LucyBrand LucyBrand komentáře u knih

Slečny z Montera Slečny z Montera Vladimír Kubeš

Knihou jsem se prokousávala a nemohla jsem se pořád začíst. Knihu jsem dvakrát odložila a pořád se k ní vracela. Po přečtení prvních 15 stran mě děj knihy neoslovil ale snad se ke knize jednou vrátím.

06.05.2021 2 z 5

Dopisy z planety Země Dopisy z planety Země Mark Twain (p)

Mě osobně se nejvíce líbila první polovina knihy u který jsem se opravdu hodně nasmála. Druhá polovina mě tolik nebavila, protože se tam Mark Twain obrací na tamější myšlenkové vzory a zvyky které mi do dnes nic neříkají.

29.11.2020 4 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Je to první kniha co jsem přečetla od Shakespeare a moc se mi líbila. Jen se musím přiznat, za to že jsem nebyla schopná přečíst knihu dokonce. Na začátku knihy mi trvalo se začíst a dlouho mi to trvalo, tak jsem od poloviny knihy přeskočila a pak jsem knihu dočetla. Bylo vidět kam až dokáže zajít žárlivost. Příběh, který za to stojí opravdu přečíst. Nemůžu se už dočkat až si přečtu knihu Romeo a Julie.

09.12.2018 4 z 5

Dějiny světa od A do Z Dějiny světa od A do Z Marek Budaj

Kniha se mi osobně líbila, hezky stručně a jasně napsané a obrázky jsou moc pěkné .. různé kapitoly byly velmi zajímavé.. :)

24.05.2018 5 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Kniha jako taková rasistická není. Celkově je dílo poutavé a snad žádná kapitola nebyla nudná. Děj plný akce, přestřelek (ať už slovních nebo se zbraněmi) a boje muž proti muži zde zkrátka neomrzí. Bohatě dostačujících 304 stran lze tak přečíst jedním dechem.

18.04.2018 4 z 5

Nejznámější pohádky na dobrou noc Nejznámější pohádky na dobrou noc Charles Perrault

Knížkové leporelo ve velkým formátu. Knihu jsem jako malá holka měla velmi ráda.

18.04.2018 5 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

S knihou jsem byla spokojená a byla docela hustě nabitá svými neustálími kousky. Nemám nic k tomu co bych tomu vytkla.

11.01.2018 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

První díl byl docela slabší oproti této knize. V knize bylo docela hustých hlášek a hlavně drsné akce. Hlavní hrdina byl az moc příliš nesmrtelný. Kniha se mi velmi dobře četla, jsem zvědavá na další díl knihy. Pro mě byla zajímavou bytostí Diana.

12.12.2017 5 z 5

Lady Gaga - Hledání slávy Lady Gaga - Hledání slávy Paul Lester

Knihu jsem si koupila ne jen proto, že Lady Gagy je úžasná zpěvačka ale také proto, jak ona vidí všechno jinýma očima. Tato kniha je vhodnou oddychovou knihou na pláž. Gaga je fakt skvělá umělkyně i s velkým srdcem, za to že pomáhá gayům a utiskovaným lidem. Kniha se mi osobně líbila a dobře se čte.

15.07.2017 5 z 5

Buď silná 365 dní v roku Buď silná 365 dní v roku Demi Lovato

Knihu jsem si koupila nejen proto, že je Demi bezvadná zpěvačka, ale protože jí život udělal paseku a spadla až na dno. Všechny své zkušenosti si zapisovala do deníčku a tím vlastně si vytvořila portfólio a zformulovala tak knížku, která je vážně čtivá. Když otevřu knihu, tak se těším na každý den a na každý její nový moment co v knize popisuje a co sdílí s přáteli a rodinou. Vlastně jsem si knihu koupila, jen proto abych vnikla do jejího života co všechno prožila. Děj knihy mě moc oslovil, určitě knihu doporučuji.

15.07.2017 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Kniha je velmi vážně čtivá, přečetla jsem za dva dny, je to takové víkendové čtení. Moc mě kniha upoutala svými myšlenkami a mělo to i příběh. Rozhodně doporučuji všem.

28.04.2024 5 z 5

Jamie Oliver vaří po italsku - Ze srdce italské kuchyně Jamie Oliver vaří po italsku - Ze srdce italské kuchyně Jamie Oliver

Kdo má rád italská jidla si přijde na své. Mám ráda tuhle kuchyni a občas do knihy nahlédnu co nového bych uvařila. Jamie je skvělý kuchař a mám ráda všechny jeho knihy.

28.04.2024 5 z 5

Kniha se skvěle čte a vždy se k ní ráda vracím.

Řešidlo Řešidlo Petr Casanova

Knihu jsem nedočetla celou, protože některé pasáže nejsou pro mě, určitě si je někdy přečtu, ale v nějakých pasážích jsem se našla co se týče minulosti. Kniha je dobře napsaná, myslím, že je to všechno v hlavě o uvědomění si co kdo chce a co ho dělá šťastným.

28.07.2022 5 z 5

Spolu a každý zvlášť Spolu a každý zvlášť * antologie

Knihu jsem začala číst v době lockdownu a za mě je to super odreagování. Každý ten příběh měl pokaždé nějaký děj do sebe. Když jsem si objednávala knihu, docela mě zajímalo jaké jsou i další příběhy a také mě zaujala i obálka knihy. Některé příběhy mě moc bavili a některé zas moc ne. Moc mě to bavilo, kniha se četla jedním dechem, je to takové nenáročné čtení. Líbí se mi příběhy o lásce a asi proto mám ráda červenou knihovnu.

06.12.2021 4 z 5

Pařížská dieta - Jak dosáhnout správné váhy a udržet si ji Pařížská dieta - Jak dosáhnout správné váhy a udržet si ji Jean-Michel Cohen

Kniha mě osobně nadchla už svým obsahem a proto jsem si knihu koupila. Taky jsem vyzkoušela různé diety a i tuhle dietu jsem si vyzkoušela a zhubla pár kil a jsem se sebou spokojená. Pařížská dieta Vám nabízí tři fáze hubnutí, Fáze Kavárna, Fáze Bistro a Fáze Gurmet což mě samotnou překvapilo. Každá fáze obsahuje spoustu rad, receptů a různých možností jak dietu vylepšit. V knize jsou různé zdravé recepty od snídaně až po večeři. Sama o sobě knihu bych i doporučila.

06.05.2021 4 z 5

Hotel U zeleného koně Hotel U zeleného koně Isolde Pullum

Kniha mě moc neoslovila a nenadchla, čekala jsem od ní více.

20.05.2018 3 z 5

Veselé Vánoce Veselé Vánoce Walt Disney

Pamatuji si, že tuto knihu mi dala mamka k Vánocům když jsem byla ještě jako dítě. Tuto knihu jsem měla moc ráda, ráda se vracím ke knihám z dětství.

18.05.2018 4 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Vlci, novela, která předchází trilogii Bratrstvo krve, se podle mého dá číst i bez znalosti předchozích dílů, i když nemohu říct, co všechno mi díky tomu uniklo. Pro mě byla novela Vlci druhým dílem tohoto autora. Styl psaní je dynamický a osobitý. Velmi se hodí do dané doby. Díky er-formě autor obsáhl pohledy dvou hlavních postav a čtenář má tak větší rozhled nad celým dějem. Atmosféru Kotleta vykreslit umí a tak jsem se brzy ocitla mezi upíry, lykany a otroky, kteří byly co chvíli zneužití a rozervaní na cáry. Kniha se mi jinak velmi dobře přečetla.

05.04.2018 5 z 5

Madonna - Ilustrovaná biografie Madonna - Ilustrovaná biografie Marie Clayton

Ilustrovaná kniha přináší životní příběhy ze života Madonny. V knize jsou fotky a k tomu je daný popisek.
Kniha vypovídá o její celé kariéře. Kniha se mi dobře četla, rozhodně doporučuji.

19.03.2018 5 z 5