lumiluvi lumiluvi komentáře u knih

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla. Mohu jen a pouze doporučit.

19.01.2021 5 z 5

Nerozluční přátelé Nerozluční přátelé Emilia Dziubak

Nádherná kniha s překrásnými ilustracemi, užívám si ji spolu s mladší sestrou ♥ :)

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Poutavá kniha, moc se těším na další díl :)

07.04.2020 4 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Tahle kniha mě naprosto dostala, přečetla jsem ji během dvou dnů a od poloviny jsem se od ní nemohla podtrhnout. U knihy jsem se smála i plakala, smutkem i štěstím. Naprosto mě uchvátila a již se pouštím do dalšího, jistě neméně skvělého, dílu :)

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Krásná a skvěle napsaná kniha, moc mě bavila a ráda si ji přečtu znovu :)

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Strašně skvělá kniha :)

12.03.2020 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

KNiha se mi moc líbila, jen jsem něktreré části musela číst vícekrát, abych je plně pochopila. A vtipy Johna Greena jsou prostě boží XD

14.11.2019 5 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Kniha mě na první dojem moc nezaujala-prvních pár stránek jsem překousala jen stěží. Potom mě ale děj vtáhl do sebe a už nepustil... Usmívala jsem se a slzy se mi hrnuly do očí, když jsem jí četla, a když ve mně jakákoliv kniha vyvolá nějakou emoci, je to pro mě znamením, že je sakra dobrá :) Knihu vřele doporučuji každému, kdo prostě a jednoduše rád čte :))

14.09.2019 5 z 5

Střechy Paříže Střechy Paříže Katherine Rundell

Lehčí odpočinková četba, která je ale tak citlivě psaná, že chytí za srdce... Zamilovala jsem si střešní život v Paříži, Sofiinu povahu i charaktery ostatních postav... Kniha se mi moc líbila, začátek působí lehce děsivě, ale děj se poté překlápí do své půvabnosti a pokračuje tak až do konce.

11.03.2019 4 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Kniha mě už od prvních stran zaujala, zamilovala jsem si autorův styl psaní.. Lehká "pohádkoidnost", láska k přírodě, smysl pro pravdu a spravedlnost se pojí dohromady a vytvářejí půvabnou postavičku Tobiáše, kterého prostě musí milovat každý... Osobně velmi doporučuji, myslím, že se vyplatí si přečíst i ostatní knihy tohoto geniálního autora.

11.03.2019 5 z 5

Bylo nebylo Bylo nebylo Odette Beane

Kniha je napínavě psaná, ale nijak mne nezaujala dějem... Spíš odpočinková četba :)

25.11.2018 3 z 5

Dva životy pana Perla Dva životy pana Perla Timothée de Fombelle

Kniha mne okamžitě zaujala, příběh je pohádkově laděný a krásně poutavě psaný...
Kniha je kouzelná, vřele doporučuji ☺

25.11.2018 5 z 5

Skvěle napsaná knížka se skvělou zápletkou, dějem a nápadem :) Za mne jedna z nejlepších novinek letošního roku

20.04.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Za mne tedy jedna z nejlepších knih- skvěle se četla, vtáhla mne do děje a zamilovala jsem si ji :)

13.04.2018 5 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Kniha je pohádkově psaná, ale celkově mne příběh zaujal a četl se dobře. Líbí se mi charaktery postav, například básnicky založeného Glerka, nebo nápad s papírovými ptáky. Chvílemi kniha působí, že ona sama dokáže vzlétnout.

13.04.2018 4 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Moc hezká kniha, velice se mi líbí odlehčený styl psaní této autorky, kniha je jak vtipná, tak dojemná, za mne jedna z nejlepších ♥♥

09.12.2017 4 z 5

Karel IV. - Příběh českého krále Karel IV. - Příběh českého krále Veronika Válková

Všechny knihy ze série mám doma a už se těším na další, knihy jsou vtipné, zábavné a výborně se čtou. Velkou výhodou jsou nabyté znalosti z historické oblasti. :D

16.09.2017 4 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Zábavně napsaná kniha, která toho má hodně co říct. Dobře se čte, je vtipná a člověk se z ní hodně dozví. Doporučuji.

Odpad Odpad Andy Mulligan

Skvělá kniha, hodně se z ní člověk dozví o životě na skládce, zároveň ale (přes nevalnou životní situaci hlavních hrdinů) není zahořklá či negativní. Vřele doporučuji.

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Je nutné se v příběhu zorientovat, aby jej člověk pochopil. Jazykově výborná kniha plná přirovnání, pestrosti a iluzí. Opravdu těžká na pochopení.