Madame R Madame R komentáře u knih

Dvě pravdy a lež Dvě pravdy a lež Sara Shepard

No třetí díl mě mile potěšil. Už mám i svůj typ na vraha tak jsem zvědavá, jestli se to nakonec potvrdí. Jinak napínavé hltám každou stránku, tato kniha mě docela pohltila.

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

Druhý díl mě nezklamal. Bylo tam hodně napětí ale i vtipných situací. Na Emmě je baječné to, jak se dokáže vypořádat se svojí rolí a se stresem, který musí každý den prožívat.

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Nevěřila jsem, že mě tato kniha zaujme, nicméně jsem si jí ze zvědavosti přečetla a jsem nadšená! Je velice zajímavé sledovat, jak se Emma musí vypořádávat s takovým problémem,do jakého se dostala. Je to opravdu z kreativní a napínavě napsaný příběh. Už se těším až se začtu do dalšího pokračovaní.

Závod lásky Závod lásky Barbara Cartland

Příběh se mi moc líbil a děj rychle plynul jen me trochu mrzi , ze konec přišel moc brzo, klidně bych četla dal.

13.03.2015 2 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Po přečtení Bez naděje jsem si myslela, ze tu knihu jen tak něco neprekona ale to jsem se seredne mylila. Ztracena naděje je stokrát lepší!! Nevím proč ale Holdera jsem si zamilovala a ty dopisy pro Less me hodně dostaly.
No každopádně všem doporučují :)

27.02.2015 3 z 5

Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět Marie-Laure Picat

Je až k nevíře jak si někdy osud pohrává s lidským životem. Marie-Laure měla opravdu těžký život ale i přes to všechno si zachovala optimismus a vtip, což na ni obdivuji. Je to silný příběh silně ženy, která měla smůlu.

23.02.2015 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Krásně napsána kniha. Při čteni prvních dvou kapitol jsem myslela, že knihu nedočtu ale pak jsem se začetla a rozvinul se z toho pěkný ale smutný román. Jamie je zvláštní osobnost do které se nejde nezamilovat. Spisovatel Nicholas Sparks opět nezklamal.

22.02.2015 3 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Kniha mě dojala ale film mě rozbrečel. Hned jak jsem dočetla tuto krásnou knihu musela jsem si pustit i film a musím teda říct, že film se mi líbil o malinko víc.
Moje první kniha od pana Sparkse a musím říct, že určitě ne poslední. Hodně mě překvapilo, že muž může napsat něco tak romantického, jako je kniha Milý Johne.

12.02.2015 4 z 5

Už nic nebude jako dřív, do nevinné dětské knihy se dostává něco temnějšího. Obávaný vězeň uprchl z vězení a celí kouzelnický svět je na nohou.. Ve třetím pokračování se seznámíme se spoustou nových postav, z nichž, mimo jiné, mě zaujala postava profesora Lupina, který žáky konečně začíná připravovat na boj proti černé magii. Skvělé pokračování knižní série.

04.02.2015 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhé pokračování je super, lehce navazuje na první díl. Harry už je ve druhém ročníku a v příběhu se objevují nové postavy. Nejvíce se mi líbila postava skřítka Dobbyho, sice nadělá víc škody než užitku ale myslí to dobře. V tomto díle se Harry obává, že ho moudrý klobouk zařadil do nesprávné koleje ale nakonec projeví tolik odvahy, která je pro žáky Nebelvíru nezbytná.

04.02.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První kniha pro mě nejlepší série všech dob. Harry Potter, chlapec, který přežil, žije u strýce a tety a je utlačovaný a šikanovaný rozmazleným bratrancem a hlavně vůbec netuší co je zač ale to se brzo změní.. Příběh, který mě okouzlil v dětství a doprovázel celým dospíváním. Je v něm uloženo tolik moudra. Nejvíce mě ale dostává, že tato kniha o kouzlech nejen píše ale sama čarovná je! Vždyť naučila celou generaci dětí, včetně mě, číst. Je to nejkouzelnější kouzelná kniha ze všech.

03.02.2015

Jamie Oliver: Moje Velká Británie Jamie Oliver: Moje Velká Británie Jamie Oliver

Při listování touto knihou jsem měla pocit, jako bych právě seděla na anglickém venkově a čekala, až Jamie dovaří nějaký ten svůj kulinářský zázrak. Naprosto dokonala kuchařka s fantastickými obrázky (tím chci vyzdvihnout fotografické umění Davida Loftuse, který s Jamiem spolupracuje.) Už se těším , až zkusím nějaký recept. Miluji Anglii, miluji Jamieho a teď miluji tuto geniální knihu.

02.02.2015 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Hrozně se mi líbilo, jak se autorka Helen Fielding nebojí uvádět Bridget do velmi trapných situací. Chudák Bridget byla postavena do pěkně trapných chvil, kdy jsem se řechtala smíchy a při tom s ní soucítila. Příběh mě bavil, ani chvíli jsem se nenudila. Hrdinka byla tak výstižně a realisticky napsaná, že při čtení knihy jsem měla pocit, že Bridget znám, klidně by to mohla být moje sousedka nebo kolegyně. Za mě jednoznačně 5 hvězdiček

29.01.2015 4 z 5

Irsko Irsko Christopher Somerville

Úžasná kniha nejen pro lidi, kteří se do Irska chystají, ale i pro všechny koho aspoň trochu Irsko zajímá. Nádherné obrázky, skvělé povídaní. S touto knihou budete vědět vše potřebné k tomu, aby jste si tam přišli jako rozený Ir.

20.01.2015 5 z 5

Skotsko Skotsko Jenny McKelvie

Úžasná kniha nejen pro lidi, kteří se do Skotska chystají, ale i pro všechny koho aspoň trochu Anglie zajímá. Nádherné obrázky, skvělé povídaní. S touto knihou budete vědět vše potřebné k tomu, aby jste si tam přišli jako rození Skoti.

20.01.2015 5 z 5

Velká Británie Velká Británie Andrew Humphreys

Úžasná kniha nejen pro lidi, kteří se do Velké Británie chystají, ale i pro všechny koho aspoň trochu Anglie zajímá. Nádherné obrázky, skvělé povídaní. S touto knihou budete vědět vše potřebné k tomu, aby jste si tam přišli jako rození Britové.

19.01.2015 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

No, myšlenka to byla dobrá ale nějak mě to nezaujalo, nemělo to pro mě šťávu, přečetla jsem to ale spíš ze zvědavosti jak to dopadne než z nějakého nadšení. Avery mi nijak nevadila až na to, že byla vlastně tak trochu nudná a i když Cam byl hodný vadila mi ta jeho sebedůvěra a velký ego.

18.01.2015 2 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Hrozně se mi líbilo, jak autorka Cora Carmack píše, že ráda své hrdiny uvádí do velmi trapných situací. Podle toho jsem se rozhodla, že si toto knihu musím přečíst. A nezklamala. Chudák Bliss byla postavena do pěkně trapných chvil, kdy jsem se řechtala smíchy a při tom s ní soucítila. Příběh mě bavil, ani chvíli jsem se nenudila. Určitě si jí za čas přečtu znova.

01.01.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Největší chybu co jsem udělala, bylo si nejdříve pustit film a až pak si koupit knihu. Takovou chybu už nikdy neudělám, protože vím, že tato kniha si zaslouží 5 hvězdiček, ale já byla připravena o ten moment překvapení, takže musím dát jen 4 hvězdy.
Je to moje první kniha od Johna Greena a určitě né poslední, už chápu, to nadšení z jeho osoby, je to vynikající spisovatel.
Všem kdo neviděli film vřele doporučuji :)

23.12.2014 4 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Tato kniha ve mne zanechala jisté stopy, protože i po nějaké době od předčtení na ní nemohu zapomenout. Nechala ve mě i plno předsudků. Je to kniha, která s Vám vryje pod kůži a zůstane tam hodně dlouho. Obdivuji Hannah za to, že v sobě našla sílu a odvahu postavit se vlastní rodině, komunitě a náboženství. Už jen to, že sepsala a vydala knihu, musela stát hodně odvahy. Jsem ráda, že se dokázala pomalu, ale jistě postavit na vlastní nohy a neupadla do depresí. Je to opravdu silný příběh statečné ženy.

09.12.2014 5 z 5