Děti holocaustu

Děti holocaustu https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6274/bmid_deti-holocaustu-EAs-6274.jpg 4 22 7

Děti holocaustu - nejznámější kniha spisovatelky Helen Epsteinové, v níž se snažila zachytit, jaké stopy nechává otřesná životní zkušenost rodičů – lidí, kteří prošli peklem holocaustu – na jejich dětech narozených po válce.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Volvox Globator

Children of Holocaust , 1979

ŠafránkaFénix
09.03.2024

Pozor - psychicky velmi náročná kniha. Ale až mrazivě pravdivá. O tom, jaký měl holokaust vliv na děti a dokonce i na vnoučata, prostě na další generace, třebaže nebyli přímými svědky. Otřesné, zajímavé a bohužel pravdivé.

jprst
06.04.2020 5 z 5

I takové knihy je dobré si občas přečíst, už jen proto, aby se holocaust postupně nevytratil z lidských pamětí.

Ainyska
11.04.2019 4 z 5

No ufff....
Tuhle knížku o 230 stranách bych za normálních okolností přečetla za max. dva dny. Jenže zpracování téhle knihy mě odrazovalo natolik, že mi její přečtení trvalo skoro měsíc. Malé písmenka, natěsnané řádky, jen síla mé vůle mě donutila vzít tuto knihu ještě na milost.

Co se týká knihy jako takové, je to velice zajímavý a poučný kousek. Díky ní je možné podívat se na holocaust z úplně jiného pohledu. Doteď jsem podobnou knihu nečetla. Vždy se to točí okolo samotného prožití, ale nikdy o dopadu holocaustu na další generace. Jsem ráda, že jsem se jí nakonec prokousala. Je to další dílek do mé sbírky přečtených knih o holocaustu a já obsah knihy vřele doporučuji.

zdenaR
10.01.2019 5 z 5

Kniha je velmi zajímavá z pohledu psychologického i historického. Velmi dobře se čte a v člověku zanechá stopu.
Doporučuji :-)))

LuckyZ
19.09.2018 5 z 5

Kniha je velmi silná a hodně mě překvapila, i jsem si u ní pobrečela. Doporučuji.

Vkřesle
15.10.2015 5 z 5

Velmi srozumitelné vysvětlení mezigeneračního přenosu traumatu a to nejen v první generaci potomků přeživších holocaustu.

Wendulka
20.12.2011 4 z 5

Kniha je velmi zajímavě a poutavě napsána. Odhaluje situace, se kterými se potomci Židů žijících za války setkávají dodnes.
Je až s úžasem, jak může taková událost ovlivnit životy lidí a jejich potomků. Autorka se v této knize zabývá spíše situací poválečných Židů a jejich dětí.

rodinné vztahy dětský hrdina židovské děti holokaust, holocaust rodiče a děti

Helen Epstein
americká, 1947