mala49 mala49 komentáře u knih

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Kniha mého mládí, zase jsem ji otevřela a přečetla, ačkoli jsem ji četla už tolikrát, že některé pasáže znám zpaměti.
Já jsem taky četla v mládí spíš rodokapsy a cosi podobného jsem očekávala i od této knihy. Stačilo přečíst první dva listy a rodokapsy byly zapomenuty. Je to jedna z knížek, ke které se člověk může vrátit a přečte si ji znova. Vše tu vlastně bylo už napsáno, nebudu se opakovat.
Excelentní překlad manželů Pellarových.

17.07.2018 5 z 5

Kateřina Howardová: Nevěrná královna Kateřina Howardová: Nevěrná královna Alison Weir

Dobře napsáno. Kateřina byla spíš oběť: výchovy-nevýchovy, absolutně neschopný otec, starší sestra nemohla úplně matku nahradit, oběť mužů lovců, psychopata, oběť politických ambicí příbuzenstva, které se nezdráhalo ji využít. Při své nezkušenosti a nevyzrálosti musela dopadnout špatně, byla to jen otázka času. A když to prasklo, příbuzenstvo neváhalo hodit ji přes palubu.

03.08.2021 5 z 5

Vlci Vlci Farley Mowat

Děkuji za palce.
Ještě dodatek. Tuhle knihu by si měli povinně přečíst všichni ti myslivci a stříleči, kteří sice znají vlka jen z pohádky o Červené Karkulce, ale mají plnou pusu řečí o krvelačných bestiích, které je nutno střílet.

31.01.2019 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Všechny díly této série jsou velmi čtivé. Také bych si ráda přečetla další pokračování, ale mám obavy, že už by to nic moc nového nepřineslo, a nerada bych, aby to nedopadlo podobně jako s "ostatky" V. Vondrušky. Ten poslední díl byl vyloženě za hranou, a já bych si nechtěla zkazit dojem z všech těchto knížek nějakým, možná 'přes moc' psaným dějem.

To platnéř Lukáš je ještě mladý, může toho ještě hodně podnikat, není jasné, zda zůstane natrvalo v Čechách, nebo se vrátí do Itálie, z toho by se dalo ještě hodně vytěžit...

09.02.2016 5 z 5

Byla jsem hodně zvědavá, jak se A.W. popasuje s příběhem královny, o níž její současníci i historici psali v tom smyslu, že páchla, protože, jak hrdě prohlašovala, nemyla se. A proto údajně s ní Jindřich nedokázal strávit ani jedinou noc. V Princezně Alžbětě se o tom zmiňuje autorka také. Kde je pravda, to se už nikdo nedozví a pro nás to vlastně není důležité. Hezký příběh předem zavržené čtvrté anglické královny, velmi čtivý, jak už to Alison Weirová dokáže.
Vlastně Anna Klevská dopadla ze všech žen Jindřicha VIII nejlépe.

07.04.2021 5 z 5

Vlci Vlci Farley Mowat

Původně vyšla pod názvem Nedělejte poplach. Nádherná kniha.

23.01.2019 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Přečetla jsem si, (už po několikáté) Ranhojiče a Šamana. Po té třetí knize už sahat nebudu, pro mne osobně byla jaksi "přesmoc".
Vzhledem k tomu, že děj těchto dvou knih dělí cca 800 let, docela bych brala příběh nějakého dalšího Dr.Colea právě v tom prázdném časovém intervalu. Tolik se za ta století toho událo, místo pro dalšího R.J.Colea by se určitě našlo. Škoda.

Nějak mi nejde přidat hodnocení. Dávala jsem 5 hvězdiček, ale nezobrazují se. Někde dělám chybu.

08.03.2016 5 z 5

Černá lilie Černá lilie Vlastimil Vondruška

Pocity smíšené, přiznávám, že jsem se v těch jménech a vůbec v zápletce poněkud topila. A to se mi v knížkách málokdy stane. Trošku mi to připadá jako vaření z vody. Navíc mi to připomíná jakousi nepropracovanost, podobně jako u Lucemburské epopeje. Ta byla pro mě taky trochu zklamáním.

26.06.2023 2 z 5

Noční směna Noční směna Michael Connelly

Přiznávám se, že jsem ke knížce přistupovala poněkud s nedúvěrou. Přece jen Harry byl Harry, a Haller byl taky sympaťák. Ale po několika stránkách mě knížka "chytila". Tímto se omlouvám panu M.C. za počáteční pochybnosti.

19.02.2019 5 z 5

Pouštní hvězda Pouštní hvězda Michael Connelly

Jako obvykle přečteno jedním dechem. Velmi nerada si připouštím, že z dálky slyším Harryho "poslední zvonění". To si tenhle velmi sympatický policajt s ohromným tahem na branku nezaslouží. To je život, většinou dost nespravedlivý. Až se jednou M.C. rozhodne, bude mi Harry chybět.

16.05.2023 5 z 5

Noční oheň Noční oheň Michael Connelly

Už mi to dělení kapitol tolik nevadilo. A M.C. nezklamal. Renée je stejný zarputilec jako Bosch a vlastně se dobře doplňují. Přečetla jsem jedním dechem a už se těším na další. 10. listopadu vyjde další díl, zatím jen v anglicky mluvících zemích, kde si Haller trochu naběhne a stává se vyšetřovaným. Ale brácha ho v tom samozřejmě nenechá:) Jsem zvědavá, jestli to vyjde i u nás. Mezitím vyšla (také zatím v anglicky mluvících zemích) další kniha s Jackem McEvoyem a Rachel Wallingovou. Tak se nechme překvapit, jestli se některé nakladatelství pochlapí. Držím nám všem, co máme M.C. radi, palce.

24.10.2020 5 z 5

Trojkoruna Trojkoruna Felix Francis

petrarka72
Čteno se vzpomínkou na Dicka Francise a jeho Oheň a bič...

Tak přesně tohle mě napadlo po několika stranách, ale nějak moc mně to nevadilo. Děj odsejpal, četlo se to dobře. Co má taky chudák FF pořád hledat za novou zápletku.
A podle mne tak o tři třídy výš než předchozí Vyděrač.

06.10.2017 3 z 5

Toskánské kopce Toskánské kopce Ferenc Máté

Tak jsem dočetla a líbilo se mi moc.
Dějově a časově patří před Toskánskou vinici, takže po dočtení Kopců jsem ji vytáhla z knihovny a přečetla znova. Bylo to, jako by se člověk potkal se starými známými.
A upozorňuju, že knížky by se měly číst s plným žaludkem.

21.03.2016 5 z 5

Odplata Odplata Louis L'Amour

Takové nenáročné čtení, třeba k vodě. Ale celkově mám sérii Sackettů docela ráda.
Kupodivu v tomhle případě se mi líbil víc film, než knížka, což nebývá obvyklé.

20.03.2022

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Tak ještě jednou.
Chtěla jsem si hodnocení nechat až na poslední díl, ale když už to přede mnou "nakousl" Ramiel...
Jak mě příběhy Hynka Tase i platnéře Lukáše téměř okamžitě vtáhly do děje, tady se to nějak nedařilo. Postavy mi od začátku připadaly ploché, děj nějak nezáživný. A díl od dílu se Wolfram a Beneš podělili o postavu Hynka Tase, až to nebylo hezké. A tak jen čekám na poslední díl, kde předpokládám, že se taky nějak vyprofiluje zatím dost upozaděný Čeněk, třeba právě ve stylu platnéře Lukáše. Nechám se překvapit. Ale tahle čtveřice knih půjde někam hodně hluboko do knihovny.

06.10.2017 2 z 5

Zánik jezera Zánik jezera Arthur William Upfield

Po letech jsem se k ní vrátila. Pokaždé mě fascinuje australská příroda, kterou autor tak precizně popisuje. Nikdo z nás si takové podmínky k životu snad ani neumí představit. (vzpomeňte na léto před dvěma lety). A přesto tu lidé žijí a přežívají.
Voda je život, a teprve při popisu zániku jezera si snad uvědomíme její cenu - a cenu života.

02.05.2017 5 z 5

Doktore, to se teda povedlo! Doktore, to se teda povedlo! Patrick Taylor

Souhrn sloupků, řazených podle let, tak jak vycházely v novinách.
Je to příjemné čtení, kde se dají vystopovat původní zápletky, ze kterých pak autor vykreslil ty někdy až neuvěřitelné příhody ve svých knížkách..
Myslela jsem, že je to loučení s oběma doktory, ale už jsem zjistila, že nikoli. To je fajn, docela by mi chyběli.

24.11.2016 5 z 5

Hodina Býka Hodina Býka Ivan Antonovič Jefremov

Taky jsem ji v té době četla.
A dost jsem se divila, že vůbec mohla vyjít. Ta podobnost snad ani nikomu nedocházela (?).

07.11.2013

Doktore, to byla jízda! Doktore, to byla jízda! Patrick Taylor

Čteno s troškou smutku, rozloučení. Jednou ta jízda prostě musela skončit. A když se mi zasteskne po doktorech, Kinky a ostatních svérázných postavičkách není nic jednoduššího než sáhnout do knihovny. Takže někdy zase nashledanou!

26.12.2022 5 z 5

Odmítnutí poslušnosti Odmítnutí poslušnosti Felix Francis

Felix Francis má trochu smůlu, vždycky bude srovnáván s otcem. A bránit se nemůže. Postavu Sida Halleye jsem měla ráda a byla jsem zvědavá, jak se FF jeho návrat povede. Byla jsem mile překvapená. Za mě dobré.

06.10.2017 4 z 5