LuciusWlk LuciusWlk komentáře u knih

Půlnoční vlny Půlnoční vlny Steven Erikson (p)

Další vynikající zážitek se světa Malazu. Půlnoční vlny, ala svět Tiste Edur nás odvádí trochu stranou a ukazuje další nový svět. Tentokrát jde více než o masakr a monumentální souboje, spíše o intriky a pletichářské hry kolem Lederského království a vládců Tiste Edur. Jestliže se o G.R.R. Martinovi říká, že je králem intrikaření, pak Erikson ukazuje, že je stejně zdatný, ne-li zajímavější. Záplava nových postav zprvu trochu mate, ale Erikson nikdy nenabízel nic jednoduchého a nutí k soustředění, se kterým se záhy dostaví i příběhový přehled. Opět výrazné postavy a Tehol se sluhou Buggem mě nepřestávali udivovat. Jejich dialogy a humor byl odzbrojující!
Půlnoční vlny jsou trochu klidnější, přesto nepostrádají nic a drží laťku kvality stále hodně vysoko.

Pistolník Pistolník Stephen King

První kniha Temné věže ve mně zanechala rozporuplné pocity. Čekal jsem něco víc a dostal příběh, spíš povídku, kterou nevím jak hodnotit. Dám ale šanci dalším dílům a uvidím, jak zapůsobí po rozsáhlejším ději.

Nula stupňů volnosti Nula stupňů volnosti Jeffery Deaver

Tady jsem trochu na vážkách. U agenta 007 jsem čekal nějaké opravdu vychytané hračky a pekelně svižný příběh. Bond si zde vystačí pouze s CHYTRÝM telefonem. Celý příběh se převaluje líným tempem, Bond navíc působí jako změkčilý "policajt". Je mi záhadou, proč se Deaver rozhodl pro takovouto koncepcí a prezentací agenta 007. Pro mě zklamání.

Není krve bez ohně Není krve bez ohně Miroslav Žamboch

Určitě je to zajímavější než Pašerák, i když posun k lepšímu zatím nic moc. Příběh je bohužel jeden velký patos, což se ale u sci-fi stává. Tak uvídíme dál.

24.12.2013 2 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Přesto, že se jedná především o politický sci-fi román, nemá nudné pasáže. Knihu jsem přelouskal za pár dní a nadšený se chystám na další kousky série Nadace.

Minotaurus Kaz Minotaurus Kaz Richard A. Knaak

Myslím že na Knaaka celkem poklidný příběh, který první polovinou kapánek nudí. Každopádně jde o jednu z lepších knih série DragonLance - Hrdinové

Meč a tomahawk Meč a tomahawk Miroslav Žamboch

Třetí kniha o agentu JFK je opět o kousek lepší. Možná hraje roli fakt, že poslední dobou upřednostňují fantasy a tady jí je o kapku víc. Nicméně, většinu příběhu se nic neděje a děj je připravovaný pro další závěrečnou bitvu. U obsáhlejší knihy, kde je děj podrobnější to není na škodu. Tady to chtělo víc zajímavějších okamžiků.

24.12.2013 3 z 5

Lovci kostí Lovci kostí Steven Erikson (p)

Další porce Malazského života, protkaný vším, co dělá Malaz Malazem. Opět vynikající čtení a bezchybný závěr, plný neuvěřitelných zvratů. Přiznávám, že jsem opravdu natěšený na další porci.

Křídla snů Křídla snů George R. R. Martin

I když patřím k fanouškům G.R.R.Martina a to především díky Písní Ledu a Ohně, tady jsem byl celkem zklamaný. Křídla snů mě prostě nudila. Obrovské skoky v ději a víceméně nezajímavý děj jako celek. Je to škoda, ale snad příště!

24.12.2013 2 z 5

Konec Věčnosti Konec Věčnosti Isaac Asimov

Tentokrát bez robotů, ale stejně brilantně vystavěný příběh. Trochu volnější začátek, který ale pozvolna nabírá na zajímavosti, a to až do závěru, který neuhádnete! Asimov byl myslitel a fantasta, kterému hold není rovno.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Velmi pěkně napsaná knížka, která ani chvilku nenudila. Nečekal jsem, že mně Puzo tak překvapí. Určitě se vrhnu na autorovy další knihy.

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Absolutní spokojenost!!! A snad jediná kniha, u které můžu říct, že filmová adaptace je stejně úchvatná s fenomenálním soundtrackem.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Hraničářův učeň je skrz naskrz dětská fantasy, plna udatných rytířů, moudrých a hodných panovníků. Jde tedy o velice jednoduchou, oddychovou četbu. Nečekejte usekané hlavy a drsný svět středověku. Tady i zloději a válečníci jsou plní cti a citů. Přesto jde o poměrně čtivou záležitost a jeden díl lousknete za jeden den.

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Bylo toho zde hodně a zároveň málo. Martin to náramně zamotává a já jsem zvědav a nedočkavě vyhlížím další šťavnaté sousta:)

24.12.2013 5 z 5

Daň pro ohaře Daň pro ohaře Steven Erikson (p)

Erikson nám to opět pěkně zamotává, houfně pohřbí dost kladných postav a začínám být hodně zvědavý, na rozložení sil v posledních bitvách. Věřím ale, že mistr autor nezklame. Kniha je trochu složitější než předchozí a není až tak úderná. Do Darúdžistánu se koncentruje sbíhaní soupeřících mocí a sil což nutně musí mít katastrofické následky pro celé město.

23.12.2013 5 z 5

Conan Barbar / Conan Dobyvatel Conan Barbar / Conan Dobyvatel Robert Ervin Howard

Bezesporu kultovní tvorba. Odchovanci moderní fantasy ale mohou být zaskočení jednoduchostí a bohužel někdy nudností jednotlivých povídek, především těch raných. Nicméně Howard je Howard a Conanová dobrodružství by měla být povinnost pro každého fantastu!

23.12.2013 4 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Nevím, jestli zrovna klenot, toť nejspíš věc názorů. Zajímavě vymyšlené, ale trochu bez chuti. Možná jsou další díly lepší, ale zatím, jsem neměl tu čest.

23.12.2013 3 z 5

Brány Thorbardinu Brány Thorbardinu Dan Parkinson

Příběh je pěkný, ale ne strhující. Děj hodně jednoduchý, v podstatě popis jedné cesty. Zakončení si zasloužilo více dramatičnosti. Závěr se mi celkově jevil dost useknutý a fádní, což mě mrzí.

23.12.2013 3 z 5

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Martin se nám rozhodl krapet protřídit hrdiny a nemá problém nechat poumírat kohokoli. Na druhou stranu se objevují nové postavy a píseň se nám pěkně zamotává. Autorův styl mě navíc udržuje stále ve zvědavosti a očekávání. Jen doufám, že se s toho nestane nekonečná série, ala telenovela na papíře:)

23.12.2013 5 z 5

Bouře mečů 1 Bouře mečů 1 George R. R. Martin

1.díl dvoudílného vydání se trochu táhne a poměrně "zase až tolik" se zde neděje. Je dobré začít čís hned pokračování (v případě dvoudílné edice).

23.12.2013 4 z 5