LuckyZ LuckyZ komentáře u knih

Pravidla skutečných ninjů Pravidla skutečných ninjů Petra Štarková

Knížka byla dobrá.

10.12.2021 2 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Knihu jsem přečetla již podruhé, asi po 17 letech, a vedla mě k tomu čtenářská výzva, ale hlavně současná situace vývoje v Afghánistánu po odchodu cizích armád po 20letech. Kniha je o začátku příchodu pomoci ze západu, aby se země zbavila Talibanu. Bohužel současná situace je mnohem tragictejsi.

10.12.2021

Čas riskovat všechno Čas riskovat všechno Clodagh Finn

Krásná kniha o zapomenuté hrdince a dějinách, poučné, třeba o španělské válce tady toho moc nevíme. Zase zvláštní, jak zachránce po válce vše v sobě zavře a nikdo o jeho činech neví, a po 70letech se sbírají střípky. Bohužel poslední část knihy mě už tak nebavila, a louskala jsem jí dlouho, až jsem pozapomnela na strhující začátek .

23.10.2021 4 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Neskutečný co jsou lidé schopni provádět svým blízkým a jak dokáží zmanipulovat okolí. Příběh sám mohl být napsán ctiveji, nejvíc mě zaujal epilog, kde paní píše o vyvoji v dospělosti a vlastně vůbec nepíše o matce, jak dopadla, ta byla taky hustá.

21.09.2021 4 z 5

Nikdo nikde Nikdo nikde Donna Williams

Konečně jsem se ke knize dostala diky nákupu tady v bazaru velmi známá, až kultovní kniha v kruzich sociální práce. Asi nejstarší kniha o autismu a je to v příběhu poznat, protože tam se také dg hledala. Zajímavé čtení, určitě si prectu znova nekdy. Chvilemi se mi do knihy nechtělo, četla se těžce, někdy ale zas velmi lehce...

08.09.2021 4 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Zajímavá kniha, moc takových jsem ještě nečetla. Přišla mi lepší než Křídak. Ale asi zas jedna z knih s uspěchanym koncem. Nevim jestli ji mám poslat dál, protože mi v ní strašně vadilo zacházení s jedním z jmen hlavní hrdinky. A to pouze anglické psaní jména Alice, za celou knihu nebylo ani jednou vysklonovano.

29.05.2021 4 z 5

Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství Lindsey Fitzharris

Zajímavá kniha o podivuhodnem muži, který navždy změnil naše životy. Dobrá sonda do historie a životě nelehkem.

15.04.2021 4 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Rozhodně stojí za přečtení. Moje první kniha o životě sportovce v dospělosti. Upřímná, svérázná, překvapivá a důležitá.

01.03.2021 4 z 5

PS: Miluju Tě PS: Miluju Tě Cecelia Ahern

Krásný příběh o ztrátě a vyrovnávání se s ní a o těžkém hledání nového směru, a také o přátelství a rodině. Krásný i když smutný začátek a sledovani skoro roční proměny hlavní hrdinky. Doporučuji

07.02.2021 4 z 5

Bosá dívka Bosá dívka Kateřina Janouchová

Opět pokracovani rodinného života Cecilie. Ale tentokrát celkem o ničem, akce až na poslednich stránkách.

31.12.2020 3 z 5

Dva životy Jana Potměšila Dva životy Jana Potměšila Petr Žantovský

Zajímavá kniha rozhovoru, ctena mnou 31 let po revoluci. Našla jsem ji doma, sni nevim jak dlouho ji a mam a kde se tu vzala. Hezké povídání o životě herce, diporucuji všem, kdo si chce i pripomenout tehdejší dobu. Vadil mi styl tisku, hutný text, proto se to hůře četlo. Na konci je, ze za 33let sepíše novou knihu, jak šel jeho zivot dál.... Tak jsem zvědavá, jestli to splní.

25.11.2020 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Takové lehké, asi i povrchní čtení. Podle ohlasů jsem od toho cekala více. Další dily ze série jsem ještě nečetla. Ale líbí se mi moc obálky.

25.11.2020 3 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Zajímavý pohled zeny na včely z Anglie. Popis života uspechaneho, který včely změnily. U nas pestujeme vcely jinak, ale nevadí, zajímavé poznatky, i lingvisticke.

08.11.2020 3 z 5

Alkoholy Alkoholy Guillaume Apollinaire

Nedocetla jsem, to se prostě nedalo. Nedokázala jsem se na to ani moc soustředit. Poezie není moje gusto. A když vidim jaký je syn nectenar, tak jí ráda pošlu dál, i když to normálně neumim, a tak už se mi knihy nikam nevejdou......

16.10.2020

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Můj 3.komix v životě, a velké překvapení. Moc mě bavil a budu se k němu asi vracet. Moc hezké zpracování. Doporučuji

19.08.2020 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Básně jsou pro mě těžké čtení jsem zjistila diky letošní Výzvě. Ale Máj se mi četl lépe než stále rozectene Alkoholy. Zdlouhavé čtení, ale diky za to, že už neznám jen školní výtah z Máje. Na konci tohoto vydání jsou přidány kritiky tohoto noveho dila z roku 1836,kdy během jejich psaní básník náhle umírá. Je srovnavan s Byronem a kritizovan za stejny styl psaní, ale i pochvalovan J.K.Tylem.

17.08.2020 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipná kniha o současné aristokracii. Vtipné podání, ale že bych se musela smát nahlas, jak někteří píšou to ne. Asi jen 3x se mi to stalo. V druhé půli mi už přišlo, že se hlášky opakují a je to dokola.

12.08.2020 4 z 5

Z deníku bulimičky Z deníku bulimičky Jana Sladká-Ševčíková

Starší kniha o životě s bulimii,dost nelítostný pohled na život člověka s touto nemocí. Četla se dobře, az na ten zacatek s vykladem odborníků. Ten bych dala nebo radši cetla až na konec.

30.07.2020 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Dost zajímavá kniha o vyuce baletu v Praze, nebere si servítky. Iritovala mě du forma vyprávění, ale ke konci už si zvyknete. Drsný pohled na život bez rodičů pro dítě od 10let v Praze. Měla štěstí, že divoké 90tky prezila. Smutné, že drsnou výuku umělci kompenzuji drogami a chlastem. Téma nezdravého hubnutí a až mrzaceni těla. Doporucuji

22.07.2020 4 z 5

Pokrevní sestry Pokrevní sestry Kateřina Janouchová

Další pokracovani o životě porodní sestry ve Svedsku. O rodinném životě a rovnopravnosti. Dam i další dily, ale uz se to docela točí v kruhu.

28.06.2020 3 z 5