Lucienka

Něžná náruč rodičůNěžná náruč rodičůEva Kiedroňová

Doporučuji všem prvorodičkám. Dá se s mimčem zvládnout se naučit manipulaci i za pochodu, ale před porodem by to bylo samozřejmě lepší a více v klidu. Nejsou zde jen techniky držení a předávání miminka, ale i obecné rady, co se týká postýlky, autosedačky, spánku, krmení atd.

19.11.2021

Rudý ZemanRudý ZemanJaroslav Kmenta

Četlo se mi lépe a snadněji než Boss Babiš, i když se člověk dozvídá věci, které by snad raději nevěděl. Nejsme povrchní stádo, tak se zajímáme, zjišťujeme a ověřujeme informace o našich politicích, prezidenta dolních 2,8 milionu lidí nevyjímaje. Čekala jsem rudé peklo a dost se očekávání naplnilo, ale předčasně jsem z toho neporodila, tak neváhejte, protože pan Kmenta je zárukou objektivních a ověřených informací.

14.08.2021

Za oponou války: Zpravodajem nejen na Blízkém východěZa oponou války: Zpravodajem nejen na Blízkém východěJakub Szántó

Upřímně zasáhlo mnohem více než reportáže v ČT, které sice patří mezi cenné, objektivní zpravodajství, ale zde osobní náhled a účast Jakuba Szántó v život ohrožujících situacích, bere dech. Jak píše, divák o tom nemá mít tucha, kolik je za reportážemi napínavých a nebezpečných chvil, ale to je přece kořením práce samotné, ne jen předat informace, takhle to na mě doposud působilo, že informace jsou jen zprostředkované od místních zdrojů a ne že po Jakubovi střílí, zavírají ho do vězení apod. Skromnost je často předností těch nejlepších a k nim náš autor patří. JS má můj veliký obdiv a úctu. Už se těším na druhou knihu "Z Izrastiny s láskou".

03.08.2021

19841984G. Orwell (pseudonym)

Letos jsem se po mnoha letech vrátila k famóznímu panu Orwellovi a v pořadí nejprve film a poté kniha, jsem byla opět nadšena, protože z knihy se toho dozvíte samozřejmě mnohem více. S dlouhým odstupem byla četba náruživější než před lety, ale o to smutněji doléhala, s vědomím jak jsme historicky nepoučitelní.

16.07.2021

Národní pohádky a pověstiNárodní pohádky a pověstiVáclav Beneš Třebízský

Jazykově zajímavé. Měla jsem půjčené pěkné historické vydání. Příběhy jsou drsnější a malým dětem bych je asi nečetla.

13.06.2021

Provence jako senProvence jako senLenka Horňáková-Civade

Díky za připomínku báječné Provence, v chladnějších měsících o to hřejivější. Autorka umí krásně přenášet energii, své sny a tužby na papír, ale i měnit v realitu. Obdivuhodné a inspirující, kde bere tolik odvahy a síly?!

13.05.2021

Šachový TurekŠachový TurekRobert Löhr

Poutavě napsáno, historické a jen lehce šachové. Vhodné pro všechny, co mají rádi historické romány.

06.04.2021

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Klasika, ke které jsem se po mnoha letech vrátila. Člověk nesvobodu, totalitu a komunismus vnímá jinak, snad lépe než v devatenácti, kdy jsme to četli jen jako přípravu na maturitu. Nepřestane mě fascinovat, jak se jeho předpověď naplnila a rozhodně to je třeba předávat dál dalším generacím.

07.02.2021

Deník kastelánaDeník kastelánaEvžen Boček

Nečekejte p. Bočka jen Aristokratku a budete spokojeni s tímto napínavým románem ze života kastelána. Není jen prvoplánově pro pobavení, ale i tak se u knihy párkrát zasmějete, minimálně u části o muflonech.

04.02.2021

KrálovstvíKrálovstvíJo Nesbø

Nic není černobílé a odsoudit sourozence asi pro nikoho nebude lehké, ale záleží, jak máme každý seřazené hodnoty. Líbí se mi, že kniha vybočuje z Nesbovi klasiky a předkládá románové dílo plné dilemat.

29.01.2021

DobrodruhůmDobrodruhůmTereza Ramba

DobroDružné a navíc napsáno od srdce, až bych to nečekala, jak je Réza přirozená a upřímně nechává nahlížet do soukromí. Kniha je prostoupená kromě zážitků z cest i láskou nejen k panu fotografovi, ale lidem kolem sebe a vůbec životu jako takovému.

03.01.2021

OhňostrojeníOhňostrojeníRobert Fulghum

Pohodové a zároveň sršící ohněm, energií nápadů, která vás dobije. Vždy, když čtu p. Fulghuma, tak si říkám, za čím já se pořád tak ženu, když jde přistupovat k životu i úplně jinak a nemusíte být zrovna spisovatel.

31.12.2020

Jízda v levém pruhu - rozhovor s Jožinem ValentouJízda v levém pruhu - rozhovor s Jožinem ValentouMarek Vácha

Velice příjemný rozhovor s hromadou podnětů k zamyšlení, zastavení se a nebo naopak učí nabrat "drive". Díky za inspiraci a za sdílení nejen s pražskou salvatorskou farností.

29.12.2020

Saturnin zasahujeSaturnin zasahujeMiroslav Macek

Vtipné a pohodové čtení. Očekávání jsem přehnané neměla a tak jsem si tuto zábavnou knihu užila. Saturninovské to je, tak neváhejte.

28.12.2020

Zpět - Vracíme se z AfrikyZpět - Vracíme se z Afriky Busny

Druhý díl se mi líbil víc než první, protože to více odsýpalo a i mi přišlo, že proběhla jazyková korektura. Knihy se vtipným streamům nevyrovnají.

27.12.2020

Opuštěná společnostOpuštěná společnostErik Tabery

Respekt a dík Eriku Tabery za takhle ucelené politologické dílo se sociologickým rozměrem, snadno k pochopení a plné odkazů, že je jasné z čeho vychází. A žádné neurčité "o čem sním, i když vůbec nespím" :-) Cítím souznění naší liberální bublinky, ale zároveň jasně řečené varování před čím si dát pozor.

19.12.2020

Tichá hrůzaTichá hrůzaTomáš Korbař

Po dlouhé době hororová knížka přede mnou a mohu jen doporučit, je to stará dobrá klasika.

27.11.2020

Tam - Jedeme do AfrikyTam - Jedeme do Afriky Busny

Souhlas s posledními dvěma komentáři, čekala jsem více zábavy jako bylo na streamu. V knižním podání to je spíše praktická záležitost a potvrzení, že na Afriku se prostě nepřipravíte, spíše se musíte smířit s tím, že ať přijde cokoli, tak to musíte zvládnout a třeba si i užít nečekané.

26.09.2020

Zrada ve FaranoruZrada ve FaranoruJan Kšanda

Další dovolenkový gamebook s Harrym. 7h a docela nás potrápilo svým zašmodrchaným postupem vpřed přes hromadu slepých uliček.

06.08.2020

Skoro modlitbySkoro modlitbyKarel Čapek

Pěkná tematická kompilace s doprovodným komentářem, po kterém zase dostanete chuť přečíst si něco od Karla Čapka.

04.08.2020

Dobře zašitej frajerDobře zašitej frajerPetr Šabach

Znala jsem dřív filmová zpracování povídek a až poté knihu, takže nad míru spokojenost v tomhle pořadí. Je to nejen dobrá zábava, ale i svědectví své doby. "Jezte ruská vejce, vejce našich přátel." :-)

11.06.2020

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíPatrik Hartl

Nápadité a originální, takhle pojatou knihu jsem ještě nečetla. Nebojte lze číst z obou stran a dejte na svůj čtenářský instinkt nebo momentální náladu při výběru začátku. Knížka je zároveň akčí, pohodová, dojemná, plná děje a zvratů, i k zamyšlení, jojo vše je možné a hlavně se tomu nebránit.

02.05.2020

Střelec ze slonovinyStřelec ze slonovinyNerea Riesco

Kombinace šachů a historie se záhadou, kterou je potřeba rozlousknout a vtáhne vás do děje, člověka o něco obohatí.

16.04.2020

NůžNůžJo Nesbø

Velká paráda, Nesbø nám zraje jak víno! Napětí a překvapení už se u něj stává zárukou.

08.02.2020

Mstitel z JenštejnaMstitel z JenštejnaVlastimil Vondruška

Čekala jsem odlehčené historické čtení pana Vondrušky a překvapivě jsem se do děje zamotala a končilo pro mě nečekaným závěrem, což se mi u VV většinou neděje, takže lze jen doporučit.

09.01.2020

TmaTmaOndřej Neff

Tema blackoutu mě zajímá, ale asi by bylo lepší se poohlídnout jinde. Tuto knihu slabším povahám nedoporučuji, nejen že je to děsuplné, což se dalo čekat, ale i vývoj samotný a některá vysvětlení, proč se tak děje, mi přišla na hlavu postavená.

29.12.2019

VeselíVeselíRadka Třeštíková

Kniha o životě jaký je, s lehkostí, humorem a nadhledem. Doporučuji ke čtení nejen, ale především na jižní Moravě se sklenkou v ruce, ale i bez ní se zasmějete.

09.09.2019

Můj světový šachMůj světový šachDavid Navara

Náročnější než první díl "Můj šachový svět", který jsem doporučovala všem. Zde by byl nováček a nebo nešachista zahlcen množstvím variant a proto doporučuji především pro šachisty "starší a pokročilé" :-)

Žlutý baronŽlutý baronJakub Patočka

E-knihy nečtu, ale jsou výjimky jako tato další sbírka informací a praktik o našem žlutém Bossovi, které za to stojí! Investigativní autoři si náš zájem a podporu zaslouží, protože s rizikem odhalují, to co mělo být utajeno.

09.09.2019

Freddie Mercury - The King of QueenFreddie Mercury - The King of QueenLaura Jackson

Oxymóronem v názvu "The King of Queen" je řečeno vše podstatné. Freddie zůstane nesmrtelným a nenahraditelným.

11.08.2019