Lusa Lusa komentáře u knih

První pravidlo První pravidlo Robert Crais

Zajímavé, jakmile je příběh o Pikovi, jsem schopná knihu přečíst velmi rychle, jo asi mě tenhle tichý zabiják uchvátil XD. Ale jinak další skvělý počin ze série Cole a Pike. Napínavý, překvapivý a dojemný příběh.

24.04.2020 5 z 5

Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Justine A. Lee

Aneb 100 a jedna věc na kterou jste se chtěli zeptat podaná ještě vtipnou formou, doporučuji pro sluhy kočičích mazlíčků, je to nutnost XD.

28.07.2018 5 z 5

Hořká sezona Hořká sezona Tami Hoag

I když toho má člověk na čtení doma dost, nešlo prostě odolat a ihned po zakoupení jsem musela knihu přečíst. Hořká sezona je skělý další počit v této úžasné sérii, nechybí napětí, kniha má spád a nikde se nevleče, prostě co více si přát.

22.05.2018 5 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

I když je kniha zařazena do série Kovac/Lisková dvojice detektivů se objevuje prakticky jenom na začátku. Při čtení jsem tak měla tendence sklouzávat k mé další oblíbené autorce dektivek Kay Hooper a čekala jsem, že Dana začne vidět mrtvé, nebo se zničeho nic objeví záhadný Bishop. Nicméně příběh byl zajímavý a překvapivý. Sice je škoda že nebyly vysvětleny všechny skutečnosti a případně další vražda, ale některé věci prostě zůstanou navždy tajemné.

29.11.2017 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Po knize jsem sáhla, asi jako mnohých dalších, protože ji napsala Rowlingová, po přečtění prvních stránek, však zjistíte, že styl autorky HP vůbec nepoznáte a máte před sebou úplně něco jiného, kdybych neviděla jméno autora, kniha by mě popisem vůbec nezaujala. Musím říci, že jsem po první kapitole měla pocit, že tohle číst dál nebudu, ale rozhodla jsem se dát knize ještě šanci a četla dál.

Prázdné místo mě úplně pohltilo, při čtění jsem však necítila úrčité napětí, že nutně musím dočíst do konce, protože je to strašně napínavé, tentokráte jsem cítila zvědavost, jak se příběh nakonec vyvrbí.

Myslím si, že Prázdné místo není pro každéhé, problémy malého města, kde jsou drby na denním pořádku, problémy s vyloučeno lokalitou, či šikana ve školen, nezaujme každého. Pro mě žíjící na malé vesnici, pracujícím na malém městě, jako sociální pracovnice to byl příběh, jako ze života se rčením, že "Boží mlýny melou pomalu a jistě" a pak všechno semelou...

11.12.2015 5 z 5

Minulá provinění Minulá provinění Tami Hoag

Výborná detektivka, sice jsem Kovaca a Liskovou potkala v této knize poprvé, musím říct, že se mi hned tato detektivní dvojice zalíbila. Samotný příběh je poutavý, napínavý a dechberoucí. Myslím, že od začátku do konce člověk musí přehodnocovat, zda pachatel činu, opravdu čin spáchal a zda by to přeci jenom nemohl být někdo jiný, musím říct, že jsem váhala až do konce a napínavý vzurušíjí konec mě opravdu dostal.

29.01.2012 5 z 5

Případ lidumilné levačky Případ lidumilné levačky Nancy Springer

Velice krásné pokračování, druhý díl nijak nezaostává za druhým a velice dobře se čte
Přišlo mi, že Enola jaksi dospěla, možná to bylo tím, že se vydávala za starší ženy.
Tahle holka se mi moc líbí, její láskyplná povaha a smysl pro dobrodružství.

SPOILER

A stejně nejlepší scéna byla jak šla za Sherlockem a poté jak se s ním setkaka podruhé a ukryla se u něj doma XD u toho jsem se dost bavila.
Nejvíce mě však dostal vzkaz, kterou adresovala svým brarům "Trhňete si"

05.04.2011 5 z 5

Stíny nad Atlantidou Stíny nad Atlantidou J.Suzanne Frank

Pokračování bylo opravdu úžasné a krásné, asi jsem si zamilovala jsem tyto knížky, které ukazují zaniklé civilizace a ukazují postavy z bible, přičemž je pozorují a potkávají osoby z přítomnosti.

Invaze z vesmíru Invaze z vesmíru Václav Kajdoš

tuhle knihu jsem koupila nedávno (2009) a stála me 25 kč :))
ale úžasná kniha nejdřív jsem si myslela, že české sci-fi se tomu zahraničnímu nevyrovná, ale tohle mě dostalo na plné čáře.

SPOILER

Nejvíc mě dostali známé příběhy převyprávěné z jiné ruky tedy o Faustovi a Golemovi.
ale ať si kdo chce co chce říká, nejlepší povídka za všech bylo Kotě, vřele doporučuji, už jenom kvůli tomu, že vyšla znovu po 33 letech a je doplněna o novou nikdy nepublikovanou povídku Kurupiru :))

Ronin Ronin Stan Sakai

Úžasný komiks, s Usagim jsem se setkala poprvé v novém zpracování TMNT 2003 a když jsem zjistila, že o tomhle úžasném králíkovi vycházejí i komiksi musela jsem po nich šáhnout.

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Jedna z mých prvních přečtených knih, Heidy je prostě skvělá

Eragon Eragon Christopher Paolini

Eragona jsem si koupila kvůli tomu, že jsem někde četla, že je ještě lepší než Harry Potter, tak jsem si jí dala pod stomeček, a ihned jsem se do ní pustila, ještě že jsem to udělala, Paoliny má nádherný styl psaní, úplně Vás to pohltí a najednou zjistíte, že jste na konci knihy a čtete, konec prvního dílu. Sice se mi někdy nelíbilo, že jsem pořád musela listovat dozadu, abych věděla co Eragon, nebo jiní zrovna řekli třeba starověkým jazykem.

Pošťák Pošťák Bryan Edward Hill

Nebylo to špatné, příběh byl zajímavý a čtivý.

03.01.2024 4 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Poslední dil série byl snad nejnapínavější, nejzamotanější a proste nejlepší. A když došlo k odhaleni otce Erlina dítěte, tak jsem se několik minut nedokázala prostě přestat smát. Jsem ale smutná, že další série skončila, snad se brzy objeví někdo další od Yrsy.

18.10.2023 5 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Musím říci, že námět této knihy byl velice zajímavý a pro dnešní dobu stále aktuální. Za mě opět skvělé čtení.

06.04.2023 5 z 5

Putování Ohnivého měsíce Putování Ohnivého měsíce Erin Hunter

Tahle série mě opravdu dále baví. Byla jsem opravdu ráda když jsem zjistila, že tato kniha navazuje na první sérii. Možná bych však byla nadšenější kdybych jsi jí mohla přečíst hned po konci první série a ne v průběhu té druhé. Přesto se jedná o skvěle pokračování příběhu Ohnivého měsíce.

16.02.2023 5 z 5

Já to měl první! 2 Já to měl první! 2 Barbora Brůnová

Většinu znám z FB, ale i jako u prvního dílu jsem se dobře bavila, ač jsem bezdětná

04.01.2023 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Hodila se do čtenářské výzvy, asi je to pro mladší čtenáře, hodně mi to připomínalo edici Love story z 90 let.

01.10.2022 2 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Yrsy knihy se velmi dobře čtou, zde mě i nadále mrazilo to tajemno, které obchází hotel a celá záhada rodinné historie na statcích. Za mě opět skvělé, snad lepší než první díl.

11.09.2022 5 z 5

Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu Juraj Jánošík® proti Dračímu řádu Svetozár Olovrant

Skvělý nápad a krásná obálka, ale to je tak jediné co můžu pochválit. Původně jsem myslela, že to ani nedočtu, autorův styl psaní je prostě odbytý, kdyby si s tím dal více práce a rozvedl to mohl to být krásný příběh.

28.08.2022 1 z 5