madonna6956 madonna6956 komentáře u knih

Tajný kód Tajný kód Priya Hemenway

Fascinující a fascinující.
Nic není náhoda. :)

18.02.2018 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Tuhle knihu jsem si přála najít pod stromečkem a taky jsem jí tam našla. Byla jsem na knihu hodně zvědavá, protože Kovyho jsem znala z youtube a vždy při sledování jeho videí jsem si říkala ''tenhle je člověk je velice zajímavý, bylo by super si něco o něm přečíst''. Líbí se mi jeho tvorba.
Vím, že jsou lidé, kteří odsuzují youtubery, ale pryč s těmi škatulkami. Tahle kniha není jenom pro příznivce youtube a youtuberů, ale pro každého čtenáře, který si chce přečíst něco nového a zasmát se.
Kovy je i na můj vkus profesionální fotograf, talentovaný básník, vášnivý cestovatel a milovník jídla. Tohle a ještě víc se dozvíte v jeho autobiografii.
Karel má úžasný talent dělat si srandu ze sebe. Rovněž věci dělá se zápalem a jde si za svým. A přesto je to prostě obyčejný člověk se svými pocity a názory.
Kniha se četla jedním dechem. Když je mi smutno, začnu knihou listovat a hned mám úsměv na tváři.
Pobaví, i dojme.

18.02.2018 5 z 5

Madonna očima magazínu Rolling Stone Madonna očima magazínu Rolling Stone Barbara O'Dair

Kniha je souborem rozhovorů, článků a recenzí z magazínu Rolling Stone.
Kniha popisuje éru královny popu od jejího debutového alba Madonna až po Bedtime Stories. Potěší určitě fanoušky a každého, koho velká M zajímá.
Podle mě je to jedna z nejlepších knih o Madonně, která v ČR vyšla.

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Moje druhá přečtená kniha Stephena Kinga.
Kniha se četla jedním dechem, přečetla jsem jí za jeden den. Velice příjemná atmosféra, napsáno poutavě, úplně mě to vtahovalo do děje. Souhlasím s @čef.

04.02.2018 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Stephena Kinga jsem obdivovala od svého dětství. Znala jsem spoustu filmových adaptací – Stříbrná kulka, Creepshow, ale jeho knihy propluly mým životem. Knihu jsem si půjčila v knihovně. Rovněž si dávám i filmový maraton Stephena Kinga, protože mě NESMÍRNĚ zajímají. Zpracování, děj, prostě všechno. Carrie jsem přečetla během jednoho týdne. Pokusím se popsat mé poznatky z četby této knihy a rozvinu to více než na mou frázi ‘‘o můj bože, to bylo úžasný a dokonalý‘‘. Jelikož jsem před knihou viděla 3 filmové adaptace a byla to moje první kniha Stephena Kinga, tak jsem musela řádky číst několikrát. Stephen King často používá metafory. Jelikož jsem často knihu četla, když jsem byla ospalá, tak jsem byla ještě 5x nervóznější, než kdybych knihu četla ‘‘jen tak‘‘.
Děj popisovat tolik nechci, protože nechci být spoileromat. Anotace se dá vyhledat na internetu, či je na přebalu knihy. Spíše se chci věnovat mým postřehům.
Od začátku myslím, že je Carrie nepochopená a že měla opravdu těžké dospívání a život celkově. Nikdo z nás si nedovede představit, jaké to je. I když já v něčem jo. Zažila jsem velice podobnou šikanu na základní škole. Vím, že Carrie ovládala schopnosti telekineze, telepatie, pyrokinese a termokineze, technopatie a elektromagnetismu, ale to není to, co mě na knize děsilo.
Nejvíce mě děsilo, kam až lidé mohou zajít. Ať už to byl náboženský fanatismus matky p. Whiteové, nebo poznámky Chris a ostatních holek, nebo povaha Bobbyho Nolana. Vím, že byla jiná. Kniha mě prostě zaujala. Dějem, atmosférou, prostě vším.

04.02.2018

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Zrušit senát,...
okej.
Myšlenky, které chtějí lidi slyšet, protože jsou líbivé, ale naprosto neuskutečnitelné.
Samozřejmě, možné je všechno.
Ale myslím si, že komunismus už nepotřebujeme.

29.01.2018 odpad!

Tak jsme lajkovali Tak jsme lajkovali Dominik Feri

1) Dominik má skvělý humor.
2) V knize jsou rozhovory zajímavých osobností z různých kultur, subkultur a odvětví - politici, novináři, spisovatelé, cestovatelé, herci, kuchaři, rapeři,...
3) Kniha je prostě skvělá. :)

Kniha je pro lidi, co se chtějí dozvědět něco zajímavého o sociálních sítích, o různých odvětvích a pro lidi, kteří mají rádi humor a Českou republiku.
A taky pro generaci lidí narozených v 90. letech. :P

29.01.2018 5 z 5

Tahle knížka není pro starý Tahle knížka není pro starý Karel Schwarzenberg

Vtipný, přehledný rádce k volbám pro mladší generaci, ale potěší každého.
Autoři: Dominik Feri, Markéta Pekarová Adamová a Karel Schwarzenberg.
Někdo se mylně myslí, že se jedná o propagandu, ale vůbec ne. Jsou zde mýty a fakta o Evropské unii, jak diskutovat s lidmi, jak si budovat a zjišťovat informace.
Mladí lidé by měli být ve volbách aktivnější. Jinak za nás rozhodnou jiní.

29.01.2018 5 z 5

Jak pukaly ledy Jak pukaly ledy Michal Horáček

Velice podrobné, šokující, pravdivé.
Skvělá kniha.

18.11.2017 5 z 5

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Kniha, kterou jsem přečetla za 3 dny. Velice zajímavá, vtipná, dojemná a pravdivá.
Ladislav Špaček píše poutavým stylem a Václav Havel byl vtipný, pravdivý a mírumilovný člověk.
Tato kniha nesmí chybět v mé knihovničce. :)

14.11.2017 5 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Kniha, ke které se pořád vracím.
Zaujala mě hned.
Miluju jí.
Pomohla mi a stále mi pomáhá.
It's tha best! šipka srdce

Afirmace omalovánky Afirmace omalovánky Louise L. Hay

Pěkné omalovánky s motivujícími afirmacemi. Je to na mě, jak si je vymaluji.

06.11.2017 5 z 5

Beatles ...po rozchodu - jejich vlastními slovy Beatles ...po rozchodu - jejich vlastními slovy David S. Bennahum

Velice dechberoucí kniha napsána poutavým stylem doplněna pěknými fotografiemi brouků. Pěkné citáty, btw všichni jsou sympaťáci, ale Paul jsou nejvíc moji!
Tahle kniha po rozchodu je docela dost drsná.
Je důležité ocenit i Beatles jako sólové umělce.
Pro fanoušky Beatles naprosto povinná četba! :)

Beatles - jejich vlastními slovy Beatles - jejich vlastními slovy Barry Miles

Velice dechberoucí kniha napsána poutavým stylem doplněna pěknými fotografiemi brouků. Pěkné citáty, btw všichni jsou sympaťáci, ale Paul je nejvíc! šipka srdce
Pro fanoušky Beatles naprosto povinná četba! :)

Hudební svět pod lupou Hudební svět pod lupou Guy Oseary

Skvělá kniha o osobnostech hudebního průmyslu. Zde jsou rozhovory s umělci, kde mluví o svém životě, vztahu k hudbě, o hudebních vlivech a poskytují rady lidem, kteří chtějí do hudebního průmyslu. :)

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Velice děsivě, ale zajímavě nakreslený příběh.
Dechberoucí, šokující, děsivé, smutné.
Přečteno asi během 3 minut :)

Tajný deník Violetty Tajný deník Violetty Walt Disney

Skvělá kniha, pro fanoušky seriálu něco zajímavého a pro lidi, co neviděli seriál, je to také zajímavé. Můžete proniknout do Violettiné mysli a jejího světa.

Ďáblova nevěsta a další příběhy Ďáblova nevěsta a další příběhy Mike Mignola

Velice zajímavé. :)

Paskřivec a další příběhy Paskřivec a další příběhy Mike Mignola

Legendy mě velice zajímají.
Hellboy, týpek, který je z pekla.
Pracuje pro Úřad paranormálního výzkumu a ochrany. Je to dobrej chlapík. Ovšem k němu temnota promlouvá, neustále. Kdo je vlastně Hellboy a proč tu je?
Co je důležitější? Hellboyovo rozhodnutí o jeho životě, či otázky ohledně jeho předurčení vypustit armádu pekel?
Miluju Hellboye, postavy sympatické. Líbí se mi, jak k Hellboyovi vždycky temné entity promlouvají ''Osudu svému neunikneš,...'' a Hellboy ''Teda ty kecáš'' nebo ''Drž hubu'' a nebo ''Už si skončil?'' :D

Divoký hon Divoký hon Mike Mignola

Tohle je super díl! :)