Luciluc Online Luciluc komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná kniha. Napsaná čtivě, obohacená o vtipné poznámky hlavní hrdinky a Willův sarkasmus. Nechybí tu láska, bezmoc, naděje. Je to jedna z mála knih, u které jsem se na konci rozbrečela. Chápala jsem postoj Lou, ale i postoj Willa. Líbilo se mi, jaký měl Will názor na život, "prostě žít", jak se snažil, aby Lou vylezla ze své ulity a začala si užívat života. Lou na mě chvílemi působila jako trdlo. Nelíbilo se mi, jak ji (vlastně skoro celá) rodina snižovala sebevědomí a ani se nedivím, že byla tak uťáplá. Postava Patricka mi lezla na nervy. Trinu jsem také někdy nemohla vystát, v některých situacích byla na zabití, jako kdyby se svět točil jen kolem ní, ale v důležitých momentech byla pro Lou oporou, což jsem ocenila. Viděla jsem trailer k filmu, chystám se na něj jít, ale už teď mám pocit, že postava Lou ve filmu nebude to pravé ořechové, alespoň z traileru na mě projev hlavní představitelky neudělal moc velký dojem, nechci však být skeptická předem. :) Pro mě ale bude asi vždy jakákoliv kniha nad filmem.

15.06.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Po přečtení prvních dvou, tří kapitol jsem si říkala, že kniha nebude nic pro mě (nelíbilo se mi rozdělení lidí do kast), ale musím říct, že jsem se do knihy snadno začetla. Autorka píše stylem, který se dobře a rychle čte. America mi byla sympatická, hlavně se mi líbilo, že říkala na rovinu co si myslí a na nic si nehrála. Líbil se mi i vztah, který měla se svou mladší sestrou May. Na Maxona jsem dlouho názor neměla, nakonec se z něj ale vyklubal celkem sympaťák (někdy až moc chápavý :) ). Postava Aspena se mi nelíbila, stejně jako postava Celesty. Jsem zvědavá jak se budou dál vyvíjet útoky rebelů na palác a doufám, že America kopne Aspena do zadku.

18.05.2016 3 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Skvělá kniha, která mě překvapila. Nádherná obálka, zajímavá hlavní myšlenka (moje první kniha s tématikou cestování v čase), čtivost a spád. Sympatické postavy, hlavně Gwendolyn a její hlášky, nad kterými jsem se musela někdy až zasmát :) ("Ahoj Wendy," řekl. "Gwendolyn", opáčila jsem. Můj ty bože, přece to nebylo zas tak složité na zapamatování. Taky mu neříkám Gisbert.) Gideon je sympaťák a s Gwendolyn tvoří dobrou dvojku. Jen tetu Glendu jsem nemohla vystát. Jsem zvědavá jak se bude dál vyvíjet příběh Lucy a Paula. Těším se až si přečtu další dva díly. Na filmy se taky možná podívám, ale určitě až po tom co si přečtu celou trilogii.

12.05.2016 5 z 5

Bellman & Black Bellman & Black Diane Setterfield

Od této knihy jsem očekávala mnohem více a trvalo mi než jsem ji "přelouskala", protože pro mě byla moc popisná, děj nezajímavý, nemělo to spád. Asi v polovině jsem ji chtěla odložit, ale přeci jen jsem jí ještě chtěla dát šanci, pořád jsem čekala že se "něco zajímavého" stane, ale nic.. pro mě kniha byla zklamáním. Ideu s havrany jsem ani moc nepobrala. Ze začátku mi byl William sympatický, jak byl do práce zapálený, přicházel s novými nápady apod. Ale s postupem času mi začal lézt na nervy - všechno muselo být dokonalé, stal se z něj workoholik, který se neuměl těšit ze života a kašlal na svou dceru. Za svůj život si vydělal spoustu peněz, ale k čemu, když si je ani nedokázal užít..

07.05.2016 1 z 5

Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Kimberly Pauley

Knihu jsem objevila v knihovně, celkem mě upoutal název, ale obálka mi přišla hrozná a po přečtení knihy se mi ani ten název ke knize moc nehodí. Celkově bych knihu hodnotila jako horší průměr. Žádná zápletka, dějově to byla celkem nuda, předvídatelný konec. Alespoň, že tam bylo občas několik vtipných hlášek, ty jediné to zachraňovaly. Druhý díl už asi číst nebudu.

09.04.2016 2 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Konec série se celkem povedl. Překvapilo mě rozdělení knihy do třech částí, nejvíce se mi líbila část první, nejméně část druhá. Sarkastických a vtipných hlášek tu bylo méně než v předchozích dvou dílech, ale i tak jsem se místy zasmála ("zhasla jako naštvaná světluška", "..by mi bylo fuk, kdybys byla ninja, kterého poslali z budoucnosti zničit duhy a koťátka."). Škoda, že není další pokračování, ráda bych věděla, jak to bude celé pokračovat.

POZOR SPOILER:

První část se mi líbila hlavně kvůli tomu, že jsem se dozvěděla pravdu o Sophiině matce a o všem co se týkalo Brannickových. Mělo to spád a bylo to zajímavé. Druhá část mi přišla zvláštní, o dost méně zajímavá..(scéna: Sophie a Archer jdou do sklepa pátrat, co tam Lara schovává a ještě si u toho střihnou líbačku :D Nic proti, jen to mohlo být jinde a v jinou chvíli... nehodilo se mi to do té "pátrací scény".. ) Třetí část - cesta do podsvětí - od toho jsem čekala víc, navíc jsem začala tušit, že to s Calem asi nedopadne moc dobře. No a pak samotná bitva. Casnoffovy se "vzdaly" moc snadno a rychle, paní Casnoffová, celou dobu letargická a mimo se najednou zničeho nic probere, ovládne Laru a skoro dobrovolně se vzdá..trochu zklamání, čekala jsem víc překážek a boje..A pak smrt Cala. To mě naštvalo a rozesmutnilo zároveň, byla to (po Sophii) moje nejoblíbenější postava. Sice zůstal jako duch na Hex Hall, kde to miloval, ale měla bych ho raději živého. Elodie byla někdy na ránu, ale nakonec mi snad i přirostla k srdci. Kromě Cala happy end na všech frontách.

25.03.2016 4 z 5

Nářek Nářek Maggie Stiefvater

Na Nářek jsem se hodně těšila, byla to první kniha o vílách, kterou jsem četla. Nakonec jsem ale byla mírně zklamaná. Děj mi přišel táhlý, člověk dlouho nevěděl o co vůbec jde, zajímavé to bylo asi až od strany sto. Některé situace mi přišly nevysvětlené, nedořešené (nebo možná vysvětlené a dořešené byly, ale nepostřehla jsem to, protože jsem se místy v příběhu ztrácela..). Nejvíce sympatickou postavou celé knihy pro mě byl James. Závěr překvapil, ať už šlo o Eleanor nebo o Luka. Nevím, jestli si přečtu další díl... možná až za nějaký čas.

23.03.2016 2 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Skvělý díl, ještě o něco lepší než díl první. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Bylo tam vše - humor, sarkasmus, skvělé hlášky, vtipné situace, napětí, spád, tajemno, zvraty, romantika..Hodně jsem si oblíbila postavu Cala, Archera mám taky hodně ráda, ale asi bych byla radši, kdyby byla Sophie s Calem. Postavy Nicka a Daisy super ("V žádném případě se mi nechtělo strávit večer mezi Prodigiem se dvěma démony, z nichž jeden byl očividně labilní" :D) Sophiin táta na mě v prvním díle neudělal moc velký dojem, ve druhém díle jsem si ho ale oblíbila, takže mě mrzelo jak to s ním nakonec dopadlo. Velice se těším na další díl a jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

07.03.2016 5 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Kniha se poměrně dobře četla, ale příběh mě moc neoslovil. Hlavní hrdinka se v některých situacích chovala jako nána a celkově mi kniha přišla o ničem. Nabíječ se mi líbil, Roštěnka už o dost méně a Hřebce bych dala na stejnou pomyslnou příčku jako Roštěnku. Myslím, že to byla asi poslední kniha od Alice Clayton, kterou jsem četla. Třikrát a dost.

29.02.2016 1 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Knihu jsem objevila náhodou v knihovně, upoutala mě její obálka. A po delší době je to kniha, která mě nadchla už od první kapitoly. Je napsaná velmi čtivě, příběh má spád (překvapivý konec) a navíc je proložen vtipnými situacemi či ironickými nebo sarkastickými poznámkami. Hlavní hrdinka má nádherné křestní jméno a bavily mě její "myšlenkové pochody" a hlášky ("Paní Casnoffová si míchala čaj se soustředěním neurochirurga."). Líbil se mi vztah Sophie - Jenna a Sophie - její mamka. Konci knihy bych věnovala ještě pár stran navíc, přišel mi trochu odbytý. Na další díl už se ale moc těším. :)

26.02.2016 4 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Pěkné zakončení série. Zpočátku mírně zdlouhavé, ale posledních zhruba sto stran jsem přečetla jedním dechem.. byl tam spád, napětí,nervozita, jak to všechno nakonec dopadne..Hodně mi přirostl k srdci Cole a Isabel a jsem ráda, že to s nimi dopadlo tak, jak to dopadlo (ať nic neprozrazuji). Rodiče Grace opět nezklamali, i v tomto díle mi lezli na nervy, naštěstí jen v jedné kapitole. Závěrem mi chybělo pár informací, které by objasnily několik situací, které se staly, ale i tak jsem s knihou spokojená a jsem ráda, že jsem na tuto trilogii narazila. Sam, Grace, Cole i Isabel mi budou chybět.

17.02.2016 3 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Druhý díl mě nenadchl tolik jako první, ale ocenila jsem vyprávění z dalších dvou úhlů pohledu - Isabel a Cole. Zpočátku bylo vyprávění dost zdlouhavé a chvílemi nudné, spád pro mě měla kniha až ke konci. I když jsem tušila jak to s Grace dopadne, překvapily mě okolnosti a angažovanost Colea. Sama mi bylo líto. Rodiče Grace mi lezly na nervy. Knihu každopádně doporučuji a těším se až si přečtu Splynutí.

26.01.2016 3 z 5