MakiMel MakiMel komentáře u knih

Tajemství sanatoria Tajemství sanatoria Anne-Sophie Lunding-Sørensen

Výborná kniha. Až teď při pročítání komentářů jsem zjistila, že tam vlastně nebyly kapitoly. Natolik mě ten dej pohltil. A skoro bych se nebála jej označit za psychologický thriller. Celou dobu jsem netušila jak to dopadne, až na posledních pár stranách najednou taková smršť. Rozhodně doporučuji.

12.09.2022 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Celkem předvídatelný děj plný klišé, ale zase na druhou stranu proč ne, tato tematika bývá v literatuře opomíjená, takže asi je zapotřebí ji stále ještě detabuizovat.

21.06.2022 3 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Teda musím říct jenom wow. Pokud máte rádi psychologické romány, tak tento je pro vás. Pravda je, že se to táhne. Poslouchala jsem jako audioknihu, ale současně jsem si vyhledávala na mapách lokalitu, kde se příběh odehrává a dívala se na reálné fotky těch dolů a pobřežních cest a úplně mě to pohltilo. Konec byl opravdu překvapivý, čekala jsem úplně jiné varianty. Každopádně pro nadšence do psycho a lehce duchařiny vřele doporučuji.

20.06.2022 5 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Byla to druhá kniha, kterou jsem od této autorky četla a přiznám se, že Opuštěný dům mě uchvátil více. Ani ne tak příběhem jako spíš stylem psaní. Nicméně i tuto knihu jsem dočetla celkem rychle. V některých úsecích mi to připadalo trochu moc naivní - jak rychle byl zprovozněn hotel, jak Marika zvládla vyřešit všechny finance v tak krátké době apod. a že jí to nakonec celkem šlo. Ale nakonec to až taková limonáda nebyla a ke konci to bylo celkem nervydrásající. Každopádně je to dobře napsaná kniha a určitě ji doporučuji.

14.06.2022 4 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Rozhodně musím říct, že mě to bavilo, ale jestli čekáte nějakou nadstandardní zápletku nebo jiný než typický děj, tak tady ho nehledejte. Je to opravdu jen pohodová a celkem vtipná červená knihovna. U mě účel splnila, odpočinula jsem si u ní, ale víc nic.

09.03.2022 3 z 5

Psáno s lítostí Psáno s lítostí Aly Martinez

Po poměrně ostrém začátku přišel překvapivý děj a musím se přiznat, že mě kniha celkem chytla a nemohla jsem se po velkém otazníku na konci dočkat druhého dílu. Teď s odstupem času a s tím, že jsem rozečetla druhý díl, začínám být trochu rezervovaná, nicméně do hodnocení tohoto dílu to nechci promítat.

31.01.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Tak přiznám se, že jsem čekala něco víc. Tohle mě sice bavilo, ale od půlky už mi to přišlo jako houpání na vlnách, chvilku se hlavnímu hrdinovi daří, chvilku ne, stárne, kopíruje problémy s dospívajícími dcerami stejně jako tolik lidí před ním. Určitě je to spíše pohodové čtení, ale ty předchozí mě tedy bavily více.

31.01.2022 3 z 5

Jako pravá dáma Jako pravá dáma Alissa Johnson

Pro čtenáře romancí je to pohodový běžný příběh zasazený do historie. Četla jsem to jako jednohubku a splnilo to vše, co si od tohoto žánru žádám. Ale na 5 hvězdiček to není, ty si schovávám pro jiné kvality.

03.01.2022 3 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Už jsem od něj četla Terapii a Pacienta, ale teda tato pro mě byla zatím best of. Už jen tím, že konec byl trochu jiný, než jsem čekala a udržoval mě do posledního okamžiku napjatou.

29.11.2021 5 z 5

Konvalinkové vdovy Konvalinkové vdovy Hana Heřmánková

Většinou dávám celkem vysoké hodnocení, ale tentokrát se omlouvám, nemohu. Příběh je tak triviální a povrchní, že jsem to na straně 80 ze 100 vzdala. Až nápadně nepropojené popisy historie navštívených míst versus zrychlené popisy rádoby zajímavých erotických scének, ploché postavy, dalo by se to rozpracovat jako obsáhlejší román, takto je to jen letem světem. Manžel hlavní hrdinky, který s ní cestuje, tam skoro nevystupuje.

11.11.2021 2 z 5

Na zahradě Na zahradě Markéta Pilátová

Krásná a nádherně ilustrovaná dětská knížka o veverce, která objevuje po pádu ze stromu svět. Je to čtení na jeden večer, ale zasmála jsem se i jako dospělá.

06.08.2021 5 z 5

Deník Dory Grayové Deník Dory Grayové Naďa Reviláková

Tak to je poprvé co dávám plné hodnocení ještě nedočtené knížce. Tahle kniha vtáhne do děje i dospělého, který se v historických milnících orientuje. Je napsána neskutečně dobře a přitom přístupně pro děti.

06.08.2021 5 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Neuvěřitelně silný příběh, který nemůže nepřipomenout Lolitu, ale z pohledu mladé dívky. Je zřetelné, že se jedná o autobiografii a o objasnění příběhu, který se už v literatuře obtiskl. Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Není to pro každého, ale vřele doporučuji.

13.07.2021 5 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Moc ráda bych tuto trilogii viděla zfilmovanou. Při poslechu audioknihy mi děj ubíhal před očima (úplně vidím v hlavní roli Jenovéfu Bokovou). Rozhodně doporučuji, i když to není kniha pro většinového čtenáře a nečekejte jednoduché a jednoznačné čtení.

14.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Bála jsem se, že současné téma, nebo spíše téma doby teprve nedávno minulé, bude mít ke čtenářům komplikovanější cestu. Ale Listopád překvapil. Dovedla bych si jej představit ještě širší a hlubší, ale nakonec i tak jak je nastoluje spoustu témat, která se v současné době vrací na pořad dne. Pokud máte deprese, nečtěte to. Už jen ta představa, že by po listopadu 89 dopadla byť jen část věcí tak, jak je fabulováno paní Mornštajnovou, vás uvrhe do trudnomyslných úvah. Příběh je děsivý, ale uvěřitelný. Mísí se realita zahraničí a fikce toho, co by být mohlo, kdyby... Znovu nastoluje význam svobody, kterou jsme si zvykli brát tak nějak samozřejmě, že si snad ani nevšímáme toho, když nám ji někdo po kousíčcích ukrajuje. Za mě má knihy jediný nedostatek. Čte se až příliš rychle.

07.05.2021 5 z 5

Tajemná labuť Tajemná labuť Shana Abé

Teda trochu se musím přiznat, že podle hodnocení jsem od toho čekala asi víc. Taková běžná romantická historická záležitost. Od prvních stránek jsem už tušila, jak to dopadne. Určitě stojí za přečtení, ale současně musím říci, že jsem četla už i lepší.

19.04.2021 4 z 5

Poutí k sobě aneb (ne)dokončené putování Poutí k sobě aneb (ne)dokončené putování Vendula Pavláčková

(SPOILER) Deník z cesty, která dopadla jak dopadla, ale i přesto sebou nesla velké poslání. Ani to, co se může zdát jako špatný konec nemusí ve skutečnosti špatným koncem být. Moc se mi líbila myšlenka: První část cesty jsme tlačili my Milana, tu druhou část tlačil on nás...
Jednu hvězdičku ubírám, protože přece jen bych našla podobnou literaturu o trochu lépe zpracovanou, ale rozhodně vřele doporučuji, stojí za to si ji sehnat a přečíst.

13.04.2021 4 z 5

Matka noc Matka noc Kurt Vonnegut Jr.

Knihu jsem četla ušima v rámci četby na pokračování v rádiu, je to famózní, nevím jak moc je ovlivněno dílo audiozpracováním, ale hluboce smekám a klaním se, něco tak dobrého, tak skvěle vypointovaného jsem už dlouho nečetla ani neslyšela.

22.03.2021 5 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Pružně ubíhající a čtivě napsaná romantika, ve které to hodně jiskří erotikou a rozhodně ji neodložíte dříve než na poslední stránce.

16.03.2021 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Když jsem zaznamenala upoutávku na nově vycházející román této skvělé české autorky, bylo mi jasné, že to bude skvělé čtení. A taky že ano. Fascinující kombinace napětí a osudů lidí z jihočeského pohraničí, vražda, pro kterou má motiv více lidí a nečekané rozuzlení. Na posledních stránkách jsem docela trpěla, protože už jsem tušila, že se to celé chýlí ke konci a já ještě tak moc chtěla pokračovat. Rozhodně doporučuji.

12.03.2021 5 z 5