Makaja Makaja komentáře u knih

Duhový had Duhový had Barbara Wood

Z tvorby Wood takový průměr, četla jsem už před časem a musela jsem si dlouho vybavovat děj, což je jista známka průměrnosti.

10.02.2018 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Nečetla jsem ani předchozí a nejspíš nebudu číst ani následující knihy, ale tato se mi celkem líbila, za předpokladu, že jsem očekávala jen to, co kniha nabízí - tedy tolikrát omýlaný příběh jak se dva "jakože nemohou vystát", oba o sobě nemaj dobré mínění a nakonec se ukáže, že jsou oba úžasní a jeden pro druhého stvoření a je z toho láska jako trám. Tady oceňuji tu drsnou dějovou linku drog a toho, kam až může člověk padnout, potká-li ho tragédie. Upřímně musím přiznat, že popis toho požáru mě rozbrečel. Jen ten konec se mi zdál trochu nedotažený a SPOILER ano, i já jsem čekala, že se z Jaxe vyklube nějaký agent nebo tak něco ...... KONEC SPOILERU

06.02.2018 4 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Možná jsem příliš ovlivněna filmem, jako dítě jsem naprosto milovala Falca s hlasem pana Cupáka a Atreje samozřejmě. Ne, že by mě druhá půlka vyloženě nebavila, ale přišla mi tam divná a Bastien ještě neschopnější.... a souhlasím s názorem, že by jí víc slušela samostatná kniha. Oceňuji barevné odlišení textu a čtivost, stejně jako fantazii autora. Pro mě povedený návrat do dětství.

06.02.2018 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Přiznám se, nejprve jsem koukala na film a tam mě hlavní hrdinka neskutečně iritovala .... tak jsem se místo dokoukání rozhodla raději přečíst knihu. A to bylo dobře, kniha se mi líbila i přesto, ze jsem ten obrázek filmové představitelky Luisy nedokázala vyhnat z hlavy.

03.02.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Pro mě trochu zklamání. Styl psaní dejme tomu, je to prostě její styl dlouhých vět, nepřekáží mi, i když učitelky češtiny by z ní radost neměly. Čtivost ušla - zpočátku dobré, pak jsem se začínala nějak nudit. Děj celkem promyšlený, ale..... zbytečně dlouhé, mám sice ráda tlusté knihy, ale poslední dobou se mi vše zdá tak nějak uměle roztažené. Postavy poněkud mimo realitu, všechny, až na kocoura. Vyústění jsem víceméně očekávala minimálně od poloviny knihy, což u "detektivky" není žádoucí. A především, moc nechápu tu potřebu používání cizí řeči (bez překladu třeba pod čarou). Mám štěstí, že francouzky umím a tak jsem bez domýšlení rozuměla alespoň něčemu, přesto ale proč???? Poslední odstavec lze samozřejmě pochopit i jen se znalostí angličtiny nebo němčiny, možná i bez ní, přesto si nemyslím, že by to knize přidalo na literární hodnotě.

02.01.2018 3 z 5

Osada Osada Kir Bulyčov (p)

Super. Jako malá jsem četla několikrát Alenku (jedna z mých nej dětských knížek) a tak jsem byla zvědavá i na knihu pro dospělé. A nezklamala, kam se hrabou některé americké scifi kousky. Parádně promyšlený a vystavěný příběh, momenty překvapení, četlo se to samo.

28.12.2017 5 z 5

Manželstvo z rozumu Manželstvo z rozumu Kristan Higgins

Stejně dobré jako první díl, možná se mi líbila i vic.

13.09.2017 4 z 5

Noc, moře a hvězdy Noc, moře a hvězdy Heather Graham (p)

Tak nějak nevím, ta zápletka nezapletka, už to asi není pro mě, on ji chce, ona ho chce, milují se a oba se přetvařuji, že ne.....

13.09.2017 3 z 5

Láska je kytarové sólo Láska je kytarové sólo Jaromír Pelc

Dostala jsem tuhle knížečku s osobním věnováním, protože autor se znal s mými rodiči. Bylo to těsně po revoluci a mně bylo tehdy náct.......úryvky bych dala dohromady i dnes. Taky citáty byly skvělé. A ještě si pamatuju přebal, jak se mi líbil, rozkládala a skládala jsem si tu džínovou kytaru snad stokrát. Kniha se někam zatoulala během mých stěhování, ale já doufám, že se časem někde objeví......

06.08.2017 5 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Woodová je co do čtivosti jistota, bohužel téma mi tentokrát bylo neskutečně proti srsti, nedokážu a nechci pochopit ty poněkud nepochopitelné zákony muslimského světa. Proto hvězda minus, autorka za to ale nemůže, před dvaceti lety nemohla tušit.....

24.01.2017 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nechtěla jsem to číst, ale ze zvědavosti jsem to nakonec do ruky vzala, když už mi to leželo v knihovně. Dočetla jsem to, tak nedám odpad, ovšem některé pasáže jsem přeskakovala, celé to na mě působilo, jako když to píše nějaká puberťačka. Příběh hodně slaboulinkej, vlastně ani žádnej..... tak přemýšlím, komu jí do knihovny posunu dál.

16.01.2017 1 z 5

Tichý muž Tichý muž Sandra Brown

Kniha je čtivá, děj ubíhá rychle, nicméně mi přijde, že na tuto autorku je až překvapivě snadno odhadnutelný konec dost dlouho dopředu. Popis autistického dítěte nebyl podán jako život s trochu nepraktickým géniem, ale trochu blíže nelehké skutečnosti, což je nutno ocenit.Určitě stojí za přečtení.

02.10.2016 4 z 5

Žena pro třetího krále Žena pro třetího krále Ludmila Vaňková

Krásně vystavěný romantický příběh na historickém pozadí. Přečetla jsem za jedinou noc, kterou jsem nedobrovolně probděla u postýlky nemocného syna.

28.02.2016 5 z 5

Selekce 1–3 (box) Selekce 1–3 (box) Kiera Cass

Za mě asi ani ne, ale předesílám, že jsem poněkud starší ročník. Pro mě zbytečně rozděleno do třech knih, stačila by jedna kolem 400 stránek, zejména v prostředním díle se vlastně nic nedělo, Amerika pouze dokola měnila názory, hned tak a hned tak. Příběh byl chatrný, vlastně žádný, ani to nemuselo být zasazeno do budoucnosti, mohlo se to odehrávat kdykoli. Ke konci jsem zbytřila, když se konečně dala dohromady s rebely, ale ani z toho až tak moc dobrodružství nevzešlo. A POZOR SPOILER po tak dlouhém vyprávění, kdy se prokousal třemi knihami, by si čtenář zasloužil dozvědět se, jak dopadly všechny ostatní dívky a ne jen osud jedné či dvou KONEC SPOILERU. Nicméně čtivé, nenáročné a pro náctileté slečny, proč ne. Čím víc budou děti (i dospělí) číst, tím lépe.

05.02.2016 3 z 5

V rámci výzvy jsem sáhla do své knihovny a vylovila tuto knihu, která tam trůní už pár let jako jedna z mála nepřečtených. Mám ji po babičce, které byla oblíbená, ale já nějak nikdy neměla chuť jí číst. Takže když teď nastala vhodná chvíle, pustila jsem se do toho. A možná to je dáno už tímto přístupem nebo nevím, ale zkrátka mě nijak nenadchla. Chvilkama zábava, chvilkama moc ne a chvilkama docela nuda. Na konci jsem si poplakala, to přiznávám, dost mi to připomínalo odchod našeho psího miláčka. Za ten citlivě zpracovaný konec dávám hvězdičku navíc. Kniha půjde zpět do knihovny a zůstane tam - třeba jí za čas vytáhne dcera.

13.01.2016 3 z 5

Divergence / Rezistence / Aliance / Čtyřka (box) Divergence / Rezistence / Aliance / Čtyřka (box) Veronica Roth

Celkové hodnocení - Divergence super, Rezistence se dala, Alianci jsem dočetla s velkým sebezapřením (a ten konec, ach jo - nemyslím, jak to dopadlo, ale těch několik zbytečných kapitol posledních, co vypráví Tobias, epilog by to vyřešil), Čtyřka dobré, jen trochu málo propracované. Suma sumárum tak 6/10.

A teď jsem zvědavá na poslední film, jestli nechají konec jak je nebo ho totálně změní, aby byl hepík :-)....jo tak oni poslední film ani nenatočí

11.01.2016

Dokonalá sestra Dokonalá sestra Donna Hay

Prostě oddechovka pro holky a ženy, člověk si to s chutí přečte, ale v hlavě mu to nijak nezůstane. Čte se to dobře a to je hlavní.

09.01.2016 4 z 5

Deník nemožné matky Deník nemožné matky Stephanie Calman

opět nebavilo, stejně jako deník špatné matky

09.01.2016 1 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Tak pro mě dost zklamání, děj mě nebavil, opět se objevují nelogičnosti a nedotaženosti. Styl psaní je čtivý, to ano, ale samotný příběh je takový, nevím...nudný, zdlouhavý, zbytečný .... jsem místy i přelétávala pasáže jen tak očima a to se mi stává zřídka. A vzhledem k Alianci (3. díl trilogie) mi druhý díl připadne tak trochu jako jakási vycpávka, nabývám pocitu, že kdyby se mírně poupravil konec Divergence, mohla být Rezistence zcela vynechána a nic by se nestalo. A i když to sem úplně nepatří, tentokrát u mě zvítězil film nad knihou (přestože se o poznání víc odklání od knihy) a to ale výhradně díky speciálním filmovým efektům v simulacích, na které se hezky koukalo. Série obvykle dočítám (až na výjimky, kdy je už první díl děs a recenze dalších neslibují nic hezkého) a už jsem četla i horší pokračování mnohých dobrých prvních dílů, tragédie to není, ale podruhé to číst asi nebudu.

09.01.2016 3 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Četla jsem na základě divadelní hry, kterou jsem viděla několikrát, ani jedno mě nezklamalo, silný příběh.

05.11.2015 5 z 5