maca1245 maca1245 komentáře u knih

Nejdelší den Adama T. Nejdelší den Adama T. Patrick Ness

Wow... tak toto bylo něco. Upřímně se mi to líbilo. Jak dějová linka Adama tak linka Katherin (Královny). Jak již tu bylo zmíněno jsou tu dvě novely v jedné knize, ale podle mého se dobře doplňují a dodává to celému příběhu atmosféru. Za mě super.
PS: Asi sem se zamiloval do P.N. :D :D

16.04.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Příjemné počtení na jedno odpoledne při čaji s muffinem :D :D

15.04.2018 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Tak toto byla jízda. Tato kniha mě nepustila až dokud jsem nedočetl poslední stránku. Musím říct, že jsem měl tuto knihu už delší dobu vyhlídnutou. Jelikož se blíží i film tak byla nutnost jí přečíst. A bylo to naprosto úžasné. A bože ten KONEC!!!!!!! Zůstal jsem sedět s otevřenou pusou....

11.04.2018 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Nechal jsem si den abych si urovnal myšlenky o této knize a mohl tu napsat co si o ní myslím.. Musím říct, že stále nevím co k tomu napsat. Tato kniha ve mě zanechala docela hlubokou stopu. (Myšleno pozitivním smyslu.) Se spoustou výroků a myšlenkových pochodů s postavami souhlasím a dokonce jsem se i zamyslel nad životem jako takovým. Za mě každopádně 5*

15.01.2018 5 z 5

Léto plné neskutečných věcí Léto plné neskutečných věcí Rowan Coleman

Tady u té knihy jsem měl jediný problém a to, že strašně rychle jsem se dočetl konce. Tato kniha je tak čtivá, že si ani neuvědomíte, že je už konec

12.12.2017 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Jedním slovem. Dokonalá

05.12.2017 5 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Opravdu nevím co napsat. Sedím tu půl hodiny nad otevřeným oknem pro komentář a stále nevím co napsat. (Myšleno v pozitivním smyslu).
Tato kniha a i první kniha mi úplně vyrazily dech. Zajímavý nápad a tentokrát i ten potenciál, který mě trochu chyběl v první knize chyběl, tu byl a opravdu jsem beze slov.
Teď lituji, že tyto dvě knihy jsem si nepřečetl dříve.

25.09.2017 5 z 5

První konec První konec Lauren James

Dlouho jsem se této knize vyhýbal. Ať už to bylo kvuli jiné knize,ktera se mi dostala do rukou či strachem že se mě nebude bavit. Ale jelikož jsem dostal druhý díl řekl jsem si že se tedy do toho pustím. A upřímně? " SAKRA PROČ JSEM TO TAK DLOUHO ODKLÁDAL?" Naprosto úžasná kniha. Prolínaní se dějových linii prostě pecka. I když u knihy nebyl využit celkový potenciál tak stale je to dobrá kniha. Jsem zvědavej na druhý díl :)

24.09.2017 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Upřímně jsem nevěděl co od této knihy očekávat. Ale byl jsem velice překvapen jak to dopadlo. Styl vyprávění bylo něco úžasného. V této podobě jsem ještě nic takového nečetl. Postavy byly zajimavé a dá se snimi i za těch málo stranek sžít a oblíbit si je. Za mě 5* zaslouženě

19.09.2017 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Po trochu pomalejším rozjezdu je to výborná kniha. Celkový koncept té knihy, svět a okolo vše super. Jen se nemohu zbavit pocitu, že poslední 3-4 kapitoly se táhly. Nic méně zanechala tato kniha ve mě různé pocity. U pár případů jsem si říkal, že spisovatel má buď velmi dobrou fantasii nebo že je tak zvrhlí. Takže 4,5*

12.09.2017 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Wow..... Tak to je prostě wow. Opravdu povedené a já prostě nemám slov :)

03.08.2017 5 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

V první řadě bych chtěl poznamenat jen pár věcí na začátek. Četl jsem pár komentů jak tady tak jinde, že je to psané dětinsky (podívejte se pro jakou cílovou skupinu to je psané), že je to a moc jednoduché psaní (Upřímně představte si že tyto kazety by jste dostaly Vy. Nějaké velké popisování se prostě k tomu nehodí)

A teď ke knize jako samostatné.
Uděluji 5* protože je to napsané jak jsem zmiňoval výše jednoduše a surově což dává pocit skutečnosti. Zabývá se to velice závažným tématem. Ať je to sebevražda, šikana či dokonce i to znásilnění. V dnešní době je to podle mého aspoň co se týká šikany velice rozšířený. Osobně jsem se se šikanou setkal a tak bych toto dal přečíst všem lidem co šikanují ostatní. Aby viděli,že i malý čin může mít velký dopad.
Určitě doporučuji i seriál, který zanechal ve mě zvláštní pocit.

25.06.2017 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Jedním slovem dokonalá. :)
Moc se mi líbilo, jak se tam měnily nálady a stavy Holly. Úplně se v tom vidím

20.05.2017 5 z 5

Po Alence Po Alence Gregory Maguire

Mám rád svět Alenky a říši divů. Proto jsem vždy zvědavý na nové knihy této tématiky. Ale toto se mi četlo opravdu těžce. Chvílemi tak zdlouhavé pasáže, že jsem měl tendenci knihu odložit a nedočíst. Tato kniha má dvě části. První to když kamarádka Alenky Ada se dostane do říše divů. Této části snad nemohu nic vytknout. A druhá je ze světa kde žijí obě aktérky. Tam už to příběhově pokulhávalo a kolikrát i nudilo. Po půlce knihy mě to trošku chytlo, ale víc jak 3 * dát nemohu.

18.05.2017 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Jedním slovem WAU... Přečteno jedním dechem. Kniha ač se zda, že je příběh krátký má nevídanou hloubku než některé 500 stránkové knihy. Tuto knihu můžu doporučit snad všem věkovým kategoriím tedy až na úplně malé děti. Nejlepší poté je když se probudíte v 0:07 protože vaše kočka dělá rámus. Nezapomenutelný zážitek :)

27.03.2017 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Musím říci, že toto byla ten pomyslná třešnička na dortu. Ale né na ledajakém dortu, ale na tom nejlepším dortu všech dob.

16.02.2017 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Nemám slov!!!!
Celá tato série je prostě bombastická. Po dočtení jsem si dal dva dny abych sem napsal něco kloudného, ale to prostě nejde. Pokud si to nepřečtete nezažijete

16.02.2017 5 z 5

Revan Revan Drew Karpyshyn

Jen je škoda, že je to psané za chlapskou postavu. Já jedničku hrál za ženu :) takže by mě zajímalo jaké by to bylo.... Ale zatím dobrý

03.02.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Při čtení několika recenzí jsem se hodně dlouho rozhodoval zda toto pokračování "Než jsem tě poznala" (Která mě úplně vtáhla) si vůbec přečtu. Opět se mi potvrdilo pravidlo. "Přesvědč se sám a nedej na recenze ostatních"
Kniha mě okamžitě pohltila a já nebyl schopný knihu jen tak odložit. Kniha mě absolutně vtáhla do děje a přišlo mě to jako kdybych tam stál s postavami a koukal na ně. Měl jsem potřebu křičet na postavy nebo jim dát jednu dvě facky. Dokonce jsem uronil i pár slz a musím říct, že se za to vůbec nestydím jako většina chlapů, kteří stále žijí v přežitku že chlapy nepláčou... ale to jsem odbočil. Za mě je to 5* dá se to brát jako pokračování, ale i jako samostatný díl.

PS: Hodně lidí si stěžovalo, že Lou už není taková jaká byla. Proboha lidi vzbuďte se!!!! Když vám umře někdo koho milujete a ještě mu přitom asistujete asi to vaši psychiku a celkový pohled na svět změní.!!!!!!!!

16.12.2016 5 z 5

Běsnění Běsnění A.G. Howard (p)

Suprové čtení. Dokonce to vykompenzuje krátký epilog v Zrcadlení. Super závěr celé série.

19.11.2016 5 z 5