lucie.dc lucie.dc komentáře u knih

Balada o žaláři v Readingu Balada o žaláři v Readingu Oscar Wilde

Snadno čtivé,
krasně melodické.

Pěkný překlad,
rýmy povedené,
zbytečný odklad,
za 30 min přečtené. :)

21.02.2020 5 z 5

Rytíř mnoha srdcí Rytíř mnoha srdcí Kinley MacGregor (p)

Po precteni prvniho dilu jsem se velmi tesila na druhy...

Ztrata casu.

Popisek byl pritom tak poutavy, videla jsem v nem potencial vyborne humorne knihy, coz se nepotvrdilo, autorka si mohla mnohem vice pohrat s danym tematem, cekala jsem spoustu humornych scen, kdy se vzajemne svadi, skadli, aby dosahli sveho, ale humoru bylo, co by se za nehet veslo, opevovani krasy hlavniho hrdiny bylo opravdu prehnane a nerealne, radky jsem casto preskakovala milovymi kroky.

Velke zklamani.

Vlastne jsem cekala zcela jiny pribeh, uplne odlisny dej, nez to, co mi bylo nabidnuto.

03.02.2020 2 z 5

Chlapidárium - deník otrlé holky Chlapidárium - deník otrlé holky Karolína Vrbasová

Je to presne o tom, jak napovida nazev. Je napsana peknou formou a nic bych nevytkla, proto tolik hvezd. Nedavam plny pocet hvezd jen proto, ze to neni typ zanru, ktery by mne nejak oslovil, uz se k teto knize nebudu vracet.

28.01.2020 4 z 5

Skandální noc Skandální noc Teresa Medeiros

Nu, nemohla jsem se nejak vubec zacist, u jinych knizek ani neposloucham, kdyz na me nekdo mluvi, ale tady to nefungovalo. Obcas jsem se sice zasmala, ale hodne jsem preskakovala pasaze, po dlouhe dobe kniha, u ktere jsem si rikala "at uz ji konecne doctu." Medeiros ma mnohem propracovanejsi a lepsi knizky. K teto se vedome znovu urcite nevratim.

23.01.2020 2 z 5

Záhadná kráska Záhadná kráska Lisa Kleypas

Knihy od Lisy mam opravdu rada, je to ma oblibena autorka hned za Medeiros, ale tento dil se opravdu nepovedl, hodne jsem preskakovala a delalo mi potiz to docist, vyznavani citu u hlavniho hrdiny bylo misty az trapne, prislo mi to nedomyslene, jakoby psano ve spechu. Snad bude dalsi dil lepsi

21.01.2020 2 z 5

Hříšná Sofia Hříšná Sofia Jill Barnett

Vtipná kniha, asi do poloviny jsem se fakt nasmála.
Hvězdu ubírám za nějakou tu nesmyslnost a poněkud přeslazený a myslím i zbytečný konec.

Jinak pěkný oddech ke kterému se časem ráda zase vrátím. :)

08.05.2024 4 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Nedá mi to a v hlavě se mi kniha srovnává s knihou Mormonka od Jessop a zdaleka nedosahuje její kvality.

První část se mi četla těžce, nudila jsem se, moc popisu, opakování, nevím, když jsem přeskočila odstavce nebo i stránky, nepřišla jsem asi o nic.

Lépe se mi četla až druhá a třetí část, mělo to lepší spád a bylo to čtivější.

Znovu ji ale asi číst nebudu.

15.04.2024 3 z 5

Aby vlasy nepadaly Aby vlasy nepadaly Coria Gianni

Pro nováčka určitě spousta nových a užitečných informací o tom, jak vlas a pokožka vypadají, jejich funkce...

Obecný návod, jak je důležitá vyvážená strava a duševní pohoda.

Větší část knihy už znám, proto mě její čtení moc nebavilo a tak dlouho i trvalo, ale poslední část mě zaujala víc.

Vůbec jsem nevěděla, že se transplantují i vlasy z umělé hmoty nebo se barva do pokožky jaksi "tetuje."

Některé věci je fajn si zase zopakovat.

Hodnotím vcelku pozitivně a užitečně. Asi tu masážní kůru zkusím otestovat na manželovi a zázraky nechť se dějí!! :D

27.03.2024 4 z 5

Co mám vědět o sexu Co mám vědět o sexu Jasminka Petrović

Nevhodné pro děti. Dcera, 9 let, mi to dotáhla z knihovny, div mě netrefil šlak!

18.12.2023

Choroby vlasů a ovlasené kůže Choroby vlasů a ovlasené kůže kolektiv autorů

velmi užitečná knížka

19.11.2022 5 z 5

Magická poselství víl Magická poselství víl Doreen Virtue

Barevne, pozitivni, nic "spatneho" se clovek nedozvi.
Tech moznych vykladu by ale v knizce mohlo byt vic.
Zlate okraje jsou luxusni, rada si s nimi hraji.

01.08.2022 5 z 5

V zajetí jídla V zajetí jídla Doreen Virtue

Naucna a velmi zajimava. Byt nejsem obezni (vaha jde ale nebezpecne hore), ve spojitostech se vidim a problem ovladat chute mam. Cim dal vice se mi jevi, jak je vse propletene skrz na skrz.

Autorka cuca z pokusu druhych i z vlastni terapeuticke praxe.

Vse je psano pochopitelne a v lajcke reci. Trochu me tam irituji chybejici slova, tam sloveso, tam dalsi cast vety...

Kdyby nebyla ve sleve, nevzala bych si ji, myslela jsem si, ze je to jen dalsi blbost o hubnuti, ale intuice me donutila ji do kosiku dat a vesmir s cenou taky pohl, abych si ji proste vzala a nelituji, dobra volba.

01.08.2022 4 z 5

Něžná rebelka Něžná rebelka Johanna Lindsey

Odkladam nedoctenou, byt mi chybi cca 60 str. BOŽE! Ta Roslynn je ale krava, uz ji nemuzu cist! Chudák Anthony, to chytil teda.

18.06.2022 2 z 5

Kniha skandálů Kniha skandálů Julia London (p)

Julia Londonova nebude ma oblibena autorka, jeji zenske postavy maji dlouhe vedeni a jsou zaslepene az beda.

Nektere casti textu nebyly dobre upravene, kazilo to predstavivost, taky mohlo byt vice zrejme z textu, co je treba vzpominka, alespon jinym pismem, ja se ztracela, kde je minulost, kde soucasnost a musela se v textu vracet, abych to pochopila.

Mozna pro nekoho SPOILER:
Na rozpadu manzelstvi se podileli rozhodne oba, zpocatku jsem sympatizovala, umim si predstavit jeji zarmutek, podobnym jsem si sama prosla, ale jeji neustale obvinovani manzela, aniz by se podivala do zrcadla sama na sebe, mi uz lezlo na nervy, jeji prozreni mohlo dojit driv.

SPOILER:
Vazne by me zajimalo, jak vysla z horici budovy, kde se najednou vzala venku?

05.12.2021 3 z 5

Vzpurná Mared Vzpurná Mared Julia London (p)

Pribeh skvely, ale Mared me neskutecne S*ALA!

03.12.2021 3 z 5

Tajemství úspěchu Tajemství úspěchu Earl Nightingale

Prumerna kniha, nejvice si odnasim 6 ukolu na kazdy den.

10.08.2021 3 z 5

Krásná vězeňkyně Krásná vězeňkyně Hannah Howell

Prumer. Pribehova linka je zajimava, preklad obcas ale pokulhava, v dialogu je toho opravdu hodne, casto byl dialog ozvenou jiz recene myslenky, to mi trochu vadilo. Anotace je vcelku nepresna.

29.06.2021 3 z 5

Princezná a psychopat Princezná a psychopat Maddie

Tohle tema me irituje a zaroven necim fascinuje. Povidky jsou kratke, tento pribeh take, konec mi jaksi chybi, spisovatelka psat umi, kdyby z toho udelala "normalni" pribeh/knihu, dotahla to, bylo by to veru velmi dobre dilo. Za precteni to urcite stoji.

09.06.2021 3 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Líbil se mi nevybíravý jazyk, nebylo ho málo, ale ani moc.

Co mi vadilo bylo kouření hlavní ženské postavy, já vím, je to normální, ale mě to u ženský přijde zkrátka dost odporný. Fandění bylo na mě až moc, já sportům neholduji, tak to je asi můj problém.

Když jsem si objednávala tuto knihu, měla jsem si uvědomit, že jakožto z branže, to nemám kupovat… Proto na mě ty nesmysly působily možná trochu víc, než na jiné. Za mě je to průměrná kniha, na oddechovku jako dobrý, kdybych neznala soudní prostředí, určitě by se mi to líbilo víc.

02.06.2020 3 z 5

To by nevymyslela ani „Agátka“ To by nevymyslela ani „Agátka“ Božena Klímová

20 stránková jednohubka, která svižně běžela, bez zbytečných popisů a stačilo to. King to sice není, ale líbilo se mi to .

E-kniha se skládá z povídek:

⚀Chci tě zabít - to je i uvěřitelná povídka, klidně může komukoliv zkrátka "přepnout."

⚁⚁ Profesorka "in" - to byla jednoznačně baba jaga, u které "mlýny mlely" opravdu rychle. :D

⚂⚂⚂ To by nevymyslela ani "Agátka" - tohle byla taky dost reálná povídka . Agátkou je myšlena A. Christie

⚃⚃⚃⚃ Nezapomeň to posolit! - už při prvních větách jsem si říkala, že bych ho taky zabila :-D

⚄⚄⚄⚄⚄ Jak se rodí vrah - tak ta tam být ani nemusela

19.04.2020 4 z 5