Majuš333 Majuš333 komentáře u knih

Propast Propast Jozef Karika

'Když se díváš do propasti, i propast se dívá do tebe. Otřepaná, tuctová fráze. Děsím se pádu, nejsem schopen vzdorovat prázdnotě. Utíkám před ní právě tím, že se do ní řítím. Všechno, co mě děsí nejvíc, mě zároveň nejvíc přitahuje. Chorobné, ale jinak to zdůvodnit neumím. Klín se vyráží klínem, hrůza a přitažlivost jedno jsou.'

Na 'Priepasť' musí mať človek tú správnu náladu, čo sa mi konečne podarilo :)
Jednu * uberám za bígla :(
PS: Zo 'zubnej zvonkohry' ma rozboleli všetky zuby :)

'Jaké je objetí s prázdnem, jak chutná láska k propasti?
Konečně jsem viděl, jak vypadá objetí s propastí. Cítil jsem se lehoučce jako už dlouho ne.'

03.10.2023

Lesní duch Lesní duch Graham Masterton

'Ticho bylo ohlušující. Čekali, a jak čekali, začali cítit, že se k nim lesem něco řítí, něco neviditelného a nehlučného, co je od nich stále vzdálené, ale přitom divoké.'

"Snažím se vám říct, že jsem skeptik. Nemyslím si, že existuje něco takového jako nadpřirozeno, duchové, nebo dokonce život po smrti. Ale věřím, že na této zemi existují věci, o kterých zatím nevíme a kterým nerozumíme, a že si zaslouží, abychom je důkladně prozkoumali a zjistili, o co vlastně jde. Buď se budeme smát sami sobě, že jsme se jich tak báli, nebo budeme s křikem utíkat."

Keď som rozbalovala balíček s knihou, prvé, čo ma napadlo bolo, že niekde nastala chyba a miesto knihy som dostala vreckový slovník alebo modlitebnú knížku :) Takúto lesnú ducharinu osolenú Ďatlovou výpravou a okorenenú Lesom samovrahov mám v obľube, ale môj verný kamarát strach sa v tomto prípade nedostavil. Aj keď bolo pre mňa veľmi ťažké niektorým veciam uveriť (proste mi tam nesedeli), po prefrčaní cez tých 295 mini strán, mi zostal zvláštny pocit na duši.
No jednu * uberám za urážanie Slovákov. Žiadny anglický šašo nebude písať, že Slováci h.v.á žerú!!!!! A druhú * dávam dole za zabitie Diablika. Dvakrát sa tomu autor vyhol v prípade Barretta, tak sa dalo niečo vymyslieť aj v tomto prípade!!!!!

"Tak v kolik hodin odjíždíme?" zeptal se Sparky.
Jack se chystal nalít rozšlehaná vejce na pánev, ale zaváhal. "Jako par-don? Jak to myslíš, v kolik hodin odjíždíme?"
"Ve tvém osobním horoskopu je napsáno, že dnes po poledni odjíždíme. Odjíždíme, ne?"
"Ježíši, tos teda vytvořil pěkný horoskop. Neříká ti to, kdy se jdu vykadit?"
"Myslím, že by mohlo."

25.09.2023 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

'Zelená hmla, ľadová planina, stopy v snehu, veľa stôp, tisícky šialene roztrúsených stôp'

'Hrôza nado mnou zvíťazila. Hromádka vytrhaných nechtov, pomiešané svetové strany, kovový hukot, strašidelné decká bez očí'

'Dvadsať malých prstíkov napichaných do snehu.'

'Strach' má stále tie správne grády! Zbožňujem to postupné budovanie napätia a strachu, aby nám to v závere vybuchlo rovno do tváre!!!!! Len neviem, prečo to vždy čítam po večeroch a potom sa idem dočúrať od strachu :)

PS: Keď môj úžasný kamarát Mihal27 čítal prvýkrát 'Strach', tak nejaký čas sa mu ťažko chodilo do pivnice (musím to zaobaliť, chlapi sa predsa neboja) a zakaždým, keď lúskam 'Strach', tak si na to spomeniem :)
PS 1: Teším sa, čo nám prinesie 'Hlbina / Hlubina' :)

'Kto sa najviac bojí, je najzraniteľnejší.'

'Príčetnosť som si mohol udržať len neistotou. Napokon, tak je to vždy - istota o všetkom zlom, čo človeka čaká, by každého pripravila o rozum.'

'Šuchtavé kroky sa blížia. Nikto iný tu nebýva, zo spoločného schodiska sa vchádza len do dvoch bytov. Stŕpnem, bojím sa čo i len pohnúť, aby som nevydal žiadny zvuk. Prinajhoršom zazvoní pri dverách, a keď neotvorím, odíde. Kroky zastanú tesne pred prahom, začujem starecké dychčanie. Každú chvíľu zazvoní, už-už to príde, zatínam zuby, nesmiem sa trhnúť alebo zjojknúť. Kľučka na dverách sa pohne, Drečeková skúša otvoriť. Skúša otvoriť! Iba tak otvára dvere do cudzieho bytu! Našťastie som po odchode rodičov zasunul poistnú západku, takže sa dvere ani nepohnú. Stiahne mi žalúdok, srdce mi bije až kdesi v krku. Starena zúrivo zalomcuje kľučkou. Všetko stíchne, kľučka sa nehýbe, hukot v ušiach ešte o čosi zosilnie.'

20.09.2023

Temná harmonie Temná harmonie Laura Thalassa

'Tajemství nejlépe jedna duše chrání.'

Nádherné zakončenie série :)

Chvíli spolu jen tak mlčky ležíme. A pak mi v hrdle zabublá smích.
"Nemůžu uvěřit tomu, že jsem ti dovolila strčit mi prst do zadku," vyprsknu nakonec.
Co na to říct, na romantické tlachání po sexu jsem byla vždycky machr.
Cítím, jak se Des šklebí. "Prohlásila ženská, kvůli které jsem se jednou udělal do kalhot."
Tentokrát se zakřením já. A pak se v duchu vrátím k tomu, co jsme právě dělali.
"Nemůžu uvěřit, že se mi to líbilo."
"Moji nestydaté siréně? Mě to neudivuje. Mám takové tušení, že na sklonku našich dlouhých životů budeš ty ta chlípná a já vedle tebe budu vypadat jako světec."
Odfrknu si. "To určite."
Des se zaculí. "Asi máš pravdu."

02.09.2023 5 z 5

Nočný dom Nočný dom Jo Nesbø

'Lži, ktoré človek často opakuje nahlas, sa neraz stanú pravdou.'

Prvé, čo ma dostalo, bola obálka knihy. Už len tá si zaslúži plný počet bodov, pretože je naozaj strašidelne krásna :)
Druhé, čo ma dostalo, bola anotácia knihy. Keď som si ju prečítala, 'Nočný dom' sa vyšplhal až na samý vrchol kníh, ktoré musím mať :)
A tretie, čo ma dostalo, bol obsah knihy. Je taký pútavý, že kniha sa prilepí k rukám a za jedno popoludnie je preč :)

'Bojím sa výšok aj tmy, vody aj požiaru. A bojím sa telefónov. Predovšetkým sa však bojím strachu.'

06.08.2023 5 z 5

Řezník a střízlík Řezník a střízlík Alaina Urquhart

Presne, ako tvrdí Dela111, tiež som na túto knihu bola zvedavá. Podľa anotácie to vyzerá, že každé thrillerovské srdce sa zatetelí blahom, ale opak je pravdou! Anotácia sa nesie v dosť nadnesenom duchu a 'Řezník a střízlík' mal veľký potenciál, ktorý zostal nevyužitý, čo je veľká škoda... Už len keď si zoberiem dĺžku knihu (ekniha má len 178 strán), dalo sa zapracovať na postavách, ktoré sa čitateľa ani letmo nedotknú, pretože nie sú nijak zvlášť špecifikované a pôsobia neosobným a chaotickým dojmom. Vraždy ma tiež neohúrili, klasické podrezanie nožom a trošku mučenia, nič dychberúce!
Jediné plus vidim v krátkych kapitolách, ktoré sa striedajú z dvoch pohľadov.
Úprimne sa priznám, že moje hodnotenie malo pozostávať len z jednej *, ale keď som sa pozrela, že toto je autorkina prvá a zároveň jediná kniha, pridávam ešte dve *.

24.06.2023 3 z 5

Zrazená Zrazená Kristin Cast

'Temnota není vždy totéž co zlo a stejně tak světlo není vždy poslem dobra.'

Dve veci mi kazili celkový dojem:

1) Opakovanie udalostí z prvej časti!
2) Zoey a jej 'chlapci'! (Chci Heatha. Potřebuju Erika. Fascinuje mě Loren.)

Mňááu-huf!
Málem jsem leknutím vyletěla z kůže. "Nalo! Skoro jsem se počurala!"
Mojí kočce to ale bylo fuk. Skočila mi do náruče, takže jsem kromě zápisníku a kabelky musela někam vměstnat ještě malou (ale hezky vypasenou) zrzavou kouli. Nala celou dobu hudrovala jako naštvaná důchodkyně.

13.05.2023 4 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

"Zde v království z kostí přebývají ty hrůzné bestie."

Jack Logan je sympatický a sarkastický hajzlík, s ktorým sa nudiť rozhodne nebudete :)
Rysuje sa nám tu skvelá nová séria a už sa neviem dočkať pokračovania :)

PS: Musím pochváliť prebal knihy, z ktorého až mrazí...

BÉÉÉÉÉÉÉ.
Logan zamrkal a rozhlédl se kolem sebe. Asi sedm metrů od sebe spatřil pár vyboulených očí zasazených do protáhlé tváře, která na něj zasmušile civěla.
"To si ze mě děláš srandu," zamumlal sám pro sebe.
Lusknutím prstů pokynul jednomu z uniformovaných policistů, který stál opodál.
"Hej vy. Co je krucinál tohle?"
Policista konstábl si nepatrně posunul čepici směrem dozadu. "To je ovce, pane."
"Jo, já vím, co to do pr-" Logan si stiskl kořen nosu. "Já vím, co to je. Poznám ovci, když ji vidím. Ale co krucinál dělá na mým místě činu?"
Policista stočil pohled směrem ke zvířeti. "Jenom tam stojí, pane."
"Ježíši Kriste. Jak vás mohli vzít k policii, člověče? To vás tam losovali?" neudržel se. Vztekle ukázal na zvíře prstem a vyštěkl. "Koukejte se jí zbavit."
Mladý konstábl chvíli jen tak přešlapoval na místě a těkal pohledem medzi detektivem šéfinspektorem a čtyřnohým narušitelem. Pak rozhodně přikývl, přidřepl si ke zvířeti a pokusil se kolem něj ovinout ruce. Ovce ho okamžitě setřásla, počastovala ho nesouhlasným zabečením a odcupitala po pěšině o několik metrů dál.

13.05.2022 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Anotácia ma veľmi navnadila a hneď som po knihe skočila... A neľutujem, výborný psychothriller, zhltnutý ako malina... Súhlasím s ostatnými, že snáď ani jedna postava si moje sympatie nezískala...
Taký zvrat som určite nečakala, ale potom som sa už 'do všetkého' trafila správne a ani samotný záver pre mňa prekvapením nebol, ale plný počet si tento titul rozhodne zaslúži :)

'Nic nemusí být, jak to vypadá a lidé jsou málokdy takoví, jací se zdají být.'

18.12.2021 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Túto knihu som si vybrala, lebo som ju videla v prečítaných knihách u obľúbenej užívateľky Šánky a neľutujem :) Noční pták Vás hneď vcucne a je naozaj ťažké knihu odložiť... Frosta a Shacka som si hneď obľúbila a určite sa púšťam do pokračovania...

"Je snazší kráčet dál jedním směrem po cestě, po níž se člověk vydal, než měnit směr na křižovatkách, o kterých člověk neví, kam ho zavedou."

12.09.2021 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Pôvodne som mala v pláne napísať iný komentár, ale po poslednej kapitole som ešte hodnú chvíľu sedela a len čumela do blba...

Myslím, že slová z knihy sú na zamyslenie... Naozaj žijeme v zlej dobe a v zlom svete...

„Na to se nedá dívat z druhé strany, Roberte. To je prostě v hajzlu. Někteří lidé úplně ztratili přehled o všem. Zvlášť o ceně života.“

19.04.2021 5 z 5

Hlbina Hlbina Jozef Karika

'Nad kryštalickou krajinou visí šeď, ktorú presvecuje studená biela guľa. Zmrznuté hory ma drvia, každým kilometrom si pripadám opustenejší, izolovanejší od ľudí aj od samotného života. Špicaté bralá, čo vytŕčajú z vybielených lesov, mi driapu pohľad. Povzbudivý dojem z roztvoreného priestoru, na aký som zvyknutý, v týchto dolinách vyprchá. Deň už od rána vyfarbuje ponurosť, no tu akoby sa zmrákalo, aj keď neprešlo ani poludnie.'

Veľmi pekne ďakujem pánovi Karikovi, že vyslyšal moju závislácku dušu prahnúcu po jeho tvorbe a hodil mi ďalší skvost do zbierky :) 'Hlbina' bola pre mňa to pravé orechové. Zhltla som ju rýchlejšie než milovanú Trhlinu (a to už je čo povedať). Doslova som ju mala prilepenú k rukám, očiam, mysli...existovala len Hlbina, okolný svet nie :)
A teším sa, keď si dám zopáčko: Hlbina a Strach za sebou :)

'Pretriem si oči, stĺpec mi pritiahne pohľad ako starobylý totem. Zízam naň s údivom a hrôzou ako divoch na kultový fetiš. Hypnotizuje ma svojou nehybnosťou, závitmi aj zložením. Napadne mi, že je predsa nemožné, aby niekto vytvoril čosi také. Drása ma nepochopiteľnosť motivácie takého aktu aj holá nemožnosť jeho realizácie. Akým spôsobom niekto zhromaždí toľko ľudských zubov a nechtov, ako ich vyčistí a stlačí do pevnej masy, do organického materiálu bez toho, aby ich poškodil?'

17.10.2023 5 z 5

Echo Echo Thomas Olde Heuvelt

"Každý génius má v sobě trochu šílenství. "

Keďže sa vydanie posunulo o rok aj pol, tak som aj zabudla, že kniha už vyšla... Ale rozhodne sa vyplatilo čakať!
Už len za prológ musím dať plný počet bodov, pretože sama som sa pri ňom skoro počúrala :)
'Echo' je energiou nadupaná bomba, neexistuje tu žiadne hluché miesto, takmer päťsto strán doslova zmizne pod prstami, pretože človek je lačný a chamtivý na každé ďalšie slovo. A Maudit začne ožívať v každom z nás...
Vrele doporučujem :)

PS: Len malé varovanie na záver: Ak patríte k tým, ktorým sa láska a partnerstvo medzi dvomi mužmi prieči, oblúkom sa tejto knihe vyhnite!!!!! Zbytočne by ste boli pohoršení a negatívne hodnotenia si 'Echo' rozhodne nezaslúži!!!!!
A ostatní? Hor sa do šialenstva :)

"Kdo zápasí s nestvůrami, ať se má na pozoru, aby se přitom nestal nestvůrou. A hledíš-li dlouho do propasti, vhlédne pak propast i do tebe."

26.06.2023 5 z 5

Pokoušená Pokoušená Kristin Cast

Vážne som si obľúbila Daria s Afroditou a tiež Heatha a Starka, ale ten smutný koniec...

21.05.2023 4 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Kristin Cast

'Nesuďte, abyste nebyli souzeni.'

'Nezkrotná' mala konečne tie správne grády :)

Sotva jsem se u svého pokoje dotka kliky, dveře se otevřely a Afrodita mě popadla za ruku.
"Tak pohni, do háje. Jsi pomalá jak tlustoprd na berlích, Zoey."
Vtáhla mě dovnitř a rázně za námi zabouchla.

16.05.2023 5 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

'Ďáblové jsou nenapravitelní. Ďáblové mohou jen shořet.'

Pokračovania bývajú skoro vždy slabším odvarom, ale to sa pri sérii 'Královská elita' tvrdiť nedá!
'Zvrhlý král' strhol lavínu a 'Ocelová princezna' tú lavínu živí :)
Aiden mi miestami pripadal ako vyšinutý robot a aj keď som sa niekedy nad tou určitou šikanou, miestami až brutalitou v duchu otriasala, na mojom hodnotení to nič nemení...

PS: Určite sa neviem dočkať, ako to s Aidenom a Elsou dopadne, ale viac ma láka záver celej série s Coleom a Silver :)

'Člověk musí být bestie, aby dokázal nějakou bestii zničit.'

18.04.2023 5 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Camilla Sten

'Je to, co cítím v žaludku, vzrušení nebo strach?'

Mrtvé město som hltala dva večery pred spánkom, počas toho som sa samozrejme 'nažrala' a v noci som mala ťažké sny o Bláznivej Gitte :)

'Nejsme tu sami. Nemůžu se smířit s představou, že Silvertjärn, moje osudové, opuštěné město možná není zdaleka tak opuštěné. S představou, že tu na nás něco čekalo. Že se toto něco - nebo někdo - ukrývá se ve stínech, a možná nás teď dokonce i pozoruje.'

12.04.2023 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

'Respekt je něco, co si musíme zasloužit. Člověk ho získá tím, co dělá.'

Chcela som niečo krátke na 2 či 3 popoludnia, ale pravdupovediac mi to trvalo dlhšie ako 400-stranová kniha. Nebavilo ma to a doslova som sa musela nútiť do čítania. Asi som už presýtená zmiznutých detí a príbehov, kde sa všetko točí len okolo jednej rodiny...
Epilóg ma neprekvapil, ale trochu by som ho rozvinula.
V sérií pokračovať určite nebudem, lebo podľa popisov k jednotlivým častiam to vyzerá na vyšlapanú cestičku uberajucu sa tým istým smerom...

08.04.2023 3 z 5

Případ mrtvého lorda Případ mrtvého lorda J. R. Ellis

Opäť typická Midsomerka. Zbožňujem tieto anglické oddychovečky :)

08.04.2024 5 z 5

Smrť generála Lučanského In memoriam Smrť generála Lučanského In memoriam Gustáv Murín

'Uplynuli dva roky od násilnej smrti nevinného generála Milana Lučanského...'

'Smrť generála Lučanského In memoriam' bola už dlhšie v mojom hľadáčiku a konečne je dostupná aj ako e-kniha.
Ďakujem Gustávovi Murínovi, že mal gule verejne vyjadriť to, o čom sa iní boja aj šepkať a nám laikom, ktorí sa nepohybujeme v novinárskej či politickej branži odhalil čriepky 'zo zákulisia', ktoré sa krásne pospájali do správnej mozaiky!
Toto dielo som čítala s trasúcimi sa rukami, slzami prúdiacimi po tvári, hnevom na perách a mrazením po celom tele, pretože: Generál Milan Lučanský nebol žiadny slovenský padúch, ale SLOVENSKÝ HRDINA!!!!!
Túto knihu doporučujem hlavne tým, ktorí volili túto vládu na čele s prezidentkou, pretože optimisticky verím, že tú istú chybu už neurobia!!!!!
Ale doporučujem ju aj súcitným a smútiacim ľuďom, ktorých sa smrť GENERÁLA MILANA LUČANSKÉHO dotkla a ktorí nezabudli...!!!!!
ČESŤ JEHO PAMIATKE!!!!!

..."Ruka ruku myje, v každej dobe / najmä, keď špinavé sú obe"...

07.05.2023 5 z 5