M.S. M.S. komentáře u knih

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Opět autorky překvapily něčím úplně jiným, než je v sériích Božský-. Do Ansela jsem se hned zamilovala, stejně tak do celého příběhu. Všem doporučuji, a musím dodat, že kniha byla nad má očekávání. Opravdu všem doporučuji!

08.02.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Jedna z těch nudnějších, utahaných knih. Už kniha Hvězdy nám nepřály se mi moc nelíbila, ale toto v podstatě nemělo žádný děj, což mě dost mrzelo, protože by to jinak byla dokonalá kniha. Děj sice ubíhal, ale nic moc se nedělo. Určitě jsem četla mnohem lepší, ale i horší. A znám spoustu lidí, co ji četli jen kvůli tomu, že to napsal John Green. Já osobně ho nemám ráda, a jestli napíše nějakou další knihu, tak se do ní už určitě nepustím.

24.01.2015 1 z 5

Podlehni Podlehni Maya Banks

Celá kniha - stejně tak jako první díl - je složená pouze z nekonečného opakování již vyřčených věcí a neustálé omílání těch samých otázek. Za celou dobu se téměř nic neděje, ovšem kniha je opravdu hodně založená na citech. Jedno z velkých mínusů je, že mi dost často přijde, že IQ Kylie je na bodu mrazu. No, přesvědčete se sami - ovšem pro ty, kdo mají rádi zajímavý a napínavý děj to rozhodně není.

24.01.2015 2 z 5

Musím přiznat, že kniha byla nad má očekávání. Hned od první stránky jsem se do příběhu naprosto vžila. Příběh je plynulý, rychle ubíhá a díky mému zájmu o 2. SV jsem se vždy naprosto těšila na další prolnutí z Alanovy minulosti. Jsem opravdu nadšená, určitě si v nejbližší době pořídím i analfabetku. Vřele doporučuji!

23.01.2015 5 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Zajímavý příběh, skvělé hlavní postavy a hlavně krásně napsáno. Často jsem u čtení propukala v nezadržitelný smích, na druhou stranu jsem si také docela pobrečela. Zatím jeden z nejlepších moderních románů, co jsem četla. Opravdu moc doporučuji!

22.01.2015 5 z 5

Bezhlavě Bezhlavě S. C. Stephens

Jak tady většina píše, hlavní hrdinka na mě vůbec nepůsobí jako otravná, ale spíše nezkušená. Jelikož ale nejsem příliš kamarádka s nevěrou, ocenila bych trochu jiný spád dějů. Pro mě to byl spíše smutný konec. Jinak je kniha čtivá a zábavná, místy jsem si dokonce poplakala. Rozhodně doporučuji všem, co mají rádi moderní romány a málo popsaný sex.

22.01.2015 4 z 5

Podvol se Podvol se Maya Banks

Skvělý příběh, krásně napsáno. Jediné, na co ale musím upozornit jsou neustálé nudné monology zabírající téměř polovinu knihy, ve kterých se stále omílá to samé. Vždy jsem je musela přeskakovat. Jinak samozřejmě všem vřele doporučuji, kdo má rád dokonalé romány s tvrdším sexem, je to pro něj jako dělané.

22.01.2015 2 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Jedna z mých nejoblíbenějších od Nesba. Opět krásně napsána, děj ubíhá už od první přečtené stránky. Na jeho zápletky opravdu nikdo nemá, průběh příběhu je nečekaný, stejně jako jeho konec. Harry opět zklame všechny čtenáře jeho naprosto nevyzpytatelným chováním. Určitě všem doporučuji.

30.11.2014 5 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Opravdu originální kniha se zajímavým příběhem. I pár prvních stránek vás ihned vtrhne do děje. Nedoporučuji ale číst po večerech, jelikož ve vás autor vzbudí nepopsatelnou hrůzu. Konec byl opravdu nečekaný, a rozhodně zajímavý. Jelikož jsem nečetla Metro 2033 ani Metro 2034, nemám s čím srovnávat, ale v budoucnu se na to chystám. Určitě doporučuji!

30.11.2014 5 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Skvělá série, první díl jsem četla nesčetněkrát a nikdy mě neomrzel. Děj je zajímavý a hezky promyšlený, knize nechybí důvtip, originalita ani akce. Prostě vše, co má dobrá kniha mít. Určitě doporučuji!

25.11.2014 5 z 5

Istanbul - Křižovatka cest Istanbul - Křižovatka cest Joseph Kanon

Kniha se už od samého začátku táhne neskutečně pomalu, někdy je přepracována až do zbytečně nudných detailů. Dialogy jsou zbytečně dlouhé, často také špatně popsané, takže se v nich nedá vyznat. To ale samozřejmě může být i chyba překladatelky... Knize to ale určitě na kvalitě nepřidává. Jinak příběh zajímavý, hezky promyšlený. Doporučuji pro ty, co hledají pohodové čtení.

25.11.2014 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Asi prvních 100 stran se kniha táhla, bylo těžké si urovnat kdo je kdo, ale potom se příběh rozjel. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, je krásně napsána, příběh utíká, nechybí milostné scénky a akce je tam taky dost. Oprávněně se kniha považuje za nejlepší severskou krimi. Hned po Nesbovi je Larsson nejlepší. :)

23.11.2014 1 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Doporučuji přečíst, ale dle mého názoru je trošku slabší. Ano, je dojemná, jenže takovýchto knih jsou teď plná knihkupectví - o nemocných lidech, kteří se zamilují a zemřou. Ke konci je kniha hodně uspěchaná, a jak jsem již zmínila, není příliš originální - proto dávám jen 2 hvězdy.

22.11.2014 2 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Na Nesba je tato kniha opravdu trošku slabší, pár scének nereálných, ale jinak je to prostě bomba - jako ostatně všechny knihy HH. Konec opravdu nečekaný, Harry opět zklamal v boji proti Jimovi :(. Pokud ale hledáte od Nesba něco opravdu úžasného, doporučuji Sněhuláka a Levharta. :)

22.11.2014 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Hezké a pohodové čtení. Nic náročného na přemýšlení, ale příběh dobrý. Na konci se děj bohužel trošku vlekl, proto dávám jen 4 hvězdy. Jinak pěkně napsané :) Doporučuji hlavně předchozí dva díly, které také stojí za přečtení :)

22.11.2014 4 z 5