lucifrid lucifrid komentáře u knih

Přetížení Přetížení Arthur Hailey

Na Haileym miluju tu jeho posedlost prozkoumat prostredi a perfektne vedet, o cem pise. Tohle je hodne zajimava kniha, s vice dejovymi linkami, o zajimavem tematu. Cetla jsem odhadem tak 15x a rozhodne se k ni budu vracet.

Základy mužského šovinismu Základy mužského šovinismu Josef Hausmann

Jsem ženská, ale ta kniha mi přijde úžasná :). Samozřejmě je to o stereotypech, nemůže si to každý vztahovat na sebe. Něco podobného by mohla napsat i ženská o chlapech, ale to by mi nepřišlo až tak vtipné.

20.04.2012

Můj život s Elvisem Můj život s Elvisem Priscilla Beaulieu Presley

Knihu mám moc ráda, ani ne tak kvůli Elvisovi, ale kvůli Priscille. Na tomhle příkladě můžete vidět, že peníze neznamenají štěstí. Velice příjemné čtivo.

Velká kniha o seriálu M*A*S*H Velká kniha o seriálu M*A*S*H Suzy Kalter

Tohle je nádherná "encyklopedie" a krásná vzpomínka na skvělý seriál. Dostala jsem ji kdysi k vánocům, stála tehdy děsné peníze a dodnes ji opatruju :). Kolikrát mám radši chuť si ji prolistovat, než se podívat na seriál. Takhle ma vypadat pořádná kniha o seriálu.

Princezna Pohádka Princezna Pohádka Rebecca Winters

Nádherná harlequinka (jak jinak od Wintersové), ke které se vždy ráda vracím :).

Kola Kola Arthur Hailey

Haileyho miluju, ale tohle je jediná kniha, kterou jsem zatím četla snad jen dvakrát. Ale určitě se k ní vrátím. Jen mi prostě nesedla jako ty ostatní, které mám načtené (20x a více; mimo V nejvyšších sférách, tu jsem prostě nedala).

20.04.2012 3 z 5

Hrůza v oblacích: teroristické akce v civilním letectví od roku 1930 do současnost Hrůza v oblacích: teroristické akce v civilním letectví od roku 1930 do současnost David Gero

Moc zajímavá knížka, sice poněkud staršího vydání, ale stále aktuální. Letadla se unášela od začátku, není tu jen 11. září. Je to opravdu skvělý přehled.

Pro nadšence: Gero vydal v angličtině další.

20.04.2012 5 z 5

Obrazy zmizelého světa / Lunapark v hlavě / Startuji ze San Francisca Obrazy zmizelého světa / Lunapark v hlavě / Startuji ze San Francisca Lawrence Ferlinghetti (p)

Tak tuhle knihu si střežím jako oko v hlavě. Mám ji podepsanou z Ferlinghettiho pražské návštěvy a je diamantem v mé knihovně. Poezii jsem vždy mohla, ale takové ty rýmovací básničky mi nikdy nic moc neříkaly. Když jsem poznala Ferlinghettiho, tak jsem našla, to co jsem hledala. Jeho díla stojí za to číst jak v angličtině, tak i krásně "přebásněné" česky skvělým Janem Zábranou. Tahle sbírka je nejlepším začátkem. Píše opravdu o všem, bez obalu a jak mu zobák narostl :).

Vystěhovalci II. Vystěhovalci II. Vilhelm Moberg

Skvělé pokračování úchvatné knihy. Jak se vlastně kdysi žilo a jak těžký život to byl.

Vystěhovalci I. Vystěhovalci I. Vilhelm Moberg

Naprosto úchvatná kniha, tohle jsem nečekala. Narazila jsem na ni náhodou díky tomu, že chlapi z ABBY z toho udělali muzikál. Díky tomu se pak tato kniha dostala asi k hodně lidem po celém světě. Těžký život v té době je hoden obdivu a rozhodně ho nelze závidět. Je to skvosté dílo, stejně jako druhý díl.

Příšera Příšera Christopher Pike

Jedna z "jiných" knih od Pikea, hlavně díky tomu konci. Horor na fajn úrovni. Rozhodně doporučuju :).

Společník Společník John Grisham

Grishama mám moc ráda, ale jeho nové romány už tak ne. Takhle kniha byla celkem fajn, ale po pravdě mi moc v hlavě neutkvěla. Napsal mnohem lepší knížky. Ale doma ji mám :).

20.04.2012 3 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Rebecca Winters

Jedna z nejkrásnějších Harlequinek (stejně jako většina těch z 90. let od Rebeccy Winters), u které si pobrečíte, zavztekáte a budete se usmívat :).

20.04.2012 4 z 5

Spálený toast a jiné filozofické úvahy o životě Spálený toast a jiné filozofické úvahy o životě Teri Hatcher

Velice vtipně sepsaná kniha. Ne že bych Teri měla za nafoukanou, ale prostě většina hereček je stereotypem rozmazlených pipin. I když to v mnoha případech není pravda. Díky této knize u mě Teri hodně stoupla, za to co dokázala a především, že nikdy nepřestala bojovat. Je fajn zjistit, že i herečky jsou chytré a fajn ženské.

Přepište dějiny! Přepište dějiny! Robert Záruba

Kniha v tomhle případě nenahradí video, ale je to taková libůstka v mé knihovně. Přináší tu úžasnou atmosféru naganské olympiády a zároveň vtipné komentáře a zajímavosti. Není sice moc tlustá, ale za to naprosto vypovídající.

Mrakodrapy Mrakodrapy Antonio Terranova

Mrakodrapy mě fascinují a tohle je ten nejlepší přehled, jaký kde najdete. Krásné ilustrace a dozvíte se to hlavní, ale samozřejmě i spoustu dalších zajímavostí. Na knihu jakoby navazuje kniha Supermrakodrapy, kde najdete i novější stavby. Zde čekejte mrakodrapy starší, přeci jen kniha vyšla v roce 2004. Klidně si kupte obě, stojí za to. Nádherná publikace. Já díky ní objevila (pro mne) neznámé mrakodrapy a doufám, že je jednou uvidím na živo :).

20.04.2012 5 z 5

S Ferlinghettim v Praze - Rozhovory S Ferlinghettim v Praze - Rozhovory Mirek Vodrážka

Tahle kniha je mi skvělou vzpomínkou na Ferlinghettiho návštěvu v Praze. Nejde jen o rozhovor, ale i fotky a různé informace a rozhovory s dalšími umělci.. Je to krásná vzpomínka na setkání s úžasným básníkem, jehož tvorbu vřele doporučuji.

20.04.2012 5 z 5

Katastrofy techniky děsící 20. století Katastrofy techniky děsící 20. století Jan Tůma

Tato kniha je skvělým přehledem většiny katastrof 20. století (do září 2000). Těch technických, přírodní tu nečekejte, název odpovídá. Kniha je většinou černobílá, křídový papír. Ale i pár lesklých fotografií. Je to vynikající přehled, pokud jste fascinováni katastrofami techniky. Knihu jsem sháněla hodně dlouho a jsem hrdým majitelem :).

CSS Kapesní přehled CSS Kapesní přehled Jiří Kroužek

Naprosto odpovídá názvu - kapesní přehled. V šikovném formátu A5, s šikovnou kroužkovou vazbou. Za ty peníze to nej :).

Cid a jeho věrní Cid a jeho věrní Václav Cibula

Jedna z knížek z dětství, ke které se sem tam vracím a vracet budu. Neřekla bych úplně pro malé děti, ale je fakt, že dneska je jiná generace :). Krásné španělské pověsti, které jsem si zamilovala, stejně tak jako film s Charltonem Hestonem. Jedna z mých nejmilejších (dětských) knížek. Ponořte se do příběhů o starodávných rytířích a králích bojujícím proti Maurům s krásnými ilustracemi.