maca1245 maca1245 komentáře u knih

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Líbil se mi o trochu míň, než první díl. Podle mého tam bylo více hluchých a nudných pasáži.

27.02.2019 3 z 5

Mary Poppinsová Mary Poppinsová Pamela Lyndon Travers

Milý příběh, který navodí super atmosféru a nastartuje vaší fantazii.
Odpočinkové čtení jak pro děti tak pro starší .

31.01.2019 5 z 5

Zrezivělý anděl Zrezivělý anděl Jukito Kiširo

Bavilo mě to. Je to teprve druhá zkušenost s manga komiksem. A musím říci že super. A taky jsem po ní sáhnul díky připravovanému filmu.

29.01.2019 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Tak upřímně jsem nevěděl co od toho očekávat. Jelikož jsem si celou serii kupoval díky druhému dílu a triguetry na něm. Ale toto němělo chybu. Příběh běží jak na běžícím pásu.

29.01.2019 5 z 5

Mary Poppins se vrací Mary Poppins se vrací Kathy McCullough

Upřímně jsem trochu zklamaný. Pod názvem a i anotací jsem si myslel, že je to druhý díl, akorát s filmovou obálkou. Proto jsem nijak zvláště nepátral po dalších informacích a objednal na internetu. Překvapení poté bylo, když jsem zjistil, že je to vlastně obrázkový scénář onoho filmu. Na tak málo psaného textu je cena jaksi přemrštěná ale budiž. Ale i tak pro děti to bude super.
Připomene to film takže za 3*

23.01.2019 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Taková sladká jednohubka. Ovšem u této knihy to není na škodu. Je to příjemné počtení na jedno odpoledne při hrnku čaje a praskajícího ohně v krbu. Kniha je velice jednoduše psaná, její krátké kapitoly jsou spíše výhody.
Upřímně by se z této knihy dalo vytěžit mnohem více, ale to by bylo na pár set stránek více a nemělo by to svůj happyend.
I tak se mi ta kniha líbila. Pohladí po duší a budete se u ní usmívat.

11.01.2019 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Uff... Tak toto byla síla. Po dlouhé době jsem narazil na knihu, která mě emocionálně úplně rozervala. Několikrát jsem měl chuť knihu odhodit, a nedočíst ji. Nikoliv však, že by byla špatně psaná nebo nečtivá, ale obsahem. Místy to opravdu bylo děsivé. Nakonec mi to nedalo a dočetl jsem to. Upřímně není jednoduchá na čtení, avšak stojí za to.

10.01.2019 5 z 5

Smrtelné stroje Smrtelné stroje Philip Reeve

Knížka odsýpá docela rychle. Je dosti čtivá. Pro ty co viděli nejdříve film, budou nejspíše hodně překvapeni, jelikož film se dosti liší. Nicméně já jsem spokojen. Jediné mínus pro mě byl konec. Proto 4/5.

15.12.2018 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Důstojné zakončení příběhu Lousi.
Já jsem spokojen.

13.12.2018 5 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Odpoví to na spoustu otázek, ale zároveň to vyvolává nové.

16.11.2018 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Musím říci, že když jsem se do této knihy pouštěl, vůbec jsem nevěděl, co od ní očekávat. Přečetl jsem jí za jediný den a nemám slov. Zanechala ve mě spoustu rozporuplných pocitů. Donutila mě zamyslet se, jak bych já trávil svůj poslední den. Zamyslet se nad naší křehkostí. Ani pořádně nevím co tu napsat, jak jsem vnitřně roztrhán.

07.11.2018 5 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Tak tady nemám slov. Toto je kniha, která ve Vás zanechá hlubokou stopu. Čte se velice dobře a příběh odsýpá, že ani nevíte jak rychle jste na konci.

06.11.2018 5 z 5

Já, Inrův dědic Já, Inrův dědic Michal Reho

Tak se mi zdá, že jsem asi divný. Jelikož zjišťuji, že to co se ostatním nelíbí, se líbí mě. Chápu 100 lidí, 100 chutí. :)

Kniha se mi líbila jak stylem psaní, tak stylem vyprávění. Nové slovesné spojení knize dodává určitý náboj. Kolikrát jsem se musel smát. Diky tomu se rozšířila slovní zásoby. A pomalu se to ujímá i u nás v práci.
A ten konec ? To bylo vážně něco. Četl jsem ho 4x jestli to je opravdu tak.
Obálka mě uhranula hned jak jsem jí spatřil.
Půl hvězdičky strhávám za pár věcí, které se mi moc nelíbily.
Za mě povedená originálním stylem napsaná kniha. Věřím , že si kniha najde své čtenáře.
4,5*

12.09.2018 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Bylo to zajímavé.
Jen se nemůžu zbavit pocitu, že kniha mohla být o dost menší aby se neplítvalo papírem

16.06.2018 3 z 5

Musím říci, že jsem byl potěšen. Mohl jsem si to pročíst a tak nějak představit. Jelikož se hry v ČR nejspíše nedočkáme a anglicky opravdu neumím tak dobře, abych si udělal výlet do Anglie. Nicméně jednu hvězdičku strhávám za to, že scénář prostě nedá to co samotná kniha. Sice se tam píše co kdo dělá atd. Ale chybí mi jakési ty myšlenkové pochody postav. Takže 4*

22.05.2018 4 z 5

Kniha mě naplno pohltila. Nechtěl jsem jí odložit. Dokonce mi musela být vytrhnuta z ruky abych udělal práci co jsem musel udělat. :D
Pro mě odpočinkové čtení, které však stojí za to.

15.05.2018 5 z 5

Válka hluku Válka hluku Patrick Ness

Skvělá série. Určitě se k ní jednou vrátím.

13.05.2018 5 z 5

Temný ráj Temný ráj Patrick Ness

Super. Stejně jako první díl. Líbily se mi i části Violy a též její pochodové myšlenky. Jsem zvědav na poslední díl.

02.05.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Tato kniha mi stále lítá v hlavě a pořád a pořád se mě vrací do popředí. Stále o í musím přemýšlet. A dokonce jsem se přistihl jak jdu po městě a zrovna si na něco vzpomenu z knihy a culím se jako pako. Toto se mi dlouho nestalo. Zasloužených 5*

24.04.2018 5 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Chvilku mě trvalo se začíst...(asi tak 2 kapitolky), ale potom to byl hukot. :)

23.04.2018 5 z 5