makynka911 makynka911 komentáře u knih

Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Iva Roze (p)

Za mě naprostá jednička. Netrvalo mi to ani 24 hodin a jsem z toho celá paf.
Ano samozřejmě místy trošičku propaganda, ale i ta se četla lehce, rychle a nějak mi ani nevadila. Knížce podle mého není co vytknout, protože jsem se od začátku až do konce nepřestala smát. Asi největší záchvat jsem dostala při poděkování číšníkovi za odehrání partie šachů :)
Mrzelo mě, že jsme se vlastně nedobrali šťastného konce, ale jak bylo zmíněno, ty u nás nejsou tak in. PS: Za mě určitě DJ José :D
Jsem zvědavá, co autorka napíše příště, určitě si to přečtu :)

22.11.2017 5 z 5

Démon stínů Démon stínů Lenka Dostálová

Kniha byla docela čtivá, dojem mi kazí styl psaní autorky, hlavně "tmavovlasá" a "světlovlasá" a podobná pojmenování osob, kdy prostě dle mého by se lépe četlo jméno osoby, hlavně když si je pletete jako já. A taky prostě nemusím česká jména jako Aleš a Lukáš, ale to je spíš můj problém.

Jinak jsem zvládla přečíst za nějaké čtyři dny, takže z mého pohledu vcelku ucházející fantasy, nicméně na druhý díl se asi ještě nechystám :)

17.11.2017 4 z 5

Štěstí je tady a teď aneb Racionální analýza nevěry Štěstí je tady a teď aneb Racionální analýza nevěry Martin Nezval

Nedočetla jsem. Dvě hvězdy si zaslouží pouze některé chytré a až trefné popisy situace na začátku knihy a také námět knihy, který však dle mého mohl být zpracován lépe. Navíc pro mě nepřekousnutelné stálé opakování slov a později také vět. Špatně se mi četlo :(

29.10.2017 2 z 5

Bráška Lajdáček Bráška Lajdáček Josef Filgas

Další kniha čtenářské výzvy. Přesněji oblíbená kniha rodičů, prarodičů. Tohle je oblíbená kniha mojí maminky. Výtisk máme z roku 1943 :)

Kniha se nedá moc hodnotit, je to prostě pohádka, která potěší i v 26 letech. Jediné co mě překvapilo a asi i trošku zkazilo mínění o Lajdáčkovi je to násilí, kterého se dopustil na zvířátkách :(. Ale fandila jsem mu a on to dokázal, Dobráček :)

23.10.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Necelých 24 hodin napětí, zvědavosti, obav a nakonec také úlevy.

Tak by se dal popsat příběh, který autorka popsala v této knize, a který mě na několik hodin k sobě doslova připoutal. Obdivuji ji, protože napsat o něčem takovém musí značit silnou osobnost a empatii.

Z příběhu jsem naprosto vedle, takže nemá cenu to víc popisovat. Myslím, že komentáře zde čtenáře dostatečně navnadí. Za mě nezapomenutelný zážitek :)

17.10.2017 5 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Nemůžu si pomoct, knížka sama o sobě je zajímavá, jak už bylo zmíněno - téma, obálka a popis jsou přesně podle mého gusta. Jsem milovník fantasy a řecké mytologie, takže se takhle kniha zdála být můj splněný sen. No, než jsem začala číst.

Nevadilo mi přeskakování dějově, u spousty knih jsem se s tím dokázala vyrovnat, mě vadil styl psaní. Neustálé mlžení a oddalování ne až tak zajímavých skutečností, nepochopila jsem. Ale i přes to se dá přenést. Ale na pokračování už to nevidím.

Za mě 3,5 hvězdy, ale proto, že nelze tak za citáty z Božské komedie půl hvězdičky navíc :)

16.10.2017 4 z 5

Power play Power play Pavel Frýbort

Tak tohle bylo moje první setkání jak s Jarešem tak s panem Frýbortem. Nečtu detektivky, takže to pro mě ze začátku byl boj. Ale příběh byl docela poutavý, až na občasné detaily, které knihu zbytečně natahovaly. Od začátku jsem tušila, že se oba případy nějak spojí, jen mě docela překvapilo, že autor ten konec tak usekl. Podle mého se celé vyvrcholení mohlo odehrát trošku jinak, hlavně ne tak absurdně, jak byla kniha nakonec zakončena.

Ale i tak se kniha dala číst, líbil se mi i slovník a styl psaní, kterým autor píše. Opravdu dobře se mi to četlo. Nic co bych musela číst znovu, ale ztracený čas to také nebyl :)

13.10.2017 3 z 5

Golfové paničky Golfové paničky Leonie Fox

Nečekala jsem, že mě kniha tak upoutá, ale stačily dva dny a dočetla jsem. Jsem spokojená, dobře se mi četlo, nikde nebyl moc natažený děj, detailů akorát a občas jsem se i celkem zasmála. Hlavně ukončení knihy mě překvapilo a pobavilo. Určitě se pustím i do pokračování :)

07.10.2017 4 z 5

Partyzánova dcera Partyzánova dcera Louis De Bernières

Našla jsem knihu doma, válela se poklidně v knihovně a čekala, až si ji přečtu. Odkládala jsem, protože jsem podle popisu na přebalu knize moc nevěřila.

Kniha mě překvapila. Nečekala jsem, že se mi bude dobře číst vyprávění vyprávěné hlavní postavou, dá-li se to tak nazvat. Kniha je (nebo spíše příběhy v ní) příkladem toho, jak to může dopadnout pokud si člověk nedá pozor a neuváženě a ve značné míře také posilněný alkoholem, vypustí na svět pár nepěkných slov. V tom okamžiku může zničit to, co tak dlouhou dobu budoval, a to v případě Rozy a Chrise znamená celý jejich křehký vztah, který se vyvinul pouze z náhodného setkání.

Příběh byl poutavý, vtipný a v něčem dle mého i poučný. Určitě si přečtu i další autorova díla a doufám, že Roza našla nakonec své štěstí :)

05.10.2017 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Nečekala jsem, že zrovna nejčtenější autor a vlastně také jeden z nejvíce opěvovaných autorů mě nebude bavit. Prokletí Salemu pro mě byla slátanina příběhů, jmen a postav, ve kterých jsem se absolutně nevyznala. Dlouho jsem se snažila se začíst, ale některé odstavce jakoby do hlavy nechtěli naskočit a já musela znovu a znovu navlékat nit příběhu. Nepodařilo se. Nedočetla jsem.

Příběh byl dle mého nudný, podle názvu jsem jako mnoho jiných očekávala ten "pravý" Salem s čarodějnicemi, jak jsem již zmínila také množství postav a jmen pro mě bylo náročné a místy otravné.

Určitě se zrovna Prokletí Salemu nepokusím číst znovu, ale na Kinga se ještě určitě mrknu :)

03.10.2017 2 z 5

Neslušné hrátky Neslušné hrátky Julie Hilden

Manipulace, ponížení a degenerace vlivem dominance. Tohle je podle mě shrnutí psycha, které se v knize odehrává. Normálně tyto knihy nečtu, vybrala jsem ji metodou náhodného výběru z knih, které mi byly darovány, takže jsem splnila i část Výzvy. Netušila jsem, co vlastně doma mám.

Hlavní hrdinka určitě není oběť, spíš si neuvědomuje, že i ona sama to v sobě všechno má. Každopádně on je magor, kterého bych nechtěla potkat. A to, že pomsta se dá plánovat i za hranicemi života, mě jen utvrzuje v tom, že žárlivost a touha po vlastnictví jsou vlastně nejhorší vlastnosti, které člověk může mít.

Každopádně ač se nejedná o nic zase až tak výjimečného, já jsem spokojená :)

28.09.2017 4 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Nečekala jsem že čtení o "levelování" postav se dá vlastně číst. Ale opak je pravdou a autor předvedl nevídané. Nejenže mě bavil celý příběh, kdy hrdina za kritických podmínek bojuje o přežití, ale také jsem hltala itemy vyráběné a získávané ve hře a sama propočítávala kolik už na sobě má postava cca nasazené.

Kniha je napsaná naprosto úžasnou a čtivou formou, která hráče u PC snad možná i navnadí ke čtení papírových knih :) Strašně se těším na další díl a doufám, že na sebe pokračování nenechá čekat :)

24.09.2017 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Moje první. Tak se dá označit Policie s Harry Holem. Nikdy jsem netoužila po čtení detektivek a Jo Nesbo se mi úspěšně už léta vyhýbal. Ke čtení Policie mě vlastně donutila Čtenářská výzva. Netuším, proč jsem v knihovně sáhla zrovna po 10. díle z této série (asi jsem to chtěla mít prostě jen za sebou), ale po velmi rychlém začtení jsem si jistá, že dějově nejsou předchozí díly až tak nutné, takže jsem se mohla do děje ponořit.

Každopádně jsem vedle. Nechápu, proč mi tak dlouho trvalo objevit tak bravurní, napínavé a hlavně tajuplné čtení. Styl s jakým autor knihu napsal je naprosto výjimečný. Od začátku jsem měla svého řezníka vytipovaného, ale jako asi mnozí kdo četli, sekla jsem se. A o dost velký kus vedle.

Často jsem se u knihy i nasmála, ale jsou i pasáže, u kterých jsem se zděsila, např. popeláři. Za mě klidně bodů 10, mám teď rozečteného Kinga, ale hned po něm se opět vracím k Harrymu :)

09.09.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Dočteno. Nekonečných 14 dní.

Při čtení některých komentářů se mi potvrdilo, že jsme opravdu každý jiný. Za mě není kniha ničím speciálním, ba naopak, pro mě podprůměr.
Nikdy jsem neměla ráda náměty války, ale říkala jsem si, když do toho šli ostatní, tak já musím taky, navíc je to jedna z knih Výzvy. Ale mě to prostě nechytlo. Normálně mi kniha trvá dva až tři dny. Tuhle jsem četla 14 dní.
Námět sám o sobě nebyl špatný, krátké kapitoly se velmi dobře četly, ale někdy mi přišlo, že jsou tam i kapitoly navíc. Zejména konec knihy byl na mě moc zdlouhavý, stačilo by mi zakončení válkou. A na druhou stranu, jsem těch posledních pár stran co z války zbývaly doslova hltala a čekala, jak to s hrdiny dopadne.
Každopádně jsem toho názoru, že asi opravdu nechápu za co se cena jako je zrovna Pulitzerova cena dostávají. Ale každý máme svůj oblíbený žánr a své příběhy :)

30.08.2017 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Já myslím, že celou sérii netřeba komentovat. Z mého pohledu se jedná o jednu z nejlepších sérií vůbec, což mimochodem dokazuje i to, že jsem celou tuto sérii přečetla za tři dny :)

Ano, vyvstávají zde některé nevysvětlené části děje, ale myslím, že například k Angele celá tahle tajemnost a záhady sedí a netřeba ji dále rozvíjet. Ano možná by to chtělo další příběh, ale toho už se bohužel asi nedočkáme. Navíc mně se zamlouvá myšlenka nového světa, který je otevřený novým možnostem (že by třeba nebyl konec?)

Každopádně mohu sérii jedině doporučit :)

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Možná vinou mou, možná ne, ale knižní podoba mě opravdu neuchvátila.
Vzhledem k množství recenzí, které nešetřily superlativy, jsem se celá nedočkavá vydala do knihovny a jen díky částečnému zatmění mysli si naštěstí nepůjčila díly všechny.
Prostě mě to nebavilo, jako chápu, že to může být jen moje momentální náladička, protože já jinak miluju fantasy, také jsem hrála hry a dokonce jsem viděla celou seriálovou sérii, z té jsem byla opravdu nadšená, ale prostě mi to nešlo číst a ač jsem se sebevíc snažila to přelouskat, nakonec se mi nepovedlo. Takže za mě dvě hvězdy, protože díky knižním předlohám jsem se dočkala skvělého seriálu a her :)
Nicméně neztrácím naději a třeba za nějaký čas se o to pokusím znovu :)

Rozštěpení Rozštěpení David Gaider

Tyto knihy skvěle doplňují herní svět, bohužel ho doplňují, takže pro někoho kdo se nikdy se světem DA nesetkal, jsou asi poněkud bezvýznamné.

U mě je tomu naopak, protože jsem si prošla hrou DA 1 a 2, poté přečetla první tři knihy a teď po odehrání Inquisition hodlám skočit na další. Už teď se těším na rozšíření vědomostí o této sérii.

Za mě naprostá jednička co se týče knih, které mají i své herní dvojče :)

Nová hlídka Nová hlídka Sergej Lukjaněnko

Na začátku byl velice poutavý námět knih, neotřepaný, neviděný, neslyšený, jiný...

První tři díly mě, milovníka fantasy, doslova pohladily po duši.

Na čtvrtém díle byla poznat změna autora, tady knihy zakolísaly, což jsem přisuzovala pouze oné změně autora.

Bohužel i když jsem další díly přečetla, nemohu říci, že bych chtěla znovu. Dle mého už tomu chyběly originální nápady a poutavost příběhu jako celku. Proto průměr 3 :)

14.08.2017 3 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

I když se nedá srovnat filmové vyobrazení s lidskou fantazií, která nemá žádné hranice, ráda bych viděla zfilmované i další díly Letopisů.

Nadchla jsem se pro celou sérii, snad jen Stříbrná židle mi nešla ze začátku "přes hubu", ale ani ta nakonec nezklamala a hltala jsem ji bez dechu.

To co autor vytvořil v posledním díle bylo opravdu šokující a svým způsobem to bylo také vykoupení. Myslím si, že tady nastal ten moment, že v nejlepším se má přestat, protože tento díl se mi líbil opravdu ale opravdu nejvíc, za mě klidně 10 bodů :)

Zapomnění Zapomnění Anthony Horowitz

Přečetla jsem první čtyři knihy a říkala jsem si, že se ještě stále těším na to, jak to všechno dopadne.
Moc se mi líbili první dvě knihy, ale třetí se čtvrtou už pokulhávaly nejen dějově, ale i složitostí a čtivostí. Ale i tak jsem je přečetla a konstatovala, že to nebyl ztracený čas.
Ovšem posledním dílem jsem se prostě neprokousala. U 80 strany jsem to prostě vzdala. Příběh byl moc překombinovaný a ať jsem se snažila jak jsem chtěla, nešlo to. Za mě tedy za dva a to díky předešlým dílům :)

14.08.2017 2 z 5