maafa maafa komentáře u knih

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Kdybych mohla dát deset hvězdiček, dala bych je hned:). Za mě je tohle v žánru romantiky nejhezčí knížka letošního roku. Byl to ten správně namíchaný koktejl humoru, erotiky a dojemných chvil. Asi je to tím, že se tu konečně neřeší jenom sex a práce, ale výchova dětí, takové ty skutečné problémy. Vcítit se do Claire pro mě jako matku bylo snadné, a Tristan, no kdo by takového nechtěl:)....Co vše byl ochotný podstoupit, aby si je všechny získal. Vím, že nějaká moje slova nic neznamenají, ale i tak já doporučuji všemi deseti a už se nemůžu dočkat dalšího dílu:).

28.08.2021 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Moc děkuji za krásný zážitek, autorka se mi úplně trefila do noty:). Z komentářů zde je vidět, že mnohé z nás také neoplývají obřím sebevědomím, stejně jako Joellyn. A že je někdy potřeba, aby se objevil ten správný chlap jako Cam, aby ho v nás našel. I když je to na první dojem totální neotesanec:). Pro mě fakt krásný zážitek, a promíjím i tu "zápletku" se šéfem, která mě moc neoslovila:). A doufám, že se dočkáme v češtině i dalších knížek od této autorky.

28.12.2021 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Stejně jako čtenářky pode mnou, i já jsem překvapená, jak se dá xkrát použité otřepané klišé pojmout tak, že to je čtivé, svěží, vtipné. V rámci žánru nelze než doporučit. I když myslím, že to nedorozumění mezi hlavními hrdiny bylo trošku odfláklé, a v poslední třetině knihy to trošku ztrácelo dech, přesto knížku řadím k těm, ke kterým se určitě ještě vrátím. A to kempování, o kterém jsem tu už náznaky četla, to mě opravdu pobavilo. Těší mě, že za fňuknu tu není holka:). Samozřejmě se moc těším na další díl a autorku si řadím do svých oblíbených.

25.07.2021 5 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

I když to je romantická oddechovka pro ženy, musím přiznat, že se mi v hlavě neztratí v té hromadě přečtených knih. Vi Keeland tohle pro mě opravdu umí, je to zpočátku vtipné, pak se objeví náznaky nešťastné minulosti, kterou pak naplno odhalí a konec....no ten je očekávaný, ale vlastně po té emoční vlně i chtěný:). A nechybí i trochu erotiky....
Knížka mě zastihla v trochu smutném a melancholickém rozpoložení, možná i proto si jí budu pamatovat. Prostě musím dát plný počet...

15.07.2021 5 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Když už konečně vydavatelé přestanou s těmito nevkusnými obálkami ? Vůbec tenhle trend nechápu. Ale jinak opět děkuji autorce za milý zážitek, je to jedna z těch méně temných knih od ní. Příběh plný sympatických lidí, chemie, a lehkého humoru, který si s chutí přečtu za čas znovu.

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Trochu mě překvapil ten negativní komentář v diskuzi. Nepovažuji se za nějakého primitiva jen proto, že se mi tahle červená knihovna líbí. Naštěstí si nenechám diktovat, co budu číst, a těch 249,- za tu "slátaninu" klidně dám:).
A teď ke knížce, byl to takový standard tohoto autoského dua, nicméně Carter i Kendall mi sedli. A kdo by to nechtěl, procestovat vlastně skoro spontánně svět :)? Akorát mi přišel zbytečný ten "druhý epilog", klidně bych se bez něj obešla. Taky mám potřebu opět zmínit, jak se mi nelíbí tyhle typy obálek. Fotoshopem zdeformovaný obličej hezouna, to mi tedy vadí. Ale zase o fous lepší, než pořád dokola "buchty" a "véčko":)

13.08.2021 4 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Tuto autorku jsem si oblíbila z tvorby autorského dua s Elle Kennedy, takže jsem byla zvědavá na její samostatnou tvorbu. A rozhodně nejsem zklamaná. Jediné, co nechápu, že je to zařazeno v žánru pro ženy, a v erotice. Já to vidím spíš jako dívčí románek, lehce okořeněný erotikou. Ale to, prosím, není vůbec nic špatného. Byl to velmi milý příběh dvou zajímavých, sympatických lidí, co hezky plynul, a moc pěkně skončil. Nechyběl ani humor, dojetí, prostě vše, co má dívčí románek mít. A ani mi není blbé, že se mi to líbilo, i když jsem sama ve věku, kdy jedno mé dítě už je také vysokoškolák. No a:) ?

06.03.2021 4 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Eleanor a Greye jsem měla koupené už nějakou dobu, ale záměrně jsem je ve čtečce dlouho nemohla otevřít. Tušila jsem, že i když jde o romatický příběh, dotkne se mě víc, než bych chtěla, otevře mé vzpomínky. Kdo si zažil v dospívání to, co Ellie, chápe, o čem píšu. Takže i když je tento příběh chvílemi trošku sladký, a i když budu pár dní rozhozená z vlastních, už desítky let starých vzpomínek, stejně musím dát plný počet a doporučuji všemi deseti. Tak krásně vykreslené postavy jsem v knize už dlouho neviděla. A kdybych mohla poslat něco dál, poslala bych vzkaz: užijte si své maminky, dokud můžete, až to nebude možné, už s tím nic neuděláte....

26.09.2021 5 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Další z příběhů, který jsem "zhltla" v rámci prokrastinace:). Jestli to se mnou půjde takhle dál, skončí to se mnou bledě:).
NIcméně jsem moc ráda za tuhle jinou verzi L.J. Shen, méně tragickou, méně sladkobolnou, kde vtip a sarkasmus převažuje nad dramaty.
A i když se tam objevuje téma smrti, se kterým mám bohužel také zkušenost, a v podobném věku, je to tady podáno tak, že se z toho člověk nesesype.
Takže milá L.J. Shen, klidně piš, budu se zas těšit, i na drsnější příběh, i na takový jemnější, jako byl tento. A slibuju, že už se žádné beletrie nedotknu, dokud nedodělám resty:)...tedy budu se snažit:)...

28.03.2022 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Já jsem byla mile překvapená. Ve svém žánru to není vůbec špatný příběh. Libby i Killian mi byli sympatičtí, mělo to vtip i jiskru. Ten vandrák z trávníku mi v hlavě chvilku zůstane:). A hlavně, já mám hrozně ráda tyhle románky z rockerského prostředí. Takže i když bych měla dělat fůru jiných věcí, vrhám se na druhý díl:)...

22.11.2021 4 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Tato romance z prostředí vysokoškoláků se mi trefila do chuti. Za mě umí Sarina Bowen podat vážná témata příjemným způsobem. I když patří tato knížka do young adult kategorie, je, narozdíl od jiných, zajímavá i pro mě. Jsem ráda, že se autorka vrhá do takových ožehavých témat, jako je selhání rodičů. A zároveň člověk ví, že to neskončí špatně:). Za tohle jsem ráda, zvlášť v mém současném smutném a složitém období...

03.08.2021 5 z 5

Ramsay Ramsay Mia Sheridan

Mia Sheridan patří mezi mé nejoblíbenější autorky, a tak je jasné, že hodnotím plným počtem. I tento romantický melancholický příběh mě zaujal. A kromě krásného pohádkového příběhu v něm padlo i spousta hezkých myšlenek. Třeba že když je člověk v jádru dobrý, moc dobře mu nejde někoho dlouho nenávidět. Nebo že někdy člověk soudí ostatní moc tvrdě, a přitom jde třeba jen o nedorozumění.
Každopádně pokud se chcete dojmout a na chvíli věřit v dobré konce, tak je takový příběh přesně pro vás:).

15.11.2022 5 z 5

Ten první Ten první Roni Loren

Jestli nějaké knížce škodí obálka, tak je to právě tahle. Působí to jako laciná eroťárna, jakých tu vychází hromada. A přitom se jedná o krásný příběh s velmi neotřelým tématem následků velké tragédie. Ano, je tam výrazná romantická linka a dost erotiky, ale příběh je krásný a dojemný. Takže se nenechte zmást lacinou obálkou a nenechte si tento příběh ujít:).

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Mám ráda tento typ příběhů, kdy se chlap chová k ženě prostě jako kretén, a vy víte, že to má nějaký důvod, a že se to snad zlomí. A takový je tento letní příběh, který se ale moc dobře čte v jakékoliv roční době:). A navíc v nevšedním prostředí. A i když jde o typickou romanťárnu, není to vůbec hloupé a povrchní. Doufám, že se od této autorky dočkáme i dalších knih tady u nás.

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Jsem fanouškem tohoto autorského dua, a proto jsem se samozřejmě nemohla dočkat, až tuto novinku naše knihovna nabídne. A já jsem tedy opět spokojená. Těší mě, že už to není jen plné sexu, i když i ten tam samozřejmě patří. Takhle si prostě představuji romantickou literaturu, kterou mám ráda. Nechybí tady humor, dojetí, a jak je v posledních knížkách tohoto dua zvykem, i nějaké to zvířátko:)...Ačkoli je příběh postavený na hromadě neuvěřitelných náhod, nijak mě to neuráželo. Pokud se chcete nechat dojmout, pobavit a odpočinout si od každodenního stresu, tak jen do toho:).

28.10.2021 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

No, to tedy byla jízda:)...Po přečtení Černých lží jsem tušila, že i tohle bude divočina. Myslím, že autorka to v žánru erotiky umí. Já tedy oceňuji, že to není taková ta sladká romantická idylka. Je to jízda s vším všudy, plná, opravdu hodně plná sexu, ale chvílemi vás z toho sexu až mrazí. Někdy mi bylo za Candace trochu úzko, jak to bylo ponižující. Dávám pět hvězdiček za zajímavý zážitek, i když mě to stálo dneska těžké dopoledne v práci, protože jsem nemohla v noci přestat číst:). A taky mi úplně neseděl konec, klidně bych brala, kdyby to do té pohádky nesklouzlo. Ale za tu čtivost a jiskru je vše odpuštěno:).

24.06.2021 5 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Tak tohle mi sedlo. Příběh plný humoru, v netradičním prostředí, já jsem nadšená. A to se musím přiznat, že kromě dvou dílů ze série BAM, mi knížky Melanie Moreland moc nesedí. Tady na mě ale všechno fungovalo, prostě brnkačka:). Maxx i Charly mi sedli, a i erotické scény nebyly tak přeslazené, jak to v jiných knížkách M.Moreland bývá. Za mě tedy pro oddych naprostá spokojenost.

28.12.2021 5 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Kristen Callihan, jsem Tvůj nový fanoušek:)...Tohle bylo opět svěží, vtipné, milé,
a opět z rockového prostředí, i když zase trošku jinak. Hrdinky jako je Sophie mám ráda,
takové ty praštěné, osobité, odvážné. No a Gabriel, kdo by mu nechtěl přijít na kloub:).
Takže dávám plný počet, i když by čekala, že se dozvím o Gabrielovi trochu víc, a i když zápletka na závěr mě úplně neuchvátila...to ale s radostí odpouštím a těším se na další setkání.

01.12.2021 5 z 5

Válka s láskou Válka s láskou Winter Renshaw

Narozdíl od autorčiny série P.S. mě Jude a Love vcucli jako malinu a vyflusli mě po pár hodinách s připitomělým úsměvem na tváři:).
Ačkoli je tento příběh z říše snů pro dospělé holky, je svěží, neotřelý, dojemný.
Jsem moc ráda, že jsem si ho v knihovně mohla půjčit, a nebýt obálky, která podle mě nemá s Judem vůbec nic společného a k příběhu se absolutně nehodí, dala bych ve svém skromném hodnocení plný počet. Ale stejně si jí asi časem koupím:)...

17.09.2021 4 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Musím uznat, že tomto žánru tyto autorky fakt umí. Ačkoli mám občas pocit, že mi děj místy připomíná jinou jejich knihu, nijak mě to neuráží a stejně si to s chutí přečtu:). Oba hrdinové si mě získali, nechyběl humor ani vážná témata, až mě to místy dojalo.
No a zmínka o Pixiem mě překvapila, to bylo boží:)...
Jen mi u těchto knih trochu vadí ty obálky a někdy i názvy, ale to je jen můj problém:).
Každopádně v tomto žánru můžu jen doporučit:).

22.11.2020 4 z 5