LuckyZ LuckyZ komentáře u knih

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Zajímavá kniha, pro mě první tohoto stylu. Konec mi přišel trochu zmatený, psaný z více pohledů jako pravda, a že autor neví co nechá ako konec.

20.03.2019 4 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Hezká kniha, pro mě objev, ctena zde na doporučení. Pravdivý, současný příběh, který může žít více lidí. Pro mě i dobrý popis prostředí, protože mám Londýn ráda. Doporučuji

11.03.2019 5 z 5

Nikdy neříkej, že se bojíš Nikdy neříkej, že se bojíš Giuseppe Catozzella

Zajímavá a hezká knížka i smutné současnosti. Doporučuji

03.03.2019 5 z 5

Jak běžet do kopce Jak běžet do kopce Jana Paulová

Zajímavá kniha, dává jiný pohled na paní herečku, její psaní není suché, ale má vtip, i zajímavé duchovní postřehy. Dobré třeba ke čtení před cestou do Indie...

14.02.2019 3 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

První kniha od autora, zajímavě napsané, ale dočetla jsem horko těžko, jen abych nelitovala a ne přemýšlela, jestli jsem ji dočetla nebo ne, jako u Atlasu mraků. Snažím se knihy dočíst jsem ráda že jsem se ke knize dopracovala, zajímavé postavy, propletence i prostředí.

04.02.2019 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Čtení synovi před spaním,nové krásné vydání. Hezký se četlo,ale trvalo nám to dlouho,protože jsem musela přestat vždy, když usnul. Ke konci jsem to chtěla mít už brzy přečtené.

15.01.2019 5 z 5

Autista a poštovní holub Autista a poštovní holub Rodaan Al Galidi

Z této nenápadné knížky z knihovny jsem nadšená, a mohu jen doporučit. Zajímavé čtení o životě v Nizozemí, rodinách, autismu, stavbě houslí, smyslu života od autora, který uprchl z Iráku před válkou.

09.01.2019 5 z 5

Psáno ve hvězdách Psáno ve hvězdách Aisha Saeed

Krásná kniha, která zaujme i obálkou. Hezké , ale smutné čtení, i když fikce. Autorka Američanka pákistánského původu, chtěla knihou popsat zkutečnost, která se děje hodně dívkám, ale jí se náhodou vyhla a s manželem si padli do noty. Doporučuju k přečtení. Vadili mi jen kurzívou vypsané tituly příbuzných, nevěděla jsem , kdo je kdo. Stran textu má fakticky 239.

05.01.2019 5 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Knížku četl 9lety syn do školy doma nahlas. Číst se mu nechce. Za mě, to byl hezký příběh, a naše společná první knížka s prvky scifi. Hezký postavená, i uveritelna konec byl taky dobře napsaný i když někomu přišel divný. Konec jsem musela za něj dočíst, protože jsem byla napnuta jak to dopadne. Další den dočetl znovu sám. A půjdeme do další autorciny knihy.

02.01.2019 4 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Krásná, nevšední kniha, s dost neznámým příběhem, krásně popsaná doba očima dítěte, docela raubíře, ale bez takové nátury by třeba nepřežil, nebo by se také do některých problémů medostal. Rozhodně doporučuji k přečtení.

31.12.2018 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Autorka i kniha mě velmi mile překvapila. Krásné počtení. Doplněné krásně výtvarně.

19.12.2018 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Příjemné čtení, navozují i vánoční náladu. Poslední příběh mě už tak nebavil, a jen jsem to chtěla co nejrychleji dočíst.

08.12.2018

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Zajímavá nevšední kniha o partyzanech v době před koncem 2.sv.valky. Prý snad osobní zkušenost autora. Jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala.

23.11.2018 4 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Vybrala jsem synovi k první povinné četbě ve škole-3.tr . I když tam byly vtipné situace a ty se mu líbily , stejně mu trvalo 2,5 měsíce než ji přečetl.

28.10.2018 4 z 5

Našlo se koťátko! Našlo se koťátko! Sue Mongredien

Hezký příběh pro děti, co si ho mají přečíst samy . Synek ho nakonec nechtěl číst tak jsem ho četla já. Hezká ukázka práce ošetřovatelství v útulku resp. doma, kdy děti poznají, co to obnáší.

28.10.2018 3 z 5

Sestry z Versailles Sestry z Versailles Sally Christie

Zajímavá kniha, ale pořád o tom samém dokola, jak se sestry u krále střídaly:-)

22.10.2018 3 z 5

Natascha Kampusch Natascha Kampusch Allan Hall

Že začátku mě stval styl psaní, pak jsem si už asi zvyklá. Drsná kniha o neštěstí jedné holky. Četla jsem už podruhé.

14.10.2018 3 z 5

Blízký konec Blízký konec Robin Cook

První kniha od autora co čtu. Dobře se čte, ale konec mi přišel přehnaný.

01.10.2018 4 z 5

Mandľovník Mandľovník Michelle Cohen Corasanti

Krásná kniha o nesmyslných bojích mezi Palestinci a Židy. Velmi silná.

21.09.2018 5 z 5

Děti holocaustu Děti holocaustu Helen Epstein

Kniha je velmi silná a hodně mě překvapila, i jsem si u ní pobrečela. Doporučuji.

19.09.2018 5 z 5