Láska je kytarové sólo

Rocková poezie v parafrázích Jaromíra Pelce.

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/38471/laska-je-kytarove-solo-wWb-38471.jpg 4.636
Poezie
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Láska je kytarové sólo

Atanone
20.12.2019

V době, kdy se kniha objevila na trhu, jsme byli i za drobky vděční. Dnes je angličtina na školách normální a google vám najde všechno. Já jsem panu Pelcovi a dalším, kteří nám přiblížili poezii písničkářů, vděčná za to, že potom, až to šlo, jsem věděla co mám hledat.

Osmald
04.06.2019

Skvělá , mnoho vzpomínek

mi-380
27.12.2018

Příjemné písničky s chytrými texty pro ty, kterým mainstream nic moc neříká… a ejhle, na papíře je z toho skvělá poezie. Songy, které spoluvytvářely myšlení generací a které jsou stále slyšet v nových a nových coververzích. Při vší kvalitě a užitečnosti českých překladů/přebásnění postrádám alespoň základní informace o originálních skladbách a autorech: 90% (32 hodnotících s průměrem 91%).

... Chrání mě mé knížky, moje básně,
To je má záštita, můj křišťálový štít
Zavřu se v pokoji jak v nedobytném sejfu
Tady jsem v bezpečí, zárodek v placentě
Nedotýkám se nikoho, nikdo se nedotýká mě
Jsem kámen, jsem ostrov
A kámen nic nebolí
A ostrov nikdy nepláče
(Paul Simon: I Am a Rock, 1965, https://www.youtube.com/watch?v=JKlSVNxLB-A )

mulderka
24.09.2018

Parafráze... no budiž. Za totáče jsme s nadšením brali i to. Ale aspoň mohly být u jednotlivých textů uvedeny původní názvy originálů. No nic, pane Pelci, já vám ty prachy zpětně přeju. I když jste si asi s nějakým výraznějším vlastním vkladem moc práce nedal. Naštěstí.
Takže retro 4 hvězdy.

SSTknihy
10.09.2018

Paul Simon, John Lennon, Roger Waters, Leonard Cohen, Bob Dylan, Neil Young, Vladimír Vysockij, Paul McCartney a mnozí další v parafrázích českého básníka Jaromíra Pelce. Síla textů samotných umocněna citlivým zpracováním, které rockovým baladám neubralo ani ždibec na síle a působivosti, ba co víc, troufám si říci, že v některých případech je i posunulo o příčku výš.

Beebee
14.03.2018

Čím to je, že tihle textaři dokážou tak tnout do živého? Úžasná sbírka textů beatnických a rockových songů.

Makaja
06.08.2017

Dostala jsem tuhle knížečku s osobním věnováním, protože autor se znal s mými rodiči. Bylo to těsně po revoluci a mně bylo tehdy náct.......úryvky bych dala dohromady i dnes. Taky citáty byly skvělé. A ještě si pamatuju přebal, jak se mi líbil, rozkládala a skládala jsem si tu džínovou kytaru snad stokrát. Kniha se někam zatoulala během mých stěhování, ale já doufám, že se časem někde objeví......

Černákočka
05.02.2016

Mám moc ráda tuhle malou knížku. Stejně, jako mám ráda vzpomínky na krásných sedmnáct...