magnolia magnolia komentáře u knih

Filozof a ústřice Filozof a ústřice James Thurber

Na knihu jsem se chystala hodně dlouho. Zpočátku mě autorův humor bavil, některé povídky byly překvapivě dobré, některé zvláštní a potom mě to nějak přestalo lákat. Do bajek jsem se už nepustila. Ještě zkusím Muže na létající hrazdě.

03.06.2014 2 z 5

Neviditelný Neviditelný C. D. Payne

Bláznivé, zábavné, lehce nemravné čtení pro odreagování. Mě to přišlo vhod po vážnější četbě. Líbily se mi ty šílené nápady autora i vtipné poznámky hlavního hrdiny. Od autora zatím druhá kniha pro dospělé (nevím proč, do jeho nejslavnější série se mi nějak nechce.)
Co to asi bylo za slovo? :)

31.05.2014 4 z 5

Billie Billie Anna Gavalda

Ano, přesně ten pocit jsem měla z knihy i já. Divné, vulgární... (Prostě spolu zůstává pro mne jedinou povedenou knížkou této autorky).

20.05.2014 1 z 5

Před svatbou Před svatbou Jane Costello

Romantická, současná kniha s trochou humoru a spoustou obvyklých situací (hrdinky těchto knih se pravidelně oblékají do těsných šatů a legračních kostýmů, často padají k zemi, nejdřív se oba nemají rádi, potom mají...). Ale nebylo to až tak hrozné, jen to není to, co čtu nejraději.

06.04.2014 3 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Po počátečním pocitu, že už o sobě HP řekla všechno, jsem se začetla a poslední část knížky byla velmi působivá. Je to kniha plná lásky (nejen k muži) a je v ní hodně osobních vzpomínek. Je napsaná tím stylem, jakým kdysi spisovatelka začínala. Jsem ráda, že jsem ji přečetla.

26.01.2014 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Nějak ani nevím, co o knize napsat. Bylo to čtivé, pár hluchých míst nevadilo. Kdo má rád zajímavé knížky o mladých lidech, studentském životě, lásce a přátelství - je to ta pravá. Hlavní hrdina je sympatický (ale ta jeho přezdívka Váleček, mě celou dobu dost vadila) a jeho vyprávění má několik silných momentů. Ale něco mi tam chybělo...

29.12.2013 3 z 5

Krkonošská kuchařka aneb Hory dávají chléb Krkonošská kuchařka aneb Hory dávají chléb Miloš Gerstner

Moc hezky napsaná kniha. Není jen o receptech, ale také o každodenním životě obyčejných lidí na horách v ne tak dávné minulosti. Lidé měli jiné starosti i radosti, byli pracovití a skromní. Pro mně osobně milé připomenutí dětství a prázdnin u babičky (a recepty jsou taky dobré - jednoduché z dostupných surovin, spíše pro nadšence).

12.12.2013 5 z 5

Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Sue Townsend

Tak kniha to byla zvláštní, ale vlastně mi připomněla Coventry na útěku. Je to takové docela dost šílené, ale současně dojemné, veselé i smutné čtení. Nemohla jsem se nějak smířit s tím hrdinčiným nápadem zůstat v posteli, ale zvykla jsem si (je to román, ne skutečnost, přece). Postavy byly zajímavě pestré a současné. Dala bych 3,5. Nejvíc mě při čtení vadily české podoby příjmení všech, přitom si myslím, že to nemělo žádný význam psát je takto. Jsem zvědavá na názory dalších.

23.11.2013 3 z 5

Coventry na útěku Coventry na útěku Sue Townsend

Coventry jsem četla, když vyšla a potom ještě jednou. Líbila se mi, byla vtipná skoro jako Adrian. Ostatní knihy S.T. už byly horší (ne tak humorné), jsem nyní zvědavá na Ženu, která si šla lehnout...

07.11.2013 4 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Dceři (12) se moc líbila.

07.11.2013 4 z 5

Tajemné vytí Tajemné vytí Maryrose Wood

Dobrá knížka pro holky (jako holka bych ji ocenila a prožívala víc, co se dá dělat:). Konec je otevřený, pokračování v dalším díle, to mi trochu vadilo. Dceři (12) se ale líbila moc.

05.10.2013 4 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Napínavé, psychologické - o šikaně, o vztahu matky a dcery, o odvaze - dobré čtení.

30.09.2013 4 z 5

Delfín Delfín Eric Lambert

Přečtená kdysi, ve věku asi 14 let, tenkrát silný zážitek (poprvé jsem se krásně zamilovala do literární postavy...)

14.09.2013 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Na rozdíl od povedených a čtivých detektivek, mě "kočičí" povídky této autorky nezaujaly.

16.08.2013 2 z 5

Útěk z ráje Útěk z ráje Kateřina Macháčková

Cestopisy nečtu, ani necestuji - tenhle je takový netypický, osobní, mně to vyprávění nevadilo, bylo svým způsobem zajímavé - ale k cestování mě rozhodně nepřiměje.

22.07.2013 3 z 5

Vesmír versus Alex Woods Vesmír versus Alex Woods Gavin Extence

Kniha chytne hned od začátku, kdy ještě nevíme o co tu jde. Okouzlí nás hlavním hrdinou a jeho vtipnými postřehy, dalšími postavami (Ellie, p.Patersson), které zaujmou a pobaví. Hrdina se sympaticky přizpůsobuje situaci, zvládá neuvěřitelně mnoho, při tom dospívá. Malinko jsem odbývala fyzikální pasáže, ale příběh je to krásný.

22.07.2013 4 z 5

Ženy, které příliš milují Ženy, které příliš milují Robin Norwood

Zajímavá kniha, prospěšná ženám, závislým na partnerovi, který si to nezasluhuje. Několik skutečných osudů a také pár hodně dobrých rad pro všechny ženy, které se chtějí změnit.

16.07.2013

Žena, která se ponořila do srdce světa Žena, která se ponořila do srdce světa Sabina Berman

Je to už déle, co jsem knihu četla. Je velmi zvláštní, smutná, s mnoha silnými okamžiky (připoměla mi životopisný film s autistickou hrdinkou, která podobně umanutě měla ráda krávy).

06.06.2013 3 z 5

Probouzení zranitelnosti Probouzení zranitelnosti Amana Trobe

Pár zajímavých myšlenek (závislost, protizávislost) - jinak stále ty samé moudrosti a pravdy, které se v knize stále opakují. Na mě moc složité a těžko použitelné ve skutečném životě .

10.05.2013 2 z 5

Padesátka není sprosté slovo Padesátka není sprosté slovo Linda Kelsey

Docela dobrý román pro ženy, vážný i vtipný, začátek se mi líbil dost, vlastně se to celé četlo dobře. Vadily mi zase ty "obvyklé skutečnosti", jako kamarádi homosexuálové, kteří uvaří, když je potřeba, atraktivní povolání hlavní hrdinky a její roční nicnedělání a k tomu cestování a utrácení - a vždyť je to přece román pro ženy (jen česká knihovnice si to těžko představuje:).

29.04.2013 3 z 5