lugh lugh komentáře u knih

Po nás ať přijde potopa Po nás ať přijde potopa František Gellner

Co napsat ? Vše již bylo řečeno. Snad jen, že se vůbec nedivím hudebníkům, kteří si básně pana Gellnera vybrali a jejich texty dotvořili hudbou. Ony básně k tomu skoro samy vybízejí svojí uhrančivostí a syrovostí. Prostě nádhera. I když krátké, přesto výstižné, přesné.

23.09.2017 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Pěkný příběh, který se v současné době jak jsem postřehl v médiích dočká i filmového zpracování. Kniha je velmi zajímavě psaná, doporučuji si přečíst. Ti , kteří tvorbu pana Urbana znají i ti , kteří se s ní setkají poprvé ji jistě ohodnotí kladně.

23.09.2017 4 z 5

Jama a kyvadlo Jama a kyvadlo Edgar Allan Poe

Poprvé jsem knihu četl asi ve 12-ti letech .Dost jsem se u některých příběhů bál, ale krásně bál. Přečetl jsem ji celou během pár dní a od té doby ještě mnohokrát. Občas se k ní, respektive k některým příběhům vracím a znovu si je s chutí čtu. Pan Poe je zakladatelem žánru hororu, nicméně psaného s vkusem a grácií což dnes moc autorů neumí, hromadí jen stránky plné brutality, násilí a krve ve snaze šokovat ne tvořit jemné předivo příběhu.

23.09.2017 5 z 5

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Zajímavá kniha, dle mého soudu nepatří k nejlepším z tvorby autora, ale je čtivá.

23.09.2017 1 z 5

Osud Věry Pilařové Osud Věry Pilařové Hynek Jurman

Touto knihou jsem byl zklamán, z mého pohledu nepřehledné, poněkud chaotický děj, nepřehledně zpracovaný. Na knížku jsem se těšil asi až zbytečně moc, doufám , že navazující díl bude lepší.

19.09.2017 3 z 5

Plamenonosič Plamenonosič Bernard Cornwell

Další díl o osudech Uthera, pravděpodobně ještě ne poslední. Jako vždy jsem si početl a přemýšlím nad dalším avizovaným dílem.

12.08.2017 4 z 5

Železné včely Železné včely Miroslav Václavek

Poměrně zajímavě napsaná kniha, někdy z ní až člověka zamrazí, poměrně syrové vyprávění osudů lidí v průběhu II. světové války.

12.08.2017 4 z 5

První kníže První kníže Jiří Bílek

Velmi mě zaujal způsob zpracování a posazení do poměrně zvláštní dějové roviny, autor celkem poutavým způsobem popisuje děj, vzhledem k časové ose našich dějin o které se toho mnoho neví, resp. to co je prezentováno jako oficiální historická fakta té doby jsou pouhé dohady , příběh byl čtivý, místy úsměvný, ale přesto stojí za přečtení a hlavně za zamyšlení nad naší národní historií.
Poměrně dost mě pobavilo vylíčení Bořivoje jako slabocha, opilce a oidipovským komplexem, který sílu svého kmene vybudoval na lži a zbabělosti. Jistě i když je vše pouhou čirou fikcí, člověka zamrazí, že by mohla alespoň část být nechtěně zachycenou pravdou.

25.02.2017

Skála Skála Peter May

Celá trilogie je super napínavé čtení plné zvratů, ale nejvíce se mi líbila tato kniha.

26.05.2016 4 z 5

Prázdný trůn Prázdný trůn Bernard Cornwell

Opět příjemné čtení. Pan Cornwell udržuje vysokou laťku jako ve většině svých děl. Po Artušovské sérii jsou knihy s Utheredem mými nejoblíbenějšími.

14.03.2016 4 z 5

Kašpárek a Spejbl v říši pimprlat Kašpárek a Spejbl v říši pimprlat Frank Wenig

Tuhle knihu jsem jako dítě miloval, přečetl jsem ji mockrát a jako autorka předchozího příspěvku jsem ji někomu z kamarádů zapůjčil a tím o ni přišel. Dnes , kdy mám vnuka budu ji muset znova koupit abych ji mohl vnoučkovi přečíst.

20.02.2016 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Po přečtení další knihy uvažuji kam až se autor pustí ve svých dalších dílech. Četl jsem mimo této knihy Dvojitý kříž a Nočního lovce.
Kniha od knihy na mě působí děsivěji. Nevím zdali je to tím, že uvažuji o popisovaných hrůzách nebo tím, že přemýšlím nad tím kde bere autor inspiraci.

16.01.2016 3 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Drahý Ignácie
Stále častěji nabývám pocitu, že Tě potkávám kamkoli se hnu a podívám. Na úřadech, v politice a mnohokrát v jsme se potkali během mého života osobně. Někdy mám pocit, že pracuji v Levyho kalhotách. Nehledě k tomu, že se mou oblíbenou pochutinou na dlouhou dobu stal párek v rohlíku!
Knihu jsem poprvé četl asi v 16-ti letech a poté ještě mnohokrát. Vždy když mám splín utíkám k ní. Pokaždé mi zvedne náladu a poopraví můj světonázor, vždy se směji znovu a znovu až mi pylorická záklopka rezonuje.

21.12.2015 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Mě nadchla, trošku podivný konec, ale jinak zajímavý, místy mrazivý příběh. Od obou dílů Aristokratky se kniha liší, ale stojí za přečtení. rozhodně budu další dílo páně Bočka sledovat se zájmem.

17.11.2015 5 z 5

Hromobití Hromobití Wilbur Smith

Pan Smith podle mě píše dle zavedené šablony - mladý úspěšný běloch, věrný černošský nebo jiný domorodý přítel. Hlavní hrdina prochází příběhem tak aby vždy vyšel jako klaďas. U toho mu sekunduje domorodý "Pátek", nezbytné osudové lásky. V této šabloně se odvíjí většina příběhů, občas z Afriky zabrousí na Starý kontinent nebo zpět do historie. Největším klenotem je soubor - Řeka bohů kdy v předposledním dílu Taitovi doroste penis i s příslušenstvím.
Knihy jsou sice psány čtivě, ale občas mám pocit, zejména při četbě rodinných ság, že kdo přečte dvě díla zná celou ságu. Tím nechci zlehčovat jeho tvorbu. Pouze sděluji své dojmy.

16.11.2015 2 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Rudolf Lang, člověk, kterého by mohlo být člověku na začátku knihy snad i líto ( v kontextu s jeho dětstvím) se v průběhu četby změní v dokonalou zrůdu s totálně zvráceným myšlením, neschopnou téměř jakéhokoli citu. Snaha slepě plnit rozkazy a naprosté ztotožnění s pseudofilozofií nacismu na čtenáře musí působit přímo obludně. Nejen Lang, ale statisíce jiných Němců jeho doby se naprosto odlidštilo a svojí ideologií ospravedlňovalo všechny zrůdnosti, které páchali na lidstvu. Kniha psaná formou deníku či vzpomínek je děsivá svojí formou. Výpovědí člověka, který je do poslední chvíle přesvědčen, že nespáchal nic zlého, jen plnil rozkazy.

23.03.2015 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Geniální dílo. Bohužel jsem se musel neustále vracet v textu, nejvíce problémů jsem měl se jmény. Jinak absolutní lahůdka.

09.02.2015 5 z 5

Bivoj válečník Bivoj válečník Juraj Červenák

Při četbě knih pana Červenáka obdivuji jeho fantazii a konstrukční schopnosti, kterými vytváří příběh pro který si vybírá témata z dějin našich, ruských bylin, slovenské a maďarské historie. Někdy mám pocit, že přibližně tak se mohla nějaká dějinná událost odehrát. Ovšem až na ty všudypřítomná mega kouzla.

27.01.2015 2 z 5

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

Po přečtení tohoto díla jednoho zamrazí. Tolik utrpení, lidské zrůdnosti a zloby, na druhé straně naděje lidí, kteří se nevzdávají své touhy po svobodě a lidskosti . Tohle dílo by si měl přečíst každý aby si začal vážit osobní svobody. V současné době kdy svět stojí před dalším konfliktem blíž než kdy jindy je o to více aktuální.

27.01.2015 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

U knihy jsem se pobavil, zvláště popis rudých hvězd jako pentagramu mě překvapil, konec byl takový nijaký

29.12.2014 1 z 5