Lucina88 Lucina88 komentáře u knih

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Na začátku jsem si říkala: "wow, fajn námět."
V půlce knihy jsem začala mít pochybnosti. Jediné, co mě baví je styl autorčina psaní. Téma taky dobré, ale rozhodně nedotažené a bídně zpracované. Škoda.

02.05.2020 2 z 5

Národní satanista Národní satanista Erlend Erichsen

Takový laciný román :) Black metal miluji, poslouchám jej x let. Vím o tomto tématu mnoho, tak možná proto mi to přišlo moc "jednoduché" a nudné.

Hlavní postavy mi připomínají až moc postavu Varga a Euronymouse. A ještě víc film Vládci chaosu.

17.12.2019 3 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Tenhle typ “poezie” nemusím, ale některé byly opravdu trefné.

17.12.2019 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Chtěla jsem zkusit něco oddechovějšího. Tohle bylo až příliš oddechové a předvídatelné.

Vůbec mě nezaujalo.

11.11.2019 1 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Od knihy jsem se nemohla odthrnou. Je pravda, ze zezacatku se mi cetla trochu nudne, protoze sem si rikala “aa dalsi tema unosu ditete, kde jsou zatahli rodice a sousedi” ale libily se mi ty zvraty, ktere tam byly.
Nektere stranky tam byly zbytecne, sle musim rict, ze s knihama od autorky jsem neskoncila :)

27.01.2019 4 z 5

Rodina Rodina Emma Cline

Bohuzel jsem to vzdala asi u 60 strany. Cekala jsem vetsi podrobnosti o osobnostech lidi co v Rodine byli a taky nejake obscenosti :) pro me jen laciny divci romanek :)

30.06.2018 1 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

On je prostě TOP! Nemohla jsem se opět odtrhnout a přesto, že jsem musela knihu zavřít a plnit povinnosti :-D musela jsem myslet na děj...PECKA!

27.09.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Trochu podobné Osvícení - samozřejmě nesovnatelné, ale přečetla jsem ji vcelku rychle. Bohužel žádná peckovní zápletka nebyla, děj byl očekávaný i konec.

Jack v Osvícení, Jack tady...trošku kopírovaní? :-) Nevím...

03.09.2017 3 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

První díl byl super. Mělo to u něj i skončit. Hrozně překombinované. Zklamalo.

14.06.2017 3 z 5

Dějiny terorismu Dějiny terorismu Caleb Carr

Velmi čtivá kniha. Autor píše odbornou literaturu, přitom to popisuje opravdu lehce.

Potěšilo mě, že v knize je CIA brána jako orgán státního teroru, přitom dost lidí ji brání.

"...stouplo mezinárodní vnímání Ameriky jako státu, který bez obtíží odpovídá na teror terorem" - nu, stále aktuální věta :)

Od autora určitě přečtu i jiná dílka :)

24.02.2017 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Konecne kniha, která vypovídá o Stalinových hrůzách. Silná kniha.

01.02.2017 5 z 5

Přírodní katastrofa jménem člověk Přírodní katastrofa jménem člověk Franz M. Wuketits

"Jaký pokrok nám dala dětská pornografie či ilegální převaděčství, obchod s drogami a vynucený konzum? V dějinách lidstva je staré zlo neustále nahrazováno novým. Víra v univerzální pokrok v kulturním a sociálním vývoji tudíž nemá nejmenší opodstatnění."

26.11.2016 4 z 5

Deník sestry Lídy Baarové Deník sestry Lídy Baarové Adam Georgiev

Smutná, krásná žena...ale nemocná

21.10.2016 3 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Parádně propracovaná kniha. Souhlasím, že mohla být o něco kratší. Výborný námět. Myslím, že podobné sekty určitě existovat budou...Určitě od autorky není poslední kniha. :)

02.10.2016 4 z 5

Stěhování národů s.r.o. Stěhování národů s.r.o. Václav Klaus

Sice útlá knížečka, ale pro pseudohumanisty výborná :) Stručně nastíněná problematika migrace do Evropy.

12.09.2016 5 z 5

Noci, po nichž nepřichází ráno Noci, po nichž nepřichází ráno J. H. Krchovský (p)

Krchovský je pán

10.01.2016 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Smutná kniha, Konečně i z té druhé strany barikády....

06.01.2016 5 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Silné příběhy žen, které zažily s muslimem peklo.
Tohle téma mě pořád nenechává chladnou a na toto téma jsem vyloženě vysazená.
Už od útlého mládí se o tuto problematiku zajímám a čím více o ní čtu, tím více nenávidím toto náboženství a kulturu. Někdo si řekne, že jsem asi xenofob, ale v dnešním nechutném světě, plném nenávisti to ani nijak nejde..

Četbu doporučuji hlavně mladým dívkám. Ne jen těm, co se hodlají zaplétat s muslimem...VŠEM.

01.01.2016 5 z 5

Wagner a filosofie Wagner a filosofie Bryan Magee

Škoda, že se autor nerozepsal o jeho myšlenkách více. Ale i tak, kvalitní kniha.

27.12.2015 4 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Řekla bych, že nejslabší od Mo. Už i ten Ostrov sviní mě bavil víc. Škoda, čekala jsem větší parádu.

18.12.2015 2 z 5