Hledání Aljašky

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/394580/hledani-aljasky-R5Y-394580.jpg 42964
Toto vydání ještě nevyšlo. Má být v prodeji od 01.10.2019
Bude vydáno:, Yoli

Looking for Alaska (2005)

Kniha Hledání Aljašky

dainny

ne..tato mě fakt nebavila,ten začátek fakt nudný

Taralcielle

Divné... Polovina knihy je plná porušování školních pravidel, zážitků na střední škole a internátu daleko od rodičů, pak přijde najednou zvrat a zbytek knihy nikdo moc nemluví a Miles a Plukovník se jenom snaží zjistit, proč Aljaška zemřela, zda spáchala sebevraždu, nebo její nehoda byla opravdu jen náhoda. Rozhodně znovu číst nebudu... Kniha mě docela zklamala, po velkém boomu a propagaci Johna Greena jsem čekala víc.

oblakaknih

Od knihy Hledání Aljašky jsem čekala o něco víc. Možná proto mě kniha zklamala.
Nechci tím říct, že mě vůbec nebavila, ale pár výtek jsem našla.
První půlka knihy mi hodně připomínala Ten, kdo stojí v koutě. Měla jsem tendence tyto knihy srovnávat, takže mi Hledání Aljašky připadala horší.
Postavy mi byly sympatické, měly skvělé a originální přezdívky, ale podle mě se nechovaly přiměřeně svému věku.
Kniha se četla až překvapivě rychle a dobře, líbily se mi zmínky o jiných literárních dílech a osobnostech. Příběh byl předvídatelný, takže na mě nepřešly žádné emoce.
Více mě bavila romantická linka, která bohužel nedostala tolik prostoru.
Knihu rozhodně nehodnotím jako špatnou, jen si myslím, že mi nesedla. Autorovi dám ale určitě další šanci.

Potřebovala jsem narychlo sehnat něco nenáročného v elektronické podobě. Nenáročné to opravdu bylo. A navíc se to od půlky strašlivě táhlo.

gabriela7591

Asi patřím mezi menšinu těch, co je Hledání Aljašky bavilo a chytilo za srdce víc než Hvězdy nám nepřály. Knížku jsem četla již dvakrát a možná ji ještě jednou zhltnu. Pro mě skvělý nápad, skvělý popis prostředí, výběr postav,... Doporučuji!

Veronika33

Kniha bola o dosť slabšia ako Na vine sú hviezdy či Papierové mestá, autor sa snaží do kníh vložiť hlboké posolstvá a riešiť tabuizované témy, ale niečo tomu chýba. Príbeh bol z väčšie časti nudne napísaný a fakt sa dej tiahol. Viem, že asi nie som cieľová skupina pre ktorú J.Green knihy píše, ale fakt nechápem obľúbenosť jeho kníh.

Kniholic

Tato kniha mě vcelku bavila. Sice tam byly úseky, které mě byly nudnější nebo jsem chtěla zabít někoho z hlavních postav, ale jinak to nebylo špatné čtení.

Verča16

super kniha, john green proste neprestane udivovat uz jsem vedela co se stane s Aljaskou takze jsem nebrečela ani nebyla prekapena navíc to tak vyzni samo. Jinak prvni pulka byla napinavejsi a vice se odehraval dej a druha pulka byla na zamysleni ale s knihou jsem moc pkojena!!!