Já, Inrův dědic

od:


KoupitKoupit eknihu

Pradávné velké dědictví, od počátku rozdělené na 9 podílů, a dvě skupiny zlořádů, z nichž každá z vlastních důvodů usiluje o získání všech jeho dostupných částí. Píše se rok 2000 a pohledný mladý gay bezcílně proplouvá životem sirotka jako gogo tanečník a fotomodel. Hlavní figurkou možná již dávno rozehrané partie, ve které se hraje o jednu z dědických částí, se stává až díky poslednímu focení ve Španělsku. Tam pro něho začíná divoké dobrodružství, v němž nechybí labyrint tajných chodeb, únos, pistole a vraždy, ale ani limuzíny, luxus a nové společenské vztahy, které rovněž skrývají svá tajemství. Hlavní hrdina Damián vás osobitým způsobem vyprávění zavede nejenom do světa fotomodelingu a profesionálních společníků, ale i svých vzpomínek na Španělsko a také do skrytých zákoutí Zlatého lístku – impozantního secesního domu v centru Prahy. Podaří se mu ve spleti napětí, strachu, intrik, ale i romantiky a občasných humorných okamžiků najít poklad?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/382217/ja-inruv-dedic-YnY-382217.jpg 2.69
Žánr:
Romány, Thrillery, Literatura česká
Vydáno:, Klika
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
josef4551
24. října

Zajímavá kniha o mladém go-go tanečníkovi z Prahy a záhadě skryté za netušeným dědictvím. Damiánovi však doslova půjde o život.

maca1245
12. září

Tak se mi zdá, že jsem asi divný. Jelikož zjišťuji, že to co se ostatním nelíbí, se líbí mě. Chápu 100 lidí, 100 chutí. :)

Kniha se mi líbila jak stylem psaní, tak stylem vyprávění. Nové slovesné spojení knize dodává určitý náboj. Kolikrát jsem se musel smát. Diky tomu se rozšířila slovní zásoby. A pomalu se to ujímá i u nás v práci.
A ten konec ? To bylo vážně něco. Četl jsem ho 4x jestli to je opravdu tak.
Obálka mě uhranula hned jak jsem jí spatřil.
Půl hvězdičky strhávám za pár věcí, které se mi moc nelíbily.
Za mě povedená originálním stylem napsaná kniha. Věřím , že si kniha najde své čtenáře.
4,5*

Marekh
11. srpna

Přestože jsem viděl recenzi na knihu od Dany Goliášové, která z knihy nebyla nadšená a přečetla knihu jen do strany 80, rozhodl jsem se, že knihu přesto vyzkouším a udělám si vlastní názor na knihu.

Bohužel jsem byl z knihy zklamaný a mnohokrát jsem se nutil do četby, což není dobře, nicméně jsem setrval až do závěrečného konce. Kniha je napsaná hovorovým jazykem - pražskou mluvou, ale to mi nevadilo, zvykl jsem si na způsob mluvy hlavního hrdiny - Damiána. Autor používá v knize zajímavá slovní spojení, se kterými jsem se v české populární literatuře doposud nesetkal, např. řevosmích, hlínobordel, očkokaramelka aj. Někdy těchto nových slov bylo až moc.

Bohužel po obsahové stránce byla kniha velmi slabá a uvažoval jsem, že knihu ohodnotím jednou hvězdičkou. Nakonec jsem se rozhodl, že knize udělím 2 hvězdičky a to díky závěru, který představuje nejlepší část z celé knihy. Občas se v knize vyskytly i světlé okamžiky, ale těch bylo minimum. Občas jsem v knize narazil i na humorné pasáže. Bohužel tato kniha nebyla pro mě čtivá, neoslovila mne a knihu nedoporučuji. Z přečtených knih to byla nejhorší kniha za rok 2018 a možná i jedna z nejhorších knih, kterou jsem kdy četl.

Ocenění dvěma hvězdičkami jsou v mých hodnoceních u přečtených knih výjimečná, zejména u prvotin. Bohužel v případě této knihy nemohu dát vyšší hodnocení, přestože rád čtu knihy od začínajících autorů, dávám jim šanci a knihy čtu kompletně celé, přivírám všechny oči. Vím o čtenářích, kterým se tato kniha líbila, bohužel nepatřím do této skupiny čtenářů. Budu však velmi zvědavý, jaká hodnocení k této knize napíšou další čtenáři a jaké bude celkové hodnocení v Databázi knih.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Spravedlivej, uznalej ani milosrdnej ale není tenhle svět, a jak rychle dokáže pamlsky někdy snadno dávat, o to rychlejc je pak vždycky neústupně bere. Jeden z dalších přirozenejch a nepřekonatelnejch zákonů, fungujících kolem nás. A jedině ten, kdo ho pochopí, přijme a přizpůsobí mu všechny svoje rozhodnutí, nebude zbytečně překvapenej, zaskočenej nebo dokonce odbouchnutej jeho nespravedlnostma. Mám vyzkoušený, že jenom tak se člověk přiblíží k duševní spokojenosti a vyrovnanosti, jak radil pradědeček.

RehoMichal
08. srpna

No, také se přidám k varování: moje kniha - Já, Inrův dědic - opravdu není pro každého, protože to ani není možné. Pokud však patříte k těm, co si na ni myslí, navštivte její webové stránky www.jainruvdedic.cz. Dozvíte se víc a hlavně si tam můžete přečíst o setkání i jiných čtenářů s touto knihou a recenze nezávislých blogerů, kteří ji přečetli. Abyste se nemuseli přemáhat a dávat šanci knize, která není pro vás to pravé ořechové!

EngliTer
31. července

No bohužel. Dala jsem tomu dvě šance, ale přes polovinu jsem se prostě nedostala. Styl, jakým je kniha psána, je naprosto nečitelný. Jak mi slangové výrazy a nespisovná čeština nevadí, tak v téhle knize zabíjí celý příběh.

Danago
28. července

No podle mě se to vůbec nedá číst. Nejen autorovi novotvary , ale i pražské nářečí mě od čtení odrazovalo hned na začátku knížky. Děj mi připadal zmatený , nevěrohodný a zápletka mě nebavila vůbec. Anotace je zajímavá, ale zpracování je úplně jiné. Připadlo mi to jako by knihu napsal puberťák tak do 16 let. Nevím jak mluví mladíci ve věku hlavního hrdiny, ale jestli takto, tak mi to připadalo až trapné.
Podle mě je příběh zpracován násilně, aby byl jiný za každou cenu.
No přiznám se vydržela jsem jen 80 stran a pak raději rychle knížku odložila. Jelikož nedávám odpad, protože to si asi nikdo nezaslouží, tak 1*

Autor knihy

Michal Reho

Michal Reho
česká

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených10x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit3x