lucifrid lucifrid komentáře u knih

Jeden ze sta Jeden ze sta Jack Kerley

Není to špatná kniha, ale četla se trochu hůře. Asi ten styl psaní... A to jsem zvyklá na všelico.

17.06.2013 3 z 5

Ve snu ve snu snil jsem sen Ve snu ve snu snil jsem sen Lawrence Ferlinghetti (p)

Něco naprosto úžasného! Na Ferlinghettiho návštěvu Prahy v devadesátém osmém vzpomínám dodnes. Většinu jeho díla mám v angličtině, co se dalo sehnat, tak v češtině. Jsem hrozně vděčná, že tahle kniha vyšla, protože se jeho dílo může dostat k mnohem většímu okruhu čtenářů a někteří si ho určitě zamilují, jako já. Knihu jsem objevila v knihkupectví náhodou, s otevřenou pusou jsem na ni zírala a odcházela s ní, jako bych si domů nesla poklad. Je to velký výběr z Ferlinghettiho díla, toho renesančního génia, který mě v mých nácti inspiroval na celý život.

08.05.2013 5 z 5

Bankéři Bankéři Arthur Hailey

Je to úžasná kniha, ale nechápu, proč nevyšla pod původním názvem Penězoměnci. No i když trochu chápu, takhle bude mít v dnešní době, a krizi, větší úspěch. Knihu jsem četla několikrát a opět znovu budu. Dokonale vykreslené prostředí, zajímavé dějové linky... Hailey jako vyšitý!

22.04.2013

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Jakmile jsem docetla predchozi dil, okamzite jsem sahla po poslednim v anglictine, ktery mi lezel v knihovne. U ostatnich jsem vylozene takove nutkani nemela, ale po precteni dokonale petky jsem po petce hmatla okamzite. Zajimave rozuzleni, lehce ocekavatelne, ale moc pekne. I kdyz jsem nejak od zacatku cekala nejakou vetsi interakci s Carterem, cekala jsem vetsi rozvinuti tehle postavy, skoda.

Stíny Stíny Richelle Mead

Uzasny dil, mozna nejlepsi z cele serie. Kazdopadne velice povedene, ctene jednim dechem. Me to po skonceni donutilo si precist okamzite dalsi dil v anglictine.

19.04.2013 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Knihu jsem precetla jednim dechem. Dokonale spojeni mych oblibenych temat: cestovani do minulosti, alternativni svety, atentat na Kennedyho... Cekala jsem, ze tam bude vic te historie a Kennedyho. Kupodivu me ale vic popadl ten pribeh, ta sedesata leta a tak. Pritom to ale neni vylozene scifi, prislo mi to i trochu mysteriozni a mrazive (zvlast zivot v tom prvnim mestecku). Precteno za den a uz se tesim, az si ji nekdy prectu znova.

Seriál se ohromně povedl, doporučuju taky.

Prométheus v plamenech Prométheus v plamenech Thomas N. Scortia

Prometheus jsem cetla jako pubertak. Bylo to neco dokonaleho. Bohuzel jsem na knihu nejak zapomnela a posledni roky ji dost dlouho shanela. Problem byl, ze jsem neznala nazev. Nakonec se podarilo a po znovu precteni musim rici, ze nadseni stale trva. Takove ve stylu Haileyho bych rekla. Toho miluju. Jinak ale jsem kdysi cetla neco hodne podobneho, ale za boha si nemuzu vzpomenout, jak se to jmenovalo. Jaderna elektrarna, taky nehoda, akorat konec byl trochu jiny, ten uplny zaver (dosah), tam nebyl, abych nespoilerovala. Ma nekdo tuseni?

Jeffersonova šifra Jeffersonova šifra Steve Berry

Naprosty souhlas s Kimmie, asi nema cenu, abych se opakovala. Bohuzel, zklamani. Docetla jsem, ale nechytlo me to. Jinak na muj vkus moc postav a trochu se mi obcas pletly. A to jsem zvykla na jine knizky, kde tech postav jsou desitky. Skoda

19.04.2013 2 z 5

Operace Trinity Operace Trinity Kevin J. Anderson

Naprosto nečekané vyústění, čte se jedním dechem. Dobrých knih o cestování časem je jak šafránu, žádnou podobnou jsem bohužel nenašla.

05.04.2013 5 z 5

Kardinál z Kremlu Kardinál z Kremlu Tom Clancy

Jedna z nejlepsich spionaznich Clancyovek, v poradi serie pata. Uzasny popis ruskeho prostredi, spionu a vedeckych a technickych veci. Cte se jedna basen!

Medvěd a drak Medvěd a drak Tom Clancy

Skvela kniha, Clancy se tu opet po dlouhe dobe vraci do Ruska (a nejen tam). Vzdy me fascinuje, jak si dovede najit historickou udalost (dobu) a tu skvele popsat jako fikci a ona se pak nakonec fakt stane. Jasne, ne uplne presne, ale hodne jeho myslenek je opravdu zajimavych a fascinujicich. Jednu z veci, ktere mohou ctenare od Clancyho odradit, jsou ty nekonecne bichle. Ano, nektere knizky maji pomalejsi rozjezd (tohle ale neni ten pripad), ale pak to stoji za to. Pozor, knizka je az jedenacta v serii. Nedoporucuju preskakovat, o dost byste se ochudili.

20.04.2012 5 z 5

Návrat do ráje - Prokleté dědictví Návrat do ráje - Prokleté dědictví Rosalind Miles

Druhy dil knihy je neco jineho, nez ten prvni. To same svedci o televiznim zpracovani. Je tam vic intrik, vic sexu, vic vseho. Kniha se lisi od serialu jeste vic, nez v pripade te prvni. A to rozhodne neskodi, i kdyz serial nostalgicky miluju.

Návrat do ráje Návrat do ráje Rosalind Miles

Serial jsem jako mala milovala a proto me kdysi trochu iritovalo, ze kniha (hlavne druhy dil) se v nekterych ohledech lisi. Ale dnes to ocenuju a je to jen dobre. Velice prijemna oddychovka, ke ktere se moc rada vracim.

Hon na ponorku Hon na ponorku Tom Clancy

Moje prvni Clancyovka. Nemuzu rict ale nejlepsi, i kdyz ji davam 5 hvezdicek. Je to naprosto dokonaly thriller, ale Clancy ma i lepsi knihy. Ale doporucuju precist vsechny knihy ze serie o Jacku Ryanovi, nejlepe v chronologickem (to znamena ne v tom jakem vysly) poradi. Clancyovky jako filmy nejsou zas tak super, ale Hon na ponorku s Seanem Connerym je nej. Jsou to vsechno bichle, ale uzasne.

20.04.2012 5 z 5

Ani o dolar víc, ani o dolar míň Ani o dolar víc, ani o dolar míň Jeffrey Archer

Jedina kniha, co jsem zatim od Archera cetla. Ale uz asi 30x :D. Nalakala mne na ni britska ctyrdilna miniserie na motivy teto knihy. Tu jsem videla jen jednou, ale dodnes na ni rada vzpominam. Knihu miluju a ctu minimalne 2x do roka, na dovce je to povinnost :).

Žhářka Žhářka Stephen King

Priznam se, ze jako prvni jsem videla film, ale az druhy dil. Na jeho zaklade jsem si pujcila knizku, ktera me totalne dostala (film uz tak super nebyl). Velice ctive, zthtla jsem to velice rychle a zhltnu jeste nekolikrat :).

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Jedna z Haileyho nejlepsich knih. V podstate dokonale popisuje bankovni system a finance. Sice uz to neni zas tak aktualni, zvlast v nasi dobe (i kdyz ona zadluzenost, kreditni karty a pujcky naopak), ale lepsi knihu a financnictvi nenajdete. A pribeh a postavy? Skvele!

20.04.2012 5 z 5

Sluneční znamení Sluneční znamení Linda Goodman (p)

Jedina a prava kniha o znamenich. Velice vtipne napsana a pravdiva :).

Hotel Hotel Arthur Hailey

Prvni Haileyovka, kterou jsem precetla i v anglictine, skvele na uceni vsech tech pred/pritomnych/minulych casu :). Poutavy pribeh z jak jinak nez zajimaveho (hoteloveho) prostredi, hodne ruznych postav (a neni to na skodu) a dejovych linek. Skvela kniha.

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Dalsi skvela kniha od Haileyho. Tahakem je samozrejme skvela znalost prostredi, malickou nedokonalosti jsou postavy, s tim trochu souhlasim s Balrog. Ale nikdy mi to nevadilo :).