magnolia magnolia komentáře u knih

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Nebylo to až tak lehké čtení (je to můj třetí přečtený Irving), ale jsem ráda, že vím o čem tento román je. Postava a osudy hlavního hrdiny jsou dost neobvyklé, jeho vyprávění je podmanivé (fandíte mu). Je to taková návštěva hodně jiného světa, ale hlavně je to román o přátelství, o vzájemném pochopení, o odvaze. V některých částech románu mě už připadalo, že je toho všeho zvláštního až příliš (na jednu rodinu...) a odbočování k dramatům WS mě zdržovalo. Ale vztahy, kterými William prochází a postavy, které potkává jsou napsané opravdu poutavě, s citem a humorem typickým pro tohoto autora. I když všechny choulostivé situace a témata jsem já osobně (a díky autorovi) vnímala jako ne to hlavní a spíš zajímavé, těžko budu knihu doporučovat-je to čtení jen pro někoho.

02.11.2013 4 z 5

Lístek na cestu z pekla Lístek na cestu z pekla Jaroslav Žváček

Tak tohle tedy nedokážu přečíst, tenhle druh "humoru" je mi cizí.

10.10.2013 1 z 5

Luke a Jon Luke a Jon Robert Williams

Takový hezký příběh, o tatínkovi , synovi a jeho kamarádovi. Hezky se to četlo, jen nevím, kdo si to v knihovně půjčí - dnešní dospívající asi těžko, spíš jejich maminky.

27.09.2013 4 z 5

Mrazivý okamžik Mrazivý okamžik Camille Ceder

Tak nejdřív zase trochu zmatek v osobách a jménech, trochu pomalý průběh, takže jsem začala číst další knihu. Ale později , když jsem si zvykla na postavy a střídání jejich vyprávění, mě to docela chytlo. Je to hodně o psychologii, povahách a minulosti. Nakonec se mi to líbilo, ale teď si dám určitě jiný žánr (a ne ze severu).

24.09.2013 3 z 5

Tři svíce za budoucnost Tři svíce za budoucnost Václav Cílek

Tak celou jsem ji nepřečetla - je opravdu hodně obsáhlá i když nevypadá. Ale všelijaké užitečné rady, články o permakultuře a příspěvky některých autorů, jako např. závěrečná část od B.Baštecké s názvem Odolnost byly velmi zajímavé. Ještě se k ní někdy vrátím, teď bych ji blokovala čtenářům.

18.09.2013 3 z 5

Můj vysvlečenej deník Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Dobrý román pro starší holky - a je mi úplně jedno jestli ho napsal chlap pod pseudonymem (souhlas s Heyhey), za našeho mládí takové knihy nebyly, a tahle se dá číst)

18.09.2013 4 z 5

Na konci mlčení Na konci mlčení Charlotte Link

Kniha začne zajímavě, později se ještě udržuje napětí, ale některé postavy a jejich chování mi nesedly. Taky tempo by mohlo být svižnější. Ale nakonec je to psychologický román, ne thriller.

13.08.2013 3 z 5

Město jako Alice Město jako Alice Nevil Shute

Kniha se četla dobře, ale asi jsem očekávala po dramatické první půlce i podobně strhující závěr. Osudy hrdinky z období války (minulost) byly opravdu poutavé a také se mi líbila postava opatrovníka a jeho vyprávění. Poválečné události a idylické budování (kromě návratu do vesnice v džungli) mě už tak moc nebavilo, ale věřím, že spoustě čtenářům se román líbil právě takhle.

11.07.2013 3 z 5

Lena Notýsková Lena Notýsková Francine Oomen

Bezva čtení pro holky kolem 12 let, vtipné - i další knížky autorky jsou dobré.

10.07.2013 4 z 5

Klub druhých manželek Klub druhých manželek Jane Moore

Tak nakonec dočteno, i když jsem ji chtěla po pár kapitolách odložit. Některé situace byly dobře napsané, některé zase nereálné, místy trochu červenoknihovní, ale přečíst se dala.

26.06.2013 3 z 5

Cesta z Arkád Cesta z Arkád Ivana Peroutková

Už jsem kdysi od autorky četla Dům s vůní... a zaujal mě styl jejího psaní. Také tahle slabá knížka byla podobně psaná, i když jsem třeba úplně nedokázala pochopit jednání hrdinky (chození za spolužačkou), ale celkově to nakonec smysl mělo, byla mi sympatická. Taková zvláštní knížka.

19.06.2013 3 z 5

Přezrálé broskve Přezrálé broskve Milena Holcová

Takové smutné, o stárnutí, docela ze života. Jen asi, že se mě to zatím netýká, tak mě to moc nenadchlo. Ale starší čtenářky tu knihu jistě ocení.

18.06.2013 3 z 5

Noční kořist Noční kořist Irwin Shaw

Čteno podruhé, asi po 20-ti letech. Dobrý příběh, hrdina taky, potřebovala jsem si to oživit. Jen už teď bažím po jiných knížkách.

18.06.2013 3 z 5

Zázračný Josef Zázračný Josef Mika Waltari

No, mě kniha nesedla, moc mi připomínala černobílé filmy pro pamětníky...

04.06.2013 2 z 5

Alma Mater Alma Mater Lucie Sára Závodná

Knížka se mi četla dobře, situace jsou vyprávěné z pohledu několika postav - mladých lidí s různými povahami a představami o budoucnosti. Sice se tam nic převratného nestane, ale člověk si zapřemýšlí a taky ocení odvahu a nadání mladé autorky.

04.06.2013 3 z 5

Hromnice, aneb, Příběh tajemné stopařky Hromnice, aneb, Příběh tajemné stopařky Eva Prchalová

Je to už déle, co jsem ji četla jako dospělá. Líbila se mi a taky obrázky byly kouzelné. Jenže ... nejsem malá :)

21.10.2015 3 z 5

Za dveřmi školy Za dveřmi školy Markéta Vignerová

Chtěla jsem si přečíst něco aktuálního a současného, což asi knížka splnila. Je to ale pořád jen to samé - líčení zážitků s velmi problémovými nebo znevýhodněnými žáky, což se po čase omrzí. Ale doporučím ji těm čtenářkám, které mají k tématu blíže.

31.08.2015 3 z 5

Poslední divočina Poslední divočina Piers Torday

Dobře napsaná kniha pro větší děti, zvláště ty, které mají rády zvířata. Je v ní docela zvláštní kluk, který nemluví, ale rozumí řeči zvířat. Děj je napínavý, je tam i holčičí hrdinka a mnozí, převážně přátelští zvířecí hrdinové. A taky záporáci, lidé, bohužel.

01.08.2015 4 z 5

Kapesní atlas slepic a zakrslých slepic Kapesní atlas slepic a zakrslých slepic Horst Schmidt

Bezva kniha, pečlivě udělaná, spousta informací a fotek (a když si představím tu nekonečnou trpělivost fotografů všech slepiček a kohoutků :)

09.07.2015 5 z 5

Deník zoufalého otce Deník zoufalého otce Sam Holden

Knihu jsem četla již kdysi, nyní znova pro připomenutí - je opravdu vtipná, smála jsem se nahlas a i když ke konci humoru trochu ubylo, není to špatný příběh (některé situace jsou povedené, třeba ty s polskou chůvou :)

06.07.2015 4 z 5