lucie3944 lucie3944 komentáře u knih

Poskvrněná svatozář Poskvrněná svatozář Julie Johnson

Dobře se to čte. Plyne to pěkně. Člověka to nutí přemýšlet, jestli to tak třeba funguje i na skutečných královských dvorech. Zápletka pro ty dva mi nepřijde moc uvěřitelná, ale chemie mezi nimi je vyvolaná skvěle. Těším se na další díl a protože doufám, že to bude ještě lepší, zatím dávám 4*

30.10.2021 4 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Pro mě je to k neuvěření, ale dávám plný počet. Moc se mi to líbilo. Příběh ne úplně reálný, krásná pohádka, ale zase si to budu pamatovat. Kdo ví, co si osud pro koho chystá. Bylo to bez zádrhelu, krásně to plynulo a dobře to dopadlo. Co si přát víc. Ostatní knihy od těchto autorek se mi pletou, na tuhle nezapomenu.

12.10.2021 5 z 5

Vzpomínky na tebe Vzpomínky na tebe Jamie Beck

Tak přečteno. Trvalo mi to delší dobu, ale ve finále se mi kniha líbila. Sice mě mrzí, že ten samotný průběh léčby nebyl popsaný, ale autorka rovnou upozorňuje, že na tuto věc není odborník a problém se nedá jednoduše vyřešit. Je tu hodně myšlenek, jsou tam rozebíraná nitra hlavních postav, možná až moc dopodrobna. Občas by stačilo jen naznačit. Nicméně, další díl čeká a já jsem na něj zvědavá.

09.10.2021 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Jsem spokojená. Sice mi trvalo, než jsem se zorientovala, ale všechny otázky byly zodpovězeny, byť motiv mi přišel poněkud přitažený za vlasy. Je to třetí kniha této spisovatelky a vím, že si určitě přečtu další.

02.10.2021 4 z 5

Kdo zabije Evu S.? Kdo zabije Evu S.? Petr Eidler

Bylo to dobré. Ne skvělé, ale dobré určitě. Musím říct, že mně zaujal popis postav a motivů, kdy každý měl důvod Evu S. zabít. A jak to nakonec dopadlo bylo překvapení, i když vraha jsem si tipla dřív než bylo napsané rozuzlení. Těším se na další knihu.

18.09.2021 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Do háje, co se teda stalo s Radimem Lechem?! Moc dobrá detektivka, vím, že tohle nebylo to hlavní, ale mě to zajímá! Jinak jsem konečně sehnala první díl a pak další, takže začnu od začátku a velmi se těším.

16.09.2021 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Já jsem spokojená. Moje první kniha od autorky, dobře se to četlo, ale některé dějové linky mi přišly nedotažené. I tak se pouštím do další.

Výměna rolí Výměna rolí Melanie Moreland

Tohle bylo taaak sladké. Pořád jsem čekala na zádrhel a ten vlastně ani nenastal. Ale četlo se to dobře, přerod z člověka neschopného samostatné existence v relativně dospělého člověka byl přirozený, ne na sílu. Klidně si přečtu další knihy.

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

Není to nový námět, ani nové zpracování. Ale téma "zakázaná láska" mně vždycky bavilo a ani zde to nebylo jiné. A přesto se mi to líbilo, pro mě to byla jedna z těch lepších knih od spisovatelky.

Americký deník Americký deník Jana Ciglerová

Zajímavé to bylo. Některé věci mně překvapily, některé ne. Zajímavý pohled na zemi, kam se nikdy nepodívám a kde nikdy žít nebudu.

11.09.2021 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

(SPOILER) Tady se nedá dát jinak, než plný počet hvězdiček. Málokdy se u knihy směju nahlas, ale při popisu první návštěvy Trise v domácnosti Claire se to jinak nedalo. Ty kluci jsou naprosto úžasní! U Claire jsem přemýšlela, proč se tak strašně brání tomu, aby Tristan kluky adoptoval, a moc jsem to nepochopila. Ale možná je to tím, že nejsem matka a tak se s tou situací neumím ztotožnit. Jinak to byla jízda a těším se na další díl.

11.09.2021 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Téměř 100%. Téměř. Moc se mi to líbilo, ale ještě to není úplně top. Těším se na další díl.

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Líbilo se mi to. Milostný příběh se tam odehrával spíš bokem, ale ničemu to nevadilo. Po dlouhé době jsem nečetla klasickou slaďárnu a jsem spokojená, Další díl, pokud vyjde, si určitě s chutí přečtu.

10.09.2021 4 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Dočetla jsem to, žádný zázrak to nebyl. Klasická kniha v tomto žánru, nic navíc. Problém slečny mi přišel trochu na sílu, jen aby nějaký byl. Ale kdo ví, co jsou dnes lidé pro peníze schopni udělat. A na konci to vysvobození v podobě dědictví? No, kéž by. Prostě pohádka pro slečny... Nenadchne - neurazí.

30.08.2021 3 z 5

Země Nory Robertsové Země Nory Robertsové Ava Miles

Nemůžu říct, že by mě to zklamalo. Ale taky nemůžu říct, že bych byla nadšená na 100%. Kniha má všechno, co je třeba, nicméně překvapivě nejvíc rušivě na mně působily zmínky o knihách Nory Roberts (a přitom to byl důvod, proč mě kniha upoutala). Přišlo mi to pak už přehnané. A pak taky překlad - rozhodně bych si v okamžiku, kdy mi hrozí smrt, neřeknu "Nechci zemřít". Spisovná čeština je občas na škodu. Jinak je to opravdu skoro jako přes kopírák knih od spisovatelky, kterou jsem začala číst před téměř třiceti lety. A i to je pro mě důvod, proč půjdu do dalších dílů.

24.08.2021 4 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Líbilo se mi to. Byly to obyčejní lidé, s obyčejnými problémy. Vše, co se stalo, se skutečně mohlo stát. Jen ta hlavní zápletka, že on je On, to už tak uvěřitelné není. Ale co, nevadilo mi to, a hlavně jsem to, kupodivu, nečekala. Prostě docela povedená kniha.

17.08.2021 4 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Bohužel, za mě ne. O podobných knihách říkám, že si za pár sní nepamatuju, o čem kniha byla. To se tady fakt nestane, bohužel. Nikdy nehodnotím charakter postav, říkám si, že spisovatel/ka ví, co dělá, ale tohle... Tohle se nedalo. Slečna byla příšerná, a to je mírné vyjádření. Vtipné mi to nepřišlo, roztomilé taky ne, jen děsné. Dočetla jsem to jen abych věděla, jestli se to zlepší, ale ne. Předpokládám, že to bude mít další díl, a to si hodně rozmyslím, jestli si ho přečtu.

09.08.2021 2 z 5

Případ Aleny Struskové Případ Aleny Struskové Petr Eidler

Moje první kniha od tohoto autora a jsem nadšená. Danou záměnu jsem sice odhadla mnohem dřív než vyšetřovatelé, ale to mi nevadilo. Zajímavé pro mě bylo povídání o Terezíně, denacifikaci a dalších věcech. Jdu shánět další knihy!

07.08.2021 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Až na to konečné vyznání citů to byla fajn kniha. Mám ráda knihy o muzikantech, tady jsou postavy a pocity popsané velmi dobře. Těším se na další příběhy, snad bude jeden i o Jaxovi. Jen mi není jasné, jak si nakonec uspořádali život. Ale třeba se to dozvím v další knize.

31.07.2021 4 z 5

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

Klasická jednohubka, nenadchne - neurazí. Konec je jasný, nic nečekaného. Jen mi to připomíná jinou knihu, kde byl ale hlavní hrdina nemocný a epilog dojímavější. A dokonce si myslím, že kniha byla od této spisovatelky.

31.07.2021 2 z 5