knihu určitě za román pro ženy ani oddychovku. Pokud by to byla knížka pro slečny 12-14 let, beru. Věty jsou psány otřesně a to, co každý tuší po přečtení pár stránek, autorka protahuje snad až do půlky knihy. Jednu hvězdu dávám za nápad (který, ale taky není nic závratného), víc si tato kniha podle mě nezaslouží.

MonisPop
26.05.2013

Kravina, ale přečetla jsem a myslím, že je fajn si jednou za čas přečíst něco, co není náročné na přemýšlení.

MAGY
30.11.2012

V dospělosti bych se chtěla stát modelkou tudíž všechny knížky týkající se modelingu čtu na jeden nádech . : )

Rose18
25.11.2012

Nádherně napsaná kniha. Vtipná, čtivá, zábavná... ale našla jsem i místa, která mě nudila.

lolle2311
14.09.2012

Jeden z nejlepších nápadů Meg Cabot. A víte co? Beru zpět. Zatím její nejlepší nápad!