Lucienka Lucienka komentáře u knih

Ošklivé káčátko Ošklivé káčátko Walt Disney

Smutný příběh se šťastným koncem.

19.01.2023 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Nečte se nesnesitelně lehce, ale k zamyšlení určitě stojí a nalákalo mě na další Kunderovy knihy, které jsem nevím proč opomíjela.

19.01.2023 5 z 5

Štístko Štístko Walt Disney

Pěkný příběh, obvzláště pro děti, které mají rády pejsky. U nás se čte pořád dokola, i když od Disneyho máme spoustu jiných.

16.01.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Pro mě asi nejzábavnější díl ze všech. Budete se bavit a smát až nearistokraticky.

28.12.2022 5 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Už se těším, až si zase pustím i seriál. Brilantní zábava a inspirace pro všechny.

13.10.2022 5 z 5

Malý tyran Malý tyran Jiřina Prekopová

Chtěla jsem si knihu přečíst z preventivních důvodů, protože si roční dcerka začala posouvat hranice a podmínky, za kterých bude jíst. Většina knihy je psychologickým rozborem příčin a "Co dělat" si musíte skutečně zasloužit a nebo přeskočit na závěr. Myslím, že hlavní myšlenka pomohla a včas jsme zastavili diktát mimi a okolnosti kolem krmení se už zlepšují. Paní Prekopová zmiňuje i jiné techniky, ale objetí se jí osvědčilo nejvíce, hlavně v těch dramatických momentech, které snad většina z nás nezažila a trvají hodiny..

28.09.2022 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Opět luxusní zábava, jen si člověk musí dávat pozor, aby smíchy nevzbudil vlastní mimčo. Už se moc těším na další díl.

18.08.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Nesbo umí psát a krásně vykreslit charakter lidí, jenž spojuje jedno společné téma. Ani jeho asi nebaví stereotyp a povídky mi přišly jako příjemné oživení a pestřejší na variace.

10.08.2022 5 z 5

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Dobře se čte, i když jsou Jakubovi zážitky a nebo rozhovory s pamětníky někdy hodně drsné. Má rád obě země, kde žijí normální lidé, kteří konfliktem trpí a snad si všichni přejeme, aby co nejdříve došlo k příměří a obě země žily v klidu a míru vedle sebe.

12.07.2022 5 z 5

Kufříková Bible s modlitbami pro děti Kufříková Bible s modlitbami pro děti Cecilie Fodor

Julinka z toho zatím nemá moc rozum, ale poslouchá a zapínání včetně kufříkového provedení se jí moc líbí. Ke knize se budeme určitě opakovaně vracet.

02.06.2022 5 z 5

Rozvíjej se, děťátko... Rozvíjej se, děťátko... Eva Kiedroňová

Další studijní materiál, který pomůže získat přehled, co kdy s mimčem trénovat a rozvíjet. Paní Kiedroňová píše, že termíny dovedností jsou pouze orientační, takže nechápu stížnosti v komentářích na její dogmatičnost.

12.03.2022 5 z 5

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

Doporučuji všem prvorodičkám. Dá se s mimčem zvládnout se naučit manipulaci i za pochodu, ale před porodem by to bylo samozřejmě lepší a více v klidu. Nejsou zde jen techniky držení a předávání miminka, ale i obecné rady, co se týká postýlky, autosedačky, spánku, krmení atd.

19.11.2021 5 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Četlo se mi lépe a snadněji než Boss Babiš, i když se člověk dozvídá věci, které by snad raději nevěděl. Nejsme povrchní stádo, tak se zajímáme, zjišťujeme a ověřujeme informace o našich politicích, prezidenta dolních 2,8 milionu lidí nevyjímaje. Čekala jsem rudé peklo a dost se očekávání naplnilo, ale předčasně jsem z toho neporodila, tak neváhejte, protože pan Kmenta je zárukou objektivních a ověřených informací.

14.08.2021 5 z 5

Upřímně zasáhlo mnohem více než reportáže v ČT, které sice patří mezi cenné, objektivní zpravodajství, ale zde osobní náhled a účast Jakuba Szántó v život ohrožujících situacích, bere dech. Jak píše, divák o tom nemá mít tucha, kolik je za reportážemi napínavých a nebezpečných chvil, ale to je přece kořením práce samotné, ne jen předat informace, takhle to na mě doposud působilo, že informace jsou jen zprostředkované od místních zdrojů a ne že po Jakubovi střílí, zavírají ho do vězení apod. Skromnost je často předností těch nejlepších a k nim náš autor patří. JS má můj veliký obdiv a úctu. Už se těším na druhou knihu "Z Izrastiny s láskou".

03.08.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Letos jsem se po mnoha letech vrátila k famóznímu panu Orwellovi a v pořadí nejprve film a poté kniha, jsem byla opět nadšena, protože z knihy se toho dozvíte samozřejmě mnohem více. S dlouhým odstupem byla četba náruživější než před lety, ale o to smutněji doléhala, s vědomím jak jsme historicky nepoučitelní.

16.07.2021 5 z 5

Národní pohádky a pověsti Národní pohádky a pověsti Václav Beneš Třebízský

Jazykově zajímavé. Měla jsem půjčené pěkné historické vydání. Příběhy jsou drsnější a malým dětem bych je asi nečetla.

13.06.2021 4 z 5

Provence jako sen Provence jako sen Lenka Horňáková-Civade

Díky za připomínku báječné Provence, v chladnějších měsících o to hřejivější. Autorka umí krásně přenášet energii, své sny a tužby na papír, ale i měnit v realitu. Obdivuhodné a inspirující, kde bere tolik odvahy a síly?!

13.05.2021 5 z 5

Šachový Turek Šachový Turek Robert Löhr

Poutavě napsáno, historické a jen lehce šachové. Vhodné pro všechny, co mají rádi historické romány.

06.04.2021 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Klasika, ke které jsem se po mnoha letech vrátila. Člověk nesvobodu, totalitu a komunismus vnímá jinak, snad lépe než v devatenácti, kdy jsme to četli jen jako přípravu na maturitu. Nepřestane mě fascinovat, jak se jeho předpověď naplnila a rozhodně to je třeba předávat dál dalším generacím.

07.02.2021 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Evžen Boček

Nečekejte p. Bočka jen Aristokratku a budete spokojeni s tímto napínavým románem ze života kastelána. Není jen prvoplánově pro pobavení, ale i tak se u knihy párkrát zasmějete, minimálně u části o muflonech.

04.02.2021 5 z 5