madonna6956 madonna6956 komentáře u knih

Bible: Překlad 21. století Bible: Překlad 21. století neznámý - neuveden

Boj se Boha, měj strach a nerespektuj ostatní, pokud v Boha nevěří.
Myslím si, že Bible je snůška dogmat obsahující šovinismus, rasismus, netoleranci, homofobii, misogynii, atd...
Spousta lidí tuhle knihu berou jako ponaučnou příručku, podle které mají žít svůj život. Nedokážu rozumět tomu, že tak sadistickému dílu plné nenávistných informací se může říkat kniha knih.
Myslím si, že je důležité začít revoluci. Jestli chceme, aby tu na světě bylo hezky a abychom se tu tolerovali, tak musíme nejdřív zvážit, jaké jsou naše hodnoty.

Můžu věřit v energii/Boha/Vesmír jak chci a nepotřebuji k tomu žádné náboženství.

06.02.2017 odpad!

Carrie Carrie Stephen King

Stephena Kinga jsem obdivovala od svého dětství. Znala jsem spoustu filmových adaptací – Stříbrná kulka, Creepshow, ale jeho knihy propluly mým životem. Knihu jsem si půjčila v knihovně. Rovněž si dávám i filmový maraton Stephena Kinga, protože mě NESMÍRNĚ zajímají. Zpracování, děj, prostě všechno. Carrie jsem přečetla během jednoho týdne. Pokusím se popsat mé poznatky z četby této knihy a rozvinu to více než na mou frázi ‘‘o můj bože, to bylo úžasný a dokonalý‘‘. Jelikož jsem před knihou viděla 3 filmové adaptace a byla to moje první kniha Stephena Kinga, tak jsem musela řádky číst několikrát. Stephen King často používá metafory. Jelikož jsem často knihu četla, když jsem byla ospalá, tak jsem byla ještě 5x nervóznější, než kdybych knihu četla ‘‘jen tak‘‘.
Děj popisovat tolik nechci, protože nechci být spoileromat. Anotace se dá vyhledat na internetu, či je na přebalu knihy. Spíše se chci věnovat mým postřehům.
Od začátku myslím, že je Carrie nepochopená a že měla opravdu těžké dospívání a život celkově. Nikdo z nás si nedovede představit, jaké to je. I když já v něčem jo. Zažila jsem velice podobnou šikanu na základní škole. Vím, že Carrie ovládala schopnosti telekineze, telepatie, pyrokinese a termokineze, technopatie a elektromagnetismu, ale to není to, co mě na knize děsilo.
Nejvíce mě děsilo, kam až lidé mohou zajít. Ať už to byl náboženský fanatismus matky p. Whiteové, nebo poznámky Chris a ostatních holek, nebo povaha Bobbyho Nolana. Vím, že byla jiná. Kniha mě prostě zaujala. Dějem, atmosférou, prostě vším.

04.02.2018

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Zrušit senát,...
okej.
Myšlenky, které chtějí lidi slyšet, protože jsou líbivé, ale naprosto neuskutečnitelné.
Samozřejmě, možné je všechno.
Ale myslím si, že komunismus už nepotřebujeme.

29.01.2018 odpad!

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Téhle knize jsem podlehla asi tak jako Anastasia Greyovi. :)
Čte se mi hodně rychle a čte se jedním dechem. Úplně mně baví. Myslím si, že toto dílo je velice podhodnocené a revoluční. Jo, sex tam je, ale to je jedna ze součástí. Mám pocit, že lidé, kteří toto dílo odsoudili, tak se na to dívali s uzavřenou myslí. To samé platí o filmu. V tomto příběhu je sex, ale není to o něm. To je jako kdybych řekla, že Stmívání je o fázi měsíce :DD, v kontextu jo, ale je to o vztahu mezi upírem a člověkem. A vlcích a spoustu dalších věcech. Stačí jen číst. Jsem šťastná žena ve šťastném partnerství a tahle kniha mi hodně pomohla. Cítím se lépe než dřív a jsem vděčná za vše co mám, miluju svojí lásku! :-*
Filmové zpracování jsem viděla a jsem příjemně překvapená. Těším se na 3. díl a na to, až celou tuto sérii dočtu.

18.07.2017 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Tuhle knihu jsem si přála najít pod stromečkem a taky jsem jí tam našla. Byla jsem na knihu hodně zvědavá, protože Kovyho jsem znala z youtube a vždy při sledování jeho videí jsem si říkala ''tenhle je člověk je velice zajímavý, bylo by super si něco o něm přečíst''. Líbí se mi jeho tvorba.
Vím, že jsou lidé, kteří odsuzují youtubery, ale pryč s těmi škatulkami. Tahle kniha není jenom pro příznivce youtube a youtuberů, ale pro každého čtenáře, který si chce přečíst něco nového a zasmát se.
Kovy je i na můj vkus profesionální fotograf, talentovaný básník, vášnivý cestovatel a milovník jídla. Tohle a ještě víc se dozvíte v jeho autobiografii.
Karel má úžasný talent dělat si srandu ze sebe. Rovněž věci dělá se zápalem a jde si za svým. A přesto je to prostě obyčejný člověk se svými pocity a názory.
Kniha se četla jedním dechem. Když je mi smutno, začnu knihou listovat a hned mám úsměv na tváři.
Pobaví, i dojme.

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Kniha, kterou jsem přečetla za 3 dny. Velice zajímavá, vtipná, dojemná a pravdivá.
Ladislav Špaček píše poutavým stylem a Václav Havel byl vtipný, pravdivý a mírumilovný člověk.
Tato kniha nesmí chybět v mé knihovničce. :)

14.11.2017 5 z 5

Paskřivec a další příběhy Paskřivec a další příběhy Mike Mignola

Hellboy, týpek, který je z pekla.
Pracuje pro Úřad paranormálního výzkumu a ochrany. Je to dobrej chlapík. Ovšem k němu temnota promlouvá, neustále. Kdo je vlastně Hellboy a proč tu je?
Co je důležitější? Hellboyovo rozhodnutí o jeho životě, či otázky ohledně jeho předurčení vypustit armádu pekel?
Miluju Hellboye, postavy sympatické. Líbí se mi, jak k Hellboyovi vždycky temné entity promlouvají ''Osudu svému neunikneš,...'' a Hellboy ''Teda ty kecáš'' nebo ''Drž hubu'' a nebo ''Už si skončil?'' :D

06.11.2017 5 z 5

Karel Jan Schwarzenberg: Knížecí život Karel Jan Schwarzenberg: Knížecí život Karel Schwarzenberg

Velice čtivá a poutavá kniha. Karel Schwarzenberg poutavě vypráví o svém rodu, o historii a o svém životě.

06.11.2017 5 z 5

Okolí touto knihou okouzleno, já nikoli. Nezaujal mě styl psaní. Snažila jsem se dát této knize několikrát šanci a nemohla jsem jí od úvodu dočíst. Není to tím, že bych nesouhlasila s moudrostí. Naopak s tou souhlasím. Spíš se mi nelíbil styl psaní a obecně.
Tajemství mi sedí víc! :P
V Duškově podání mě Čtyři Dohody přijdou mnohem vtipnější, lepší, má to větší šťávu. :)

30.10.2017 odpad!

Tajný kód Tajný kód Priya Hemenway

Fascinující a fascinující.
Nic není náhoda. :)

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Moje druhá přečtená kniha Stephena Kinga.
Kniha se četla jedním dechem, přečetla jsem jí za jeden den. Velice příjemná atmosféra, napsáno poutavě, úplně mě to vtahovalo do děje. Souhlasím s @čef.

04.02.2018 5 z 5

Beatles - jejich vlastními slovy Beatles - jejich vlastními slovy Barry Miles

Velice dechberoucí kniha napsána poutavým stylem doplněna pěknými fotografiemi brouků. Pěkné citáty, btw všichni jsou sympaťáci, ale Paul je nejvíc! šipka srdce
Pro fanoušky Beatles naprosto povinná četba! :)

Univerzální stroj Univerzální stroj Mike Mignola

Miluju Ú.P.V.O. Tohle je snad díl, který se mi líbil nejvíc, hlavně ten poslední s tím vampírem.
Baví mě i víc než Hellboy. Je zde tajemno, napětí a paranormální jevy. To se mi líbí. :)

V jako Vendeta V jako Vendeta Alan Moore

Snažila jsem se z obrázků luštit, kdo je kdo ( V byl poznat vždy).
Zajímavý příběh. Něco to se mnou trochu udělalo, ale ne nic extra.

06.11.2017 3 z 5

Žlutý baron Žlutý baron Jakub Patočka

Tuto knihu doporučuji všem, kterým záleží na naší zemi. Kniha je čtivá. Vyzná se v ní i laik, ale i odborník. Samozřejmě, že Babiše jsem nevolila. Myslím si, že tahle kniha se musí dostat do ruky více lidem. Děkuji autorům!

30.10.2017 5 z 5

Madonna očima magazínu Rolling Stone Madonna očima magazínu Rolling Stone Barbara O'Dair

Kniha je souborem rozhovorů, článků a recenzí z magazínu Rolling Stone.
Kniha popisuje éru královny popu od jejího debutového alba Madonna až po Bedtime Stories. Potěší určitě fanoušky a každého, koho velká M zajímá.
Podle mě je to jedna z nejlepších knih o Madonně, která v ČR vyšla.

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Kniha, ke které se pořád vracím.
Zaujala mě hned.
Miluju jí.
Pomohla mi a stále mi pomáhá.
It's tha best! šipka srdce

Ďáblova nevěsta a další příběhy Ďáblova nevěsta a další příběhy Mike Mignola

Velice zajímavé. :)

Pražský upír a další povídky Pražský upír a další povídky Mike Mignola

Hellboy, týpek, který je z pekla.
Miluju Hellboye, postavy sympatické. Líbí se mi vždycky, jak na Hellboye mluví vždycky temná entita ''že svému osudu neunikne'' a Hellboy vždycky ''Drž hubu'' :D :D
Mimochodem příběh z Prahy je velice poutavý a zajímavý. Praha je sama o sobě dost okultní, alchymistická a tajuplná. Uvítala bych více příběhů z Prahy. :)

Červ dobyvatel Červ dobyvatel Mike Mignola

Hellboy, týpek, který je z pekla.
Miluju Hellboye, postavy sympatické.