maca5449 maca5449 komentáře u knih

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Nemůžu si pomoci, ale tahle kniha má u mě 5 hvězd. A i po několika týdnech od přečtení nad ní stále přemýšlím.

Když jsem přišla na "pointu" příběhu (sice zhruba v polovině, ale přesto mi nevadilo, že jsem konec odhadla) tak se mi rozbušilo srdce, až jsem uvažovala nad infarktem.

Brečela jsem u ní, smála se, přemýšlela nad filosofickými otázkami, zanechala ve mně zkrátka velmi hluboký dojem, což je velmi překvapivé, vzhledem k tomu, že z tohoto žánru se knihy nepředstavitelně množí.

09.08.2015 5 z 5

Pramen moci Pramen moci Kristina Hlaváčková

Tak já se těšila na trilogii a teď zas čekat na další díly. :-\ Doufám, že s dalšími díly nebude klesat kvalita. Tento díl mě překvapil ale i zklamal.

09.08.2015 3 z 5

V podsvětí V podsvětí Katy Evans

PANE BOŽE! Ta poslední kapitola byla tak kýčovitá, přeslazená, nechutně cukrkandlová a hlavně uplně zbytečná! Úplně mi zkazila dojem z celé knihy. Autorka umí čtivě podat příběh a i když je mi naprosto jasné, jak to celé dopadne, stejně si chci knihu přečíst. Jen mi ty erotické scény přišly všechny stejné, bohatě by stačila jedna nebo jedna a půl, tu poslední si mohla vážně odpustit.

09.06.2015 4 z 5

První kniha krve První kniha krve Clive Barker

Blues prasečí krve mě rozsekal natolik, že jsem uvažovala, že tu knihu prostě někde zahodím a nezvládnu dočíst. Neskutečná chujovina.
Nějak mi to celé nesedlo (snad až na povídku Azrael a Jack, u které jsem se spíš pobavila než zhrozila děsem) a začínám si myslet, že celý tento žánr zkrátka není nic pro mě.

09.06.2015 2 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Při čtení se mi zdálo, jako by se mě autorka snažila přesvědčit, že Levana není ta zlá mrcha, že vlastně za nic nemůže, že je jen obětí okolností, za všechno může její zmrzačení, výchova a nedostatek lásky. Autorka mě ale nepřesvědčila. Pořád vidím Levanu jako zlou psychopatickou mrchu.

17.05.2015 3 z 5

Drsná magie Drsná magie Larry Correia

WOW! Ta obálka je super! Příběh je super! Postavy mi neskutečně přirosly k srdci (i když jsem se zorientovala asi až v polovině knihy, kdo je vlastně kdo a jaké má schopnosti).

Co knize neskutečně ubírá na kvalitě jsou hrubky. Fuj! Sice jich nebylo tolik, ale byly tak do očí bijící až to chvílema vážně bolelo...

16.05.2015 4 z 5

Objetí noci Objetí noci Sherrilyn Kenyon

To byla fakt jízda. Hlavní děj jsem vnímala spíš na pozadí a místo toho jsem si lámala hlavu s vsuvkami o dalších postavách! Co se stalo sestře těch dvou vlkodlaků?! Jak to má Ash s Artemis?! Kdo je k čertu vlastně Ash a co ještě zjistíme o jeho minulosti?! Kdy se dozvím víc o vlkodlacích a medvědodlacích?! Co dalšího mi může autorka říct o Zarekoj a Valeriovi?! GRRRR! Já chci sakra vědět víc o vedlejších postavách!!!

09.05.2015 4 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Páni, tak to bylo hodně zmatečné. Ke konci jsem měla pocit, že jsem snad přeskočila odstavec, nebo stranu, nebo kapitolu... Zdálo se mi, že to prostě nějak nenavazuje, skoro jako bych k tomu potřebovala první díl a číst kapitoly nastřídačku...

Jsem vážně zvědavá, jak se autorka popere s následujícímí díly a hlavně, jestli si zachová nějakou kreativitu, když je hrdinek 9 a zatím známe jen 2. Neumím si představit, že zvládne napsat dalších 7 dílů, které by byly něčím originální.

03.05.2015 3 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Ze začátku mě kniha obrovsky nadchla... jenže jak se změnil pohled vypravěče najednou začal příběh upadat. Líbily se mi části s Cassie.

Kniha má pár míst, která by jistě zvládla trochu vylepšit. Nejvíc mě štvalo to věčný skoro-vysvětlení čtyř vln, který přišlo skoro až v půlce knihy a ještě tak napůl. Pořád jsem se v duchu pozastavovala nad tím, co se teda vlastně stalo v které vlně.

A navíc jsem si myslela, že je tahle knížka samostatná a teď zas čekat na další díl. :-\
Přesto knihu hodnotím kladně. Z tohoto žánru je jedna z lepších.

28.04.2015 4 z 5

Láska v podsvětí Láska v podsvětí Meg Cabot

Tak dlouho čekám na další díl a pak z toho vyleze takový ... nic! A teď čekat dalších tisíc let na další díl, abych zapomněla o čem to bylo. Vážně zklamání. Každopádně dávám sérii další šanci, protože M.Cabot je má oblíbená autorka. Nicméně sérii Mediátor asi už nepřekoná.

Kniha má hluchá místa. Má ovšem i slepá místa, němá místa, chromá místa...

22.04.2015 2 z 5

Dokonalá vášeň Dokonalá vášeň Raine Miller

Nejsem zrovna historička, ale dost pochybuju, že by nějaká údajně slušně vychovaná mladá dáma v roce 1837 pronesla "chci ti kouřit tvýho ptáka." Celkově mi ten jazyk a vyjadřování vůbec neseděli.

Kniha nic moc... možná na zažehnání nudy na jedno odpoledne a to pouze pokud si chce člověk přečíst nepovedenou parodii na erotický román. Autorka to teda zase vymňoukla...

20.04.2015 1 z 5

Smyslné zlo Smyslné zlo Keri Arthur

Je trochu škoda, že byl prostředek děsně rozvleklý a konec hodně rychle utnutý... Navíc by mě zajímalo, co se stalo s vedlejšími postavami... Těším se na další díl.

14.04.2015 3 z 5

Temná horečka Temná horečka Karen Marie Moning

Nějak mi nesedělo to věčné "byla jsem barbína, ale už nejsem" bylo to takové kostrbaté a vnucené. Navíc to věčné předestírání kapitol! Humpf!
Na zkrácení dlouhé chvíle určitě pěkná kniha. Nicméně bych dodala, že v této kategorie je mnohem více lepších sérií. Další díl si každopádně přečtu a oceňuji, že není v této knize přeupírováno.

03.04.2015 3 z 5

Napálený Napálený Kevin Hearne

Tahle knížka je prostě prvotřídní! Boží! Uchvancancující!!!!
Připadá mi, že každý další je díl je lepší a vtipnější! Většinou mě odradí, když má nějaká série kolem 10 dílů a já vím, že budu čekat milion let na další vydání v Česku, ale tady jsem ochotna vydržet, hlídat a sledovat vycházející další díly, protože to za to prostě stojí!! Řekla bych, že tahle série je nejlepší ze všech a na kvalitě jí rozhodně neubývá!

03.04.2015 5 z 5

Syn Londýna Syn Londýna Tom Pollock

Příjemné překvapení. Díky Beth jsem měla pocit, že je kniha vlastně docela vtipná. Nicméně celkový pocit z knihy, který zůstal po přečtení je smutek, lítost, pochmurnost a rozhodně budu o knize ještě chvíli přemýšlet.
Tahle fantasy byla prostě zvláštní, ale líbilo se mi to. Je to neotřelý nápad a ve své podstatě velmi čtivý.

28.03.2015 4 z 5

Pád Pád Maya Banks

Hmmm. Vždy po 10 stranách jsem měla chuť knihu odložit, ale pak jsem si řekla, že jí dám ještě šanci a takhle to bylo až do konce. Chvílema jsem se vážně styděla za to, že čtu takovou kravinu, ale z nějakého nepochopiteného důvodu jsem knihu dočetla a docela by mě zajmalo pokračování.

21.03.2015 2 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Labyrint se mi zdál více jako kniha pro dospělé než pro mládež, ale u Spáleniště jsem měla pocit, jakoby se kniha chtěla přiblížit co nejvíce dětským a dospívajícím čtenářům. Zřejmě za to může ten neuvěřitelně jednoduchý styl, kterým je kniha napsaná. Ne, že by mě první část knihy nebavila, ale nebyla tak záživná, jako druhá polovina. Navíc to nemělo takový šmrnc, glanc ani šťávu jako Labyrint, přesto se to dobře četlo a příběh podněcoval mou zvědavost aneb "jak to sakra dopadne?!"...

Pro příště bych do příběhu dala trochu míň Thomase a trochu víc Minha, Newta, Pánvičky a vůbec všeobecně všech vedlejších postav...

20.03.2015 3 z 5

Oživovatel Oživovatel Seth Patrick

Páni! Říct, že mě kniha překvapila by byl velmi slabý výraz, příjemně mě šokovala! Čekala jsem od toho nějakou lacinou napodobeninu Anity Blake a ona naprosto skvělá thrilero-hororová detektivka!

18.03.2015

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Tak já nevím. Těšila jsem se, jak autorka ukončí neukončitelnou válku a pak zjistím, že je ještě třetí díl.
Na mě byl příběh až moc vyhrocený, nebyla tam místa pro odpočinek, pořád se něco dělo a když už se děj blížil k "nic se neděje" tak autorka udržovala takové tísnivé napětí "brzo se něco semele."

Navíc jsem se dokázala začíst až v polovině knihy a neustále jsem si od ní musela dávat pauzu.
Ale i tak je to hezky zpracovaný příběh, který je prostě výjimečný a neotřelý.

14.03.2015 3 z 5

Prokletí krve Prokletí krve Gwen Hayes

První díl se mi líbil více, chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Ale konec to vcelku vykompenzoval.

11.03.2015 3 z 5