Lucek Lucek komentáře u knih

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Nemůžu si pomoct, tenhle díl mě krutě nebavil. Vyprávění bylo upocené jako Genkova košile, překombinované a závěr - jako fakt?
Ani nevím, jestli se chci pouštět do dalšího pokračování...

13.02.2024 1 z 5

JUDr. Emil Hácha (1938-1945) JUDr. Emil Hácha (1938-1945) Tomáš Pasák

Neskutečně čtivá kniha. Neskutečně smutný osud člověka, který svůj národ neopustil ani v nejtěžších chvílích. Pro mě je Dr. Emil Hácha hrdina.

18.06.2023 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Nebavilo, odloženo.

24.05.2023 1 z 5

Proč zemřel Jan Masaryk? Proč zemřel Jan Masaryk? Petr Kettner

Zajímavá kniha, autoři pátrali, hovořili se svědky a přinesli spoustu úvah a různých názorů na smrt Jana Masaryka.
Nemůžu se ale zbavit pocitu, že nám místy podsouvají své přesvědčení o sebevraždě.

16.05.2023 3 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Fajn knížka, líbila se mi o něco víc než ta předchozí. Opět mě ale nebavila vztahová linka Laury a Adama, popisné a mírně patetické pasáže prostě nudily a padal řemen.
Lauřino srdce tentokrát vynechalo úder jen jedenkrát (super), zato má autorka nové oblíbené slovo: konsternovaně. Mírně úsměvně pak působí i některá další klišé např. "přítomnost zla".

02.04.2023 3 z 5

Geiger Geiger Gustaf Skördeman

Tak teď vážně nevím, jak knihu hodnotit.
Námět super, zvraty super, i ty politické pasáže mě bavily.
Dala bych 5 hvězd, ale prostě nemůžu. To finále, to superakční finále, z toho všeho udělalo frašku a celý příběh degradovalo.

10.02.2023 3 z 5

Později Později Stephen King

Skvělé, má čestné místo mezi mými
Nej-Kingovkami!

06.01.2023 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

(SPOILER) Jako vážně?!?
Překombinované, totálně nereálné, zbytečně brutální.
A ten konec... Nebylo by lepší nechat oba rozmetat C4, vys*at se na celé vysvětlování Folterova "geniálního" plánu a zakončit tak sérii o Hunterovi trochu důstojně?
Dám šanci dalšímu dílu, snad to nebude podobná slátanina.

20.12.2022 2 z 5

Stasiland - Příběhy ze země za berlínskou zdí Stasiland - Příběhy ze země za berlínskou zdí Anna Funder

Několikrát jsem měla během čtení nutkání knihu odložit. Přitom tak zajímavé téma! Nebavil mě autorčin styl psaní, vadilo mi třeba, že napínavé vyprávění postav přerušovala svými, v tu chvíli zcela zbytečnými, úvahami. Přitom stačilo malinko pozměnit koncept a mohlo to být skvělé čtení. Celkový dojem - zklamání, někde mezi 2-3*

25.10.2022 2 z 5

Chopinův rukopis Chopinův rukopis Jeffery Deaver

Velké zklamání, po 9. kapitole odkládám a vracet se k téhle slátanině nebudu.

15.09.2022 odpad!

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Na knihu jsem se těšila, i čtení mě bavilo.
Ale čím víc jsem se blížila do finále, tím únavnější bylo neustále opakování: výslechy, auta zaparkovaná před domem, setkání u Catherine, co kdo řekl, co si myslel, věděl o závěti, nevěděl, blablabla... Kapitola 63 rychle čtenáři vysvětlí, kdo a jak vraždil. No a epilog má za úkol probudit čtenářovu fantazii.
Komerční průměr, bohužel.

19.06.2022 3 z 5

Na čáře Na čáře Vojtěch Mašek

Tak tohle bylo opravdu velké zklamání. Těšila jsem se na napětí, zajímavé kresby a stísněnou atmosféru. Nenašla jsem ani jedno. Grafické zpracování nepřehledné stejně jako skákání v čase, čekala jsem i více textu.
V ději jsem se orientovala jen díky znalosti příběhu Krále Šumavy.
Pokračování si ráda nechám ujít...

31.05.2022 1 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Nějak mi nestačí hvězdičky, 5 je fakt málo.
Doufám, že už pánové makají na dalším pokračování!

19.05.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Zajímavý a napínavý případ, nebavila mě ale omáčka soukromého života Laury a Adama (oproti Stvůře to prostě bylo moc ufňukané a oba působili vyloženě nesympaticky).
A ještě jedna drobnost: nemá Laura náhodou srdeční arytmii, když jí srdce tolikrát vynechává úder?

03.05.2022 3 z 5

První krev První krev Angela Marsons

O knize vím už dlouho, jen jsem čtení oddalovala a říkala si "proč proboha prequel?"
Včera jsem si ji koupila, dnes odkládám přečtenou.
Byla to pecka, A.M. prostě umí vtáhnout čtenáře do děje. A návrat na začátek super nápad, moc dobře věděla, proč prequel...

30.04.2022 5 z 5

Už vím, jak ji zabiju Už vím, jak ji zabiju Milena Brůhová

Skvělá kniha, napínavá, bez hluchého místa.

19.04.2022 5 z 5

Rosnička Rosnička František Kozmon

Bavila jsem se o dost méně než u první knihy. Chorvatské dobrodružství bylo dost přitažené za vlasy, do prolínání přítomnosti a minulosti se zamotal i sám autor (chybný rok v jednom datu).
Uvidím, co Wolfa čeká v dalším díle, snad to bude lepší.

13.04.2022 3 z 5

Potkan Potkan František Kozmon

Velké a příjemné překvapení!

03.04.2022 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Ještě větší brak než seriál.

24.03.2022 odpad!

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

(SPOILER) První třetina byla napínavá, správně ponurá, začala jsem pronikat do děje a těšila se, co přinese další den a nový hostitel.
Druhá třetina: ve vyprávění občas padal řemen, párkrát mě zarazila trhlinka v logice smyček, byla jsem zvědavá na další vývoj (ale už ne tak nadšená).
A poslední 1/3: bylo mi úplně jedno, kdo zabil Evelyn, přestávala jsem fandit hlavní postavě, spíš jsem netrpělivě čekala na vysvětlení celé té mašinérie na Blackheath (Morový doktor, Lokaj, nadřízení) - místo toho bylo finále jedno velké klišé.

* za originální námět
* za atmosféru