Makkys Makkys komentáře u knih

Vánoce v New Yorku Vánoce v New Yorku Mandy Baggot

Velmi milé a romantické vánoční čtení. Kniha se krásně četla, hlavní postavy byli sympatičtí. Na Vánoce ideální čtení ta atmosféra Vánoc na vás z knihy úplně dýchne. Jen mohla být o kousek kratší, ale jinak mužů doporučit

02.04.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Opět skvělá knížka, sice nic originálního, ale mě se moc líbila. Colleen je moje srdcová autorka. Příběh se mě moc líbil, i když mě asi v půlce knihy napadlo jak by to mohlo být a moje domněnka se potvrdila, tak i přesto jsem si knihu moc užila. V tomhle období byla takhle kniha pohlazení po duši.

29.03.2022 4 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Po zákusku se mě do téhle knihy moc nechtělo, ale autorka ukázala že umí psát a tenhle díl byl super jako banán a třešničky dokonce bych řekla že i lepší. U knihy jsem se hodně nasmála, hlavní hrdinové byli skvělí, tak jak mě Lilith vadila v zákusku tak tady byla super. Líbilo se mě když bylo nějaké nedorozumění tak si to řekli na rovinu a také bych řekla že tam bylo více sexu než v předchozích dílech. Je to odpočinkové, romantické a vtipné čtení.

18.01.2022 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

To že to baletky nemají lehké jsem věděla, ale že je to až tolik bylo pro mě nové zjištění. Ta představa co si ty malé holčičky museli prožívat je děsivá. Já knihu poslouchala jako audio a ta byla skvěle načtená, ale dost jsem se ztrácela protože autorka nešla chronologicky, ale dost přeskakovala v rokách.

03.01.2022 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harryho Pottera jsem četla poprvé asi před 15lety kdy mě k němu přivedla kamarádka a já se do něj hned zamilovala a tak jsem si řekla že si udělám rereading a musím říct že je to prostě skvělé. Hrozně se mě líbí jak jsou knihy trošku jiné než filmy, mimochodem ty jsem viděla asi milionkrát, a pořád mě to baví a už se těším až budou děti trochu větší a já jim je budu číst. Miluji ten svět, postavy jak ty kladný tak i ty záporný.
Všem jen doporučuji!!!!

03.01.2022 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Knížky od autorky jsem četla už dávno před seriálem. Bohužel jsem viděla nejdříve seriál a kniha už mě tolik nebavila. Určitě ale budu v sérii dál pokračovat. Autorka umí skvěle psát, příběh krásně plyne. Postavy jsou fajn, romantika je pěkná a nenásilná.
3,5*/5 a určitě můžu doporučit

03.01.2022 3 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Nebavilo mě to. Všechno bylo hrozně na sílu a hrozně nereálné. Vadilo mě jak se je všichni snažili dat dohromady a tu zamilovanost jsem jim vůbec nevěřila. A chování některých postav bylo hodně na hlavu a tak jak mě Wiliam byl v předchozím díle sympatický tak tady sem ho nesnášela, jeho chování bylo otřesné. A konec byl hodně špatný. Nejslabší dil co jsem zatím četla. Předchozí díly byli lepší

29.12.2021 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Nechápu že jsem tak dlouho dokládala si tuhle knížku přečíst. Bylo to skvěle. Napínavé od začátku až do konce, žádné nudné a zbytečné kapitoly. Všechno mělo svoje vysvětlení, bylo to mrazivé, napínavé a hlavně děsivé. Konec mě překvapil, rozbrečel a trochu i zklamal. Kepler je prostě skvělý autor který umí skvěle psát.

25.11.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Opět další skvělý příběh od autorky. Miluji tyhle knihy, vždycky se u nich pěkně odreaguji, ale tenhle dil se mě nelíbil tolik jak ty předchozí. Hlavní hrdinka i vedlejší postaví byli fajn, ale příběh se hrozně táhl, vůbec sem se nemohla začíst bylo to nějak málo romantické a hlavně vše důležité autorka nacpala do posledních asi 20str a to příběhu docela ubralo. Za mě tenhle dil byl nejslabší a to sem se na něj nejvíc těšila protože miluji Paříž. Ale pořad můžu autorku moc doporučit.
3,5*/5*

25.11.2021 4 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

První setkání s tímhle autorem a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Příběh mě vtáhl hned od samého začátku, kapitoly jsou vyprávěny ze dvou pohledu a pokaždé kapitola skončila napínavě a vy ste potřebovali číst dál. Celou knížku jsem přemýšlela co je pravda a co lež, autor si s vámi pěkně pohrává a vy do poslední stránky nevíte čemu věřit. A konec byl jeden velký zvrat který jsem vůbec nečekala. Autor umí skvěle a čtivě psát a kdyby nebylo společného čtení tak nevím kdy se ke knize dostanu. Za mě velké doporučení
4,5*/4*

25.11.2021 4 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Kovyho sleduji ráda a jeho knížku jsem si chtěla přečíst už dlouho a díky knižní výzvě sem se na ni konečně vrhla. A musím říct že to bylo skvělé čtení. Nejen že jsem se u toho zasmála, ale něco zajímavého jsem se o Kovym dozvěděla. Knížka je doplněná fotografiemi a je to pěkně a čtivě napsané. A co musím vypíchnout jsou básničky ty se mě moc líbili. Knížku jsem měla za den přečtenou. Pokud máte tvorbu Kovyho rádi tak mužů knížku doporučit.

02.11.2021 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tohle byla teda síla. Knihu jsem musela číst jen ve dne. Hodně příjemně mě kniha překvapila nejen svoji čtivostí, ale i dějem úplně mě příběh do sebe vtáhl. Skvělá duchařina a na tohle podzimní počasí jako dělané. Konec mě hodně překvapil a moc se me líbil. Určitě mám v plánu si přečíst další knihy od autorky.

07.10.2021 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Všude jsem na knihu slyšela jen samou chválu a když ji měli v knihovně tak jsem si ji rovnou půjčila a nebyla zklamaná. Kniha se velmi dobře četla, příběh, postavy a místo kam byl příběh zasazen byl moc fajn. Jediné co me v knize vadilo bylo spoustu překlepu/chyb. Jinak byla knížka moc fajn a mužů doporučit

02.10.2021 4 z 5

King King T. M. Frazier

Tahle kniha mě hodně překvapila. Vůbec jsem něco takového nečekala, ale musím říct ze se mě to vážně hodně líbilo. V knize je spoustu vulgárních slov a je to drsnější čtení, ale děj a postavy jsou skvělé. A ten konec?! Musím si co nejdřív přečíst druhý díl. Hlavně mě překvapilo že autorka je žena něco takového bych čekala spíše od chlapa, ale bylo to skvěle čtení.
4,5*/5*

02.10.2021 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Ze začátku mě kniha dělala trochu problém, nemohla jsem si zvyknout jak jsou psané kapitoly za Milese, ale nakonec jsem se tak začetla že jsem to měla hned přečtené. Byl to krásný romantický příběh, sice člověk ví jak to od začátku dopadne, ale autorka umí tak skvěle psát a da vždy do svých knih nějaké vážnější téma. Knihy od Colleen Hoover mohu jen doporučit

02.10.2021 5 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Musím říct ze jsem z knihy mírně zklamaná, asi jsem od ni čekala něco víc a dostala jsem průměrnou knížku. Čekala jsem asi trochu víc rozpracované téma mateřství na střední škole. Hlavní hrdinka a vedlejší postavy byli fajn, ale nějak sem si k nim nenašla cestu. Četlo se to dobře, mělo to krátké kapitoly a styl psaní autorky mě vyhovoval.

27.09.2021 3 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

Velmi dojemný a citlivý příběh který jsem prožívala s hrdiny, všechny jsem si moc oblíbila a vše jsem s nimi prožívala. Chvíli mě trvalo než jsem se do knihy začetla, ale pak jsem se tak začetla že jsem to měla rychle přečtené. Líbilo se mě ze to bylo zase trošku něco jiného z 2. sv. války než koncentrační tábory. Konec mě rozplakal.

24.09.2021 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Tak jako Jeho banán tak i tahle kniha byla velmi vtipná. Opravdu jsem se u ni hodně nasmála a dokonce mě bavila i o trochu víc. Hlavní hrdinka byla super. Samozřejmě to bylo jedno velké klišé, ale na letní odpočinek jako dělané. U knížky jsem si odpočla a dala mě přesně to co jsem čekala. Je to čtivě napsané a děj pěkně plyne.

06.08.2021 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

První kniha od téhle autorky a byla sem velmi mile překvapena. Knížka se skvěle četla měla sem ji za den přečtenou. Autorka skvěle popsala každou postavu a do poslední chvíle vůbec netušíte kdo by za tím mohl být a konec byl hodně překvapivý. Postav bylo hodně, ale autorka je tak pěkně popíše ze se v dějí neztrácíte. Opravdu skvělá detektivka mohu jen doporučit

06.08.2021 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Závěrečný dil téhle trilogie mě tolik nenadchnul tak jako předchozí díly. Nějak sem se nemohla do knihy začíst, vůbec mě to nebavilo. Asi posledních 100str mě knížka začala celkem bavit. Ani to kdo za tím stojí me nějak nepřekvapil. Jako celek mužů ale sérii doporučit.

06.08.2021 3 z 5