Lucik94 Lucik94 komentáře u knih

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Tuhle knížku mam rada. Je v ni dobra nálada. A zamyšlení.

25.04.2020 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Volne pokračování 1.dilu. Splnila účel. Zasmála jsem se a odpocinula si.

Vzdálená řeka Vzdálená řeka Barbara Wood

Příběh z kalifornských vinic. Rodinna tragédie s dobrym koncem. Hodne popisne.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jak sám autor uvádí, jde o to, zasmát se a nic moc neresit. Značný odklon filmového zpracování od knihy. Bezva oddychovka.

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Lepší než první dil. Propracovanější zápletka. Jedním dechem jsem to nečetla. Pozvolna jsem se propracovavala texty. Někdy jsou popisne casti zdlouhave. Líbilo se mi vykreslení postav, bylinkářství a léčitelství středověku, uvažování lidi... Doporučuji :-)

01.12.2019 5 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Jedna z knih, co člověka obohatí. Autor nas hezkym popisem vtáhne do středověkého městečka. Jako bych tam byla! Postavy mají propracovane charaktery. Příběh je čtivý.
Chybka, že se svazanyma nohama se blbe beha, příběhu nesluší.
Celkove hodnotim plnym počtem, protoze jsem si pěkně početla. A o to přece jde!

25.10.2019 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Hezke, mile, moudre a poklidne. Rada pěkných myšlenek na uvazovani.

13.10.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Čekala jsem legraci od zacatku do konce. Nakonec to byla spíš hořka tragikomedie. Az moc ze života. .. Teda az na to exhibovani. To zas tak všední není.

29.09.2019 4 z 5

Blbost, ale mila. Obdivuji Nombeko, s jakou lehkostí snasi strasti osudu. Autor je vtipálek. Jeho trefne glosy ve vaznych situacích jsou odzbrojujici.

29.09.2019 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Strhující, silně šíblé. Ale čtivé. Každá matka pochopí pocity a motivaci hlavní hrdinky. Kdo by pro své dítě nepoložil život?
Trochu moc násilí. Ještě, že to dopadlo dobře.

08.09.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Je to první kniha, kterou jsem od autory přečetla. Čtení mi trvalo asi týden (hltala jsem to). Po dočtení jsem potřebovala ještě nějaký čas, než jsem vůbec mohla otevřít jinou knihu.
Příběh je psán krásnou češtinou. Trochu matoucí byla cca v třetině knihy velká spousta postav. Musela jsem si namalovat "rodokmen".
Kniha ukazuje, jak se tady dříve žilo, jaké osudy mohli lidé mít, a to skrze několik generací.
To si pak říkám, nač si dnešní generace stěžuje. Žijeme svododně v míru a blahobytu.

08.09.2019 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Potřebovala jsem něco na odlehčení. No příběh Lady Jane - ten skutečný - opravdu moc lehké čtení není. Byla jsem překvapená, když mi knížku kamarádka doporučila.
Tato kniha je psaná čtivě a vtipně. Příběh je milý. Když člověk přistoupí na to, že historicky je to ptákovina, tak si počte velmi pěkně.
Knížku jsem přečetla asi za týden a čím víc příběh postupoval, tím méně jsem se od knihy dokázala odtrhnout. Ano, jsou lepší kusy, ale tohle mi sedlo :-).

08.09.2019 4 z 5