Magdyla.8 Magdyla.8 komentáře u knih

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Duo spisovatelek mám velmi ráda, skvělá oddychovka, místy vtipná a rozjetá správným směrem. Trochu mi vadily myšlenky a opakování stále dokola Hazel, jak je Josh pouze její kamarád. Nicméně povaha hlavních hrdinů byla skvělá a takovou spontánní Hazel bych brala za kamarádku.

23.03.2022 3 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Po dlouhé době jsem sáhla po tvorbě od Jojo Moyes. A musím říct, že její příběhy mají hloubku. Dobře se čtou, místy je příběh velmi znepokojivý a já jsem ráda za to v jaké době žijeme a některé věci a předsudky jsou za námi. Velmi se mi líbilo přátelství žen a vykreslení postav. Každá byla jiná a přesto toužily darovat ostatním radost koňskou knihovnou. Koncept knihovny byl za mě nejlepší v knize. No, nemůžu se dočkat na další knihy od autorky.

Skoro úplně normální Skoro úplně normální Hannah Sunderland

Tohle byl zajímavý příběh. Postava Effie mě ze začátku nezaujala, chovala se jako chudinka, které ubližuje celý svět, ale mohla si z toho z části sama. Postupem času se začínala měnit k lepšímu a ten její progres byl skvělý. Tahle část příběhu mě již pohltila a zajímalo mě více z příběhu Thea. Škoda, že jeho příběh nebyl více popsán do hloubky a vlastně se kniha zaměřovala spíše na Effie. Ale i tak to bylo osvěžující čtení ze života a těším se na další díla od autorky.

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Bohužel chata ve Švýcarsku mě tolik nezaujala, jako jiné knihy od autorky. Příběh se táhnul, nemohla jsem přijít na chuť postavě Miny ani jejímu vaření a zrealizování jejích snů do dvou týdnů. Popis Švýcarska se zde také moc neprojevil. Vykreslovali se nejvíce vedlejší postavy, které mě bohužel nezajímaly. No nějak mi to nepřišlo po chuti tento příběh. Jinak jako oddechová četba je to fajn.

15.03.2022 2 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Od spisovatelky jsem nečekala nějaké převratné dílo a Hořící měsíc je toho důkazem. Je to romantický příběh dvou lidí a popis jejich cesty životem, jak té společné tak i kterou si prochází každý zvlášť. Kniha neurazí ani nenadchne, ale mě se líbila a odpočinula jsem si u příběhu skvěle. Na událost bych s hlavními hrdiny jela nejraději taky a maximálně bych si to užila.

15.03.2022 3 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tak tohle bylo silné čtení. Nervydrásající. Bohužel se mi více líbila kniha "Útěk ze světa" od autorky. Příběh rychle plynul, svižný děj, stihla jsem si vytvořit pouto s hlavními postavami, ale bohužel se mi během příběhu zhnusili. Jak Christopher tak Hannah, některé události mi přišly v příběhu zbytečné. "Andílek" Janie mi naháněla strach a běžel mi zní mráz po zádech, jaká to byla sociopatka. Mrzí mě, že spoustu otázek zůstalo nedořešených. Bohužel jsem většinou odhadla, kam bude děj plynout tak proto ta hvězda dolů.

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Páni. Tak tenhle příběh mě velmi mile překvapil. Zjistila jsem, že autorka napsala i "Milionkrát June" a to byl bohužel u mě propadák. Proto jsem byla dost překvapená touhle letní peckou. Oblíbila jsem si oba hlavní hrdiny a zajímali mě jejich životy a strasti. Příběh nebyl pouze povrchní, ale šel i do hloubky a do vážných témat, které někteří musí řešit. Škoda, že se více nerozebíral příběh Guse ráda bych se dozvěděla více. Plusové body dávám za ukázku, jak spisovatelé píši své knihy a jak se k celému příběhu musí probojovat a vymyslet ho. Bylo to velmi poučné.

19.01.2022 4 z 5

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Musela jsem ze začátku dát příběhu v knize šanci. Nemohla jsem se začíst, děj ubíhal zvláštním směrem. V půlce knihy jsem tomu přišla na chuť. Nebavili mě "bitvy" mezi párem, některé byly dětinské a hádky nedávaly smysl. Nicholas mi přišel v pohodě, ale jeho žena snů se musela zpátky vrátit do "normálu". Jakmile si Naomi uvědomila chyby, oba začali spolu komunikovat, otáčel se příběh konečně na vlnu romantična. Komunikace je ve vztahu velmi důležitá a jsem ráda, že i Nicholas udělal posun ve své rodině a příběh se někam posunul. Nakonec byli jen oni dva proti celému světu a stali se z nich přátelé. A tak by to mělo být.

19.01.2022 3 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

Autorka píše velmi čtivě. Musím uznat, že mi trvalo déle přijít na kloub věci. Bohužel byl na můj vkus příliš přemrštěný konec. Nebylo to realistické a spíše mi to zkazilo dojem z celé knihy. Pro mě to je stále více rodinné drama než psychothiller.

19.01.2022 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Hotýlek na Islandu jsem od autorky přečetla hned jako druhou knihu po Kodani. Zase jsem byla uchvácená přírodou (jako bych se ocitla přímo na Islandu) a charakterem hlavních postav. Příběh mě bavil, hlavní hrdinka se musela potýkat i s většími problémy. Bohužel romantická linka byla na mě moc hrr a zrodila se vesměs z "ničeho", časté osahávání a kousání rtu mi taky vadilo. Konec kdy se vlastně celý příběh odehrál jinde než na Islandu mě po dočtení trochu zamrzel.

11.01.2022 4 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Jak již tady píši jiní uživatelé, není to prostě paní Parrishová. Ale to ničemu nevadí. I tento příběh je komplikovaný a zapeklitý. Děj plyne vcelku rychle, poté se vám některé věci nezdají takové jaké by měli být a konec všechno rozuzlí. Líbil se mi i konec, kdy autorky nechávají na čtenáři ať si domyslí příběh hlavních hrdinek.

06.01.2022 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Tento příběh je slabší od autorky. Trvalo mi dva týdny se příběhem prokousat. Autorka dělala ofrky ohledně grilování. Myšlenka tam byla, bohužel na mě přišla pozdě, autorka mohla problém na grilování vysvětlit rychleji a pak se věnovat psychologii postav. Některé zápletky mi přišli zbytečné, vztah mezi Erikou a Clementine byl celkem zbytečný. Příběh mě bohužel moc nezaujal.

07.12.2021 3 z 5

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Bohužel mi kniha nesedla. Nejspíše do nálady, do období, těžko říct. V knize (čteno jako ekniha) se objevovalo spoustu chyb, chyběli písmena, háčky a tak dále. Nemohla jsem vydýchat spolubydlící Jeminu, její chování a myšlení. Opravdu mi příběh nesedl, Jack nebyl více popsán, byl ukázán jen jeho povrch, žádné hluboké myšlenky. Hlavní postavy k sobě nalezli romantický vztah ultra rychle a brzo a i to mi zkazilo dojem z knihy. No možná mi nesedla tato kniha od autorky, dám ji ještě šanci s jinou..

07.12.2021 2 z 5

Nová holka Nová holka Ingrid Alexandra

Podle anotace jsem očekávala úplně jiný příběh. Bohužel celá kniha byla překombinovaná, nereálná, k žádné postav jsem si nevytvořila vztah. No nechala jsem se zlákat pěknou obálkou..

07.12.2021 2 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Kimberly McCreight

Mám teď období, že nečtu prvotiny autorů. Myslím, že případ Amelia bude mnohem lepší. Kniha mohla být klidně kratší. Některé detaily mi docházeli rychleji než samotné "vyšetřovalce" Lizzie. Opravdu mě mrzí, že nebyla vysvětlena Amandina situace s otcem a kamarádkou a také Zachova povaha. Ke konci mi bylo jedno, kdo Amandu zabil a ani ve mě příběh nezanechal wow efekt. Škoda.

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Příběh je velmi čtivý. Je to zajímavý thriller, kdy naše hlavní hrdinka působí jako schizofrenička a má svůj svět. Bohužel mě příběh spíše zklamal (hlavně ke konci). Nebyla vysvětlena postava Elizy, chování manžela Dana (musel mít důvod k jeho ohavnému, manipulátorskému chování), vysvětlení vztahů mezi sousedy a v neposlední řadě osud Teddyho (ikdyž jeho osud nám byl nastíněn). Příběh má větší potenciál, mohl být více využit. Vyzkouším ostatní knihy spisovatelky.

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Můj první příběh od spisovatelky a začala jsem hned druhým dílem, což je škoda, protože se zde objevují postavy z prvního dílu a více věcí vám chvílemi nedává smysl. Knihu jsem přečetla za jediný večer. Lehce se čte, příběh je vtipný, odehrává se na krásném místě u moře. Bohužel místy byl příběh předvídatelný a utažený za vlasy.. hlavně ten konec teda. Ale tak s názvem SVATBA NA OKO se to dalo očekávat. Jsem ráda, že byla i mezi hrdiny roční prodleva, na vyjasnění myšlenek a života.

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Mé první setkání s autorkou a musím říct, že jsem si to velmi užila! Příběh je tak akorát peprný, vtipný, veselý, místy smutný a na zamyšlení. Líbili se mi novináři, každý z nich měl jiný příběh a také se během knihy vyvinuly jejich osobnosti. Romantika zde byla pomalá, nenásilná a velmi příjemná. Ke konci knihy můžete pár zvratů odhadnout, ale ničemu to nevadí. Cítila jsem se jako bych byla v Kodani a popíjela kávu s hlavními postavami. Dostala jsem chuť zjistit si něco více o "hygge". Už se nemůžu dočkat na další příběhy od autorky.

26.10.2021 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Tedy na knize jde vidět, co s vámi udělají sociální sítě a že není radno si s nimi zahrávat. Vztahy mezi děvčaty jsem moc nepobrala a spíše na mě kniha nepůsobila příliš dobře. Ke konci bych z jedné děvčat měla litovat, ale bohužel se tomu tak nestalo. Také jsem začínala tušit kam příběh vede, takže mě konec nepřekvapil. No zkusím nejspíše jiné knihy od autorky.

26.10.2021 3 z 5

Tohle není žádná lovestory Tohle není žádná lovestory Mary Hargreaves

Příběh byl humorný o životě mladé ženy, která neví, co od svého života čekat. Velmi rychle se kniha četla a já si u ni náramně odpočinula. Ze začátku mi vadilo, jak si na vše Maggie stěžuje, jak byla místy zbytečně výbušná a někdy úplně mimo. Přesto jsem se smála spolu s hlavní hrdinkou jejím trapným a úsměvným situacím, kterými si procházela. Taková kniha ze života. Ani nenadchne a ani neurazí.

14.10.2021 3 z 5