LuckyZ LuckyZ komentáře u knih

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Hezká čtivá kniha, o tom , že když někdo chce zvládne vše. Já eda nevím jesli bych s rozedřenýma nohama byla schopná ujít 1700km.

04.01.2018 5 z 5

Neobyčejný život Neobyčejný život Marie Magdalena Horňanová Jodasová

Kniha o životě za 2.světové války převážně na Slovensku od přímého účastníka, paní, která měla potřebu sepsat své svědectví jako důkaz proti tvrzení , že žádný holocaust nebyl. Někteří zde remcali, že styl psaní je nicmoc, ale neuvědomují si, že paní je laik spisovatel, který začal psát až po 80.roku svého věku. Můžeme být rádi, že paní si tolik věcí pamatovala a dokázala sepsat do knihy. Ode mě má velký obdiv.

01.03.2017 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

I můj první King jako u komentujiciho Davida níže a mám na něj stejný názor. Kniha mohla být kratší a konec už mě tak nebavil. Chtěla jsem si jí přečíst už několik let,tak konečně splněno:-). Zajímá mě rodina Kennedy a i okolnosti atentátu, ale vlastně toto dílo je moje první literatura o tom.

12.10.2023

Blíženci Blíženci Stanislav Rudolf

Kniha mě mile překvapila. Asi jsem jí četla i jako dítě, ale vůbec si nevzpomínám, že by na mě nějak zapůsobila. Možná jsem jí dříve nečetla. Určitě by mi něco dala,protože jsem prošla stejným trapenim jako "invalidni" slečna. Škoda, že pan Rudolf používá stejné obraty a myšlenky jako v knize Z deníku pampelišky, kterou napsal o rok dříve, a ve které je třetí povídka také o dívce s dětskou mozkovou obrnou. Ale je hezké, že svět člověka s postižením dostal prostor v samostatné knize. Doporučuji k přečtení, těm kteří se nebojí jinakosti.

10.08.2023 5 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Trefně napsáno, jde číst opakovaně. Už jsem jejích knih četla více, to ještě žila. Tuto mám zde z Bazaru na DK, tak jí přidám do letošní výzvy. Původně jsem ji měla do jiné kategorie, ale prý není dost žlutá (zadní strana je celá žlutá:-)). Knihu pošlu dál, protože knihy vydávané vrahem nechci mít. Kdybyste někdo měl zájem klidně mi napište.

08.03.2023 4 z 5

Krycí jméno Hortenzie Krycí jméno Hortenzie Maryla Adamcová

Děkuji za toto scifi, ke kterému jsem se dostala kvůli letošní čtenářské výzvě. Zajímavý příběh i vývoj děje, někdy to kazily chyby gramatické i stylistické. Chvílemi mě příběh přestával bavit, ale stejně jsem chtěla vědět, jak to bude pokračovat. Druhý díl mi přišel svižnější.

26.02.2023 4 z 5

Návrat diplomata Návrat diplomata Dick Francis (p)

Moje první kniha od tohoto autora a mile překvapila svou ctivosti a dobrým vyváženým dějem. Určitě si po této zkušenosti přečtu i další knihu autora, když se ke mě dostane.

11.09.2022 5 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Knihu jsem přečetla již podruhé, asi po 17 letech, a vedla mě k tomu čtenářská výzva, ale hlavně současná situace vývoje v Afghánistánu po odchodu cizích armád po 20letech. Kniha je o začátku příchodu pomoci ze západu, aby se země zbavila Talibanu. Bohužel současná situace je mnohem tragictejsi.

10.12.2021

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Neskutečný co jsou lidé schopni provádět svým blízkým a jak dokáží zmanipulovat okolí. Příběh sám mohl být napsán ctiveji, nejvíc mě zaujal epilog, kde paní píše o vyvoji v dospělosti a vlastně vůbec nepíše o matce, jak dopadla, ta byla taky hustá.

21.09.2021 4 z 5

PS: Miluju Tě PS: Miluju Tě Cecelia Ahern

Krásný příběh o ztrátě a vyrovnávání se s ní a o těžkém hledání nového směru, a také o přátelství a rodině. Krásný i když smutný začátek a sledovani skoro roční proměny hlavní hrdinky. Doporučuji

07.02.2021 4 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Můj 3.komix v životě, a velké překvapení. Moc mě bavil a budu se k němu asi vracet. Moc hezké zpracování. Doporučuji

19.08.2020 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Velmi prospěšná kniha, nuti k zamyšlení o nasem životě a lékařské etice. Může se stát každému, a je až strašidelné co musela pacientka prožívat, když mysleli, ze nevnímá a dělali zakroky bez anestezie. Její vůle k životu je obdivuhodná. Knížka pro každého, rozhodně doporučuji. Doufam, že se mi to nikdy nestane. A jak můžeme vedet, ze víme, co prožívá a vnímá člověk v kómatu .

22.03.2020 5 z 5

Asi moje nejdéle ctena kniha. Četla jsem ji synovi od podzimu, a on dočetl aspoň konec. Hezký příběh, veselejší konec než v předchozí.

17.07.2019 5 z 5

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Zajímavá nevšední kniha o partyzanech v době před koncem 2.sv.valky. Prý snad osobní zkušenost autora. Jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala.

23.11.2018 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kniha, kterou měl číst syn, ale nakonec jsem mu jí četla já. Čekala jsem od ní více, ale je čtivá.

12.09.2018 4 z 5

Naia se smí narodit Naia se smí narodit Mitchell Zuckoff

Krásná kniha o těžkém rozhodnutí. Doporučuji

05.08.2018 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Hezký silný příběh, ale nějak už nevím o čem to bylo, musím se nad tím zamyslet. Asi jsem od toho čekala vce, když je to tak proslulé dílo.

18.05.2018 4 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Krásná a poučná kniha. Připomněla mi knihu Je to i můj život od T.P. Zajímavý pohled do soudní praxe i světa svědků Jehovových. Doporučuju.

08.03.2018 5 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Moje první kniha od tohoto autora, zajímavý námět, ale asi jiné než ostatní knihy.

18.02.2018 4 z 5

O líné babičce O líné babičce Alena Kastnerová

Super kniha pro dospělé i děti. Vtipně psané a veselé, o tom , že člověk si může plnit sny.

18.02.2018 5 z 5