Univerzální stroj

Po osudném boji s obludným bohem Katha-Hemem, odjíždí doktorka Kate Corriganová na francouzský venkov pátrat po starověkém textu, který by pomohl opět oživit Rogera. Mezitím v sídle Úřadu paranormálního výzkumu a obrany vypráví kapitán Daimio o vlastní smrti, Johann Kraus se přiznává k bizarnímu milostnému trojúhelníku, jehož byl součástí na jedné ze svých seancí, Abe zase vzpomíná na Hellboye a společnou misi během jejich prvních dnů v Ú. P. V. O. a Liz odhaluje podivné okolnosti prvního projevu jejích pyrokinetických schopností, které vedly až ke smrti její vlastní rodiny. Zkratka Ú.P.V.O. znamená Úřad paranormálního výzkumu a obrany, který by vám měl být více než povědomý, pokud jste někdy zavítali do světa Hellboye. Pro fanoušky rohatého bojovníka je tahle pobočná série naprostou nutností....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323700/u-p-v-o-6-univerzalni-stroj-HBM-323700.jpg 4.732

Ú.P.V.O. 6.

Dobrodružné, Horory, Komiksy
Vydáno · Comics Centrum

B.P.R.D.: Universal Machine · 2005

Kniha Univerzální stroj

trudoš
08.10.2018

Dojemná tryzna za padlého kamaráda, kombinující v sobě jak velké vyprávění s hororovým podtextem, tak několik kratších příběhů z minulosti jednotlivých hrdinů. Mike Mignola přichází se skvělými nápady a John Arcudi jim dává perfektní dějovou formu, jež neopakuje skladbu předchozích historek. Guy Davis to celé pak už jen posvěcuje stylovou kresbou.
Univerzální stroj je zkrátka napínavý i zábavný zároveň a Hellboyovské univerzum je díky němu mnohem celistvější. Pravdou je, že se základní linkou se moc nehne, ale celý ten „žabí mor“ byl víceméně uzavřen v předchozím díle. Přestože jsou tu stále náznaky dalšího šetření, je otázkou, jestli se ve stejném duchu pojede dál, anebo autoři už konečně přikročí k novým dobrodružstvím. Tady se každopádně bojuje o duši přítele, a ten boj je vysloveně fantastický. Postavy baví víc než jindy, přičemž ty nové perfektně zapadly, až je mi málem líto, že v týmu nebyly od začátku. Jen Abe Sapien trochu moc trudomyslní, snad se časem dostane zpátky do nálady.

madonna6956
06.11.2017

Miluju Ú.P.V.O. Tohle je snad díl, který se mi líbil nejvíc, hlavně ten poslední s tím vampírem.
Baví mě i víc než Hellboy. Je zde tajemno, napětí a paranormální jevy. To se mi líbí. :)

Disease
31.07.2017

Po dvou ne úplně povedných dílech se žábami je tohle opět parádní. I na tu kresbu už si pomalu začínám zvykat.

martinstefko
20.12.2016

"Ú.P.V.O. 6: Univerzální stroj" představuje tým, který vás s sebou strhne ještě víc. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/12/1332-upvo-6-univerzalni-stroj-95.html

Kapis
14.12.2016

Tak to byl teda napínák! Ještě větší, než když jsme teď naposledy snědli zkaženou játrovou závařku do polívky! Oproti takovému Goonovi je to i čtivo hustší a tím nemyslím, jak děcka teď říkají debilně "to je hustýýýý", ale stejné množství stran zabere dvakrát více času. Je to zkrátka obsahově i textově celkově nahuštěnější. Oproti poslednímu epizodnímu natahovanému Hellboyovi je to série mnohem zajímavější, temnější a zábavnější. A posledních pár stran dokonce kreslil sám Mignola, což šlo hned poznat, asi se s Rogerem chtěl rozloučit osobně, tuš R.I.P., za mě 95% a už vyhlížím vydání dalšího dílu. Myslím, že by ho CC už mohlo vydat normálně a ne na přání, protože své jisté čtenáře tato série už dávno má.

DennisMoore
08.12.2016

S výjimkou drobného zakolísání v případě druhého dílu je série Ú.P.V.O. stále kvalitní čtivo, které mě nikdy nezklamalo, no a šestá kniha to jedině potvrzuje. Postavy jsou už naprosto skvěle vykreslené, čtenář je má rád a rád objevuje jejich tajemství, jež zejména tentokrát vyplouvají na povrch velmi zajímavým způsobem. Co do příběhu to je (nebo se to velmi úspěšně zdá být) perfektně promyšlené a zapadá to nejen do světa Ú.P.V.O., ale do celého hellboyovského vesmíru. Všechny příběhy se díky tomu dají číst pořád a pořád dokola a neomrzí.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

upíři Hellboy duchové a přízraky záhady

Autoři knihy

Mike Mignola