Potkan

Potkan https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311057/bmid_potkan-00B-311057.jpg 4 66 15

Marek Wolf série

Mal som veľké sny o šťastí a o láske. Rozpadli sa mi ako domček z karát. Chcel som byť vzorný manžel a dobrý otec. Namiesto toho som skončil ako vrah. Moja rodina si myslí, že som si zabil ženu aj švagra. Prečo nestačí, keď poviem, že som nevinný? Pod Bratislavou sa rozpína sieť potrubí. Vedú z každej domácnosti, stretávajú sa a spájajú do tunelov, kde sa zlieva špina a smrad rozkladu. Práve na mieste, ktoré v každom vzbudzuje hnus, sa odohrala brutálna vražda, maskovaná ako útok potkanov. Vyšetrovanie sa začína v kanalizácii pod mestom, no kľukatou cestou cez minulosť aj nadchádzajúce prezidentské voľby nás zavedie priamo za väzňom v Leopoldove. Hlavný vyšetrovateľ prípadu Marek Wolf, samotár a neprístupný chlap, sprevádzaný len verným psom Fenrirom, sa nedávno vrátil domov z Kanady. On jediný verí, že za mrežami sedí nesprávny muž. Ale medzi novými kolegami nemá nikoho na svojej strane.... celý text

Szigeti
21.04.2024 5 z 5

Musím uznať super kniha. Som milo prekvapený dynamikou, napínavosťou a prekvapením s rozuzlenia. Nevedel som sa odtrhnúť od knihy. Je to iné ako Dán, popr. Šloser. Vynikajúce. Idem do ďalších dielov.

Evaho73
09.12.2023 4 z 5

Som rada, že som náhodou objavila slovenského autora, ktorý ma zaujal. Musím ho pochváliť, ako sa mu podarilo napísať celkom slušnú detektívku so sympatickým hlavným hrdinom, ktorý pôsobí celkom prirodzene aj vďaka svojim povahovým črtám. Príbeh som prečítala pomerne rýchlo, lebo nemal nijaké hluché miesta, bol vykonštruovaný veľmi presvedčivo a na slovenské pomery aj uveriteľne. Teším sa na ďalší diel.

PitoR
23.07.2023 5 z 5

Nádej na slobodu!
"Pre rodinu urobím čokoľvek."

Priznám sa, že osobne mi bolo veľmi ľúto sympatického kapitána Čontoša, ktorý ukončil svoju literárnu púť hneď v úvodnej detektívke Františka Kozmona. Je tu však zvieracia séria a nový kapitán - Marek Wolf, ktorý sa vracia z Kanady domov...

"Po návrate na Slovensko mal pocit, že stretáva samé falošné úsmevy a neúprimné podania rúk."

Mŕtvola v bratislavskej kanalizácii, obhryzená potkanmi. Prvý Marekov prípad, z ktorého je hneď šéf vyšetrovateľov bratislavského kraja, čo sa nestretne s prílišným pochopením u jeho podriadených. Takže; problémy a podrazy na pracovisku...

"Toto je práca, vy ste profesionáli. Nemusíte ma zbožňovať, ale keď si máte plniť povinnosti, musíte ma počúvať."

Prípad sa nakoniec riadne zamotáva a odkrýva dvadsať rokov staré vraždy dvoch súrodencov. Kto je za tým všetkým? Dokázali by ste kvôli rodine či osobnému prospechu vraždiť? Ako na nás vplýva výchova rodičov v útlom veku? Čo to s nami spraví? Nemáme prehnané nároky na tých našich potomkov? Viac neprezradím. Iba dodám, že veľmi sympaticky na mňa pôsobili Marekovi kolegovia - Petra Siváková a Karol Lupták. A záver ma teda riadne prekvapil...

"V práve sa vraví, že neexistuje objektívna pravda, je iba jej interpretácia. Pred súdom vyhrá ten, kto predostrie presvedčivejšie argumenty."

František Kozmon ma zaujal už v prvotine "Posledný prípad kapitána Čontoša" a "Potkan" celkovú spokojnosť iba potvrdil.

hanzmb
13.07.2023 5 z 5

2 týdny se courám po Tatrách a Fatrách a chtěl jsem pro večerní povalování v termálu v Lúčkách nějaké kvalitní místní čtení. Nový Dán je zatím v nedohlednu a tak jsem zkusil další slovenskou krimi sérii. A měl jsem neskonalé štěstí. Na to, že jde o 2. autorovu knihu napsanou v necelých 30 letech, to je na neskutečné úrovni. Počínaje zajímavým hlavním hrdinou až po perfektně vystupňovaný závěr. Určitě brzy zkusím Rosničku.

petgona
12.03.2023 5 z 5

Som velmi milo prekvapena, hoci som si uz jednotlive postavy popriradovala k jednotlivym zlocinom asi niekde v polovici, bolo to dobre napisane, zapletka bola zaujimava. Tesim sa na druhy diel a urcite si od tohto autora precitam este viac.
Vzdy ma velmi potesi, ked sa mi dostane do ruk slovensky autor, ktory nie je ani trapny ani nudny. Najdu sa tu aj ozaj sikovni ludia.

Pepina19
07.03.2023 5 z 5

Super detektivka, velmi dobře napsaná, případ vraždy zajímavý propojený s minulostí.
Detektiv Marek Wolf sympatický. Pro mě bylo hlavně těžké odhalit vraha a to velmi oceňuji. Konec mě překvapil.

ArwenAragorn
14.08.2022 4 z 5

75%

Potkany.
Keď ich uvidel, prišlo mu naozaj zle. Liezli po tele mrtveho muža, ohlodávali rany a pochutnávali si na jeho mäse. Marek na ne posvietil baterkou a väčšina sa rozpŕchla do tmavých chodieb, no niekoĺko menších jedincov zostalo a pokračovalo v hostine bez náznaku strachu z narušiteĺa.

Moje první detektivka s Markem Wolfem a jsem spokojená. Možná je to proto, že nepatřím k nekritickým obdivovatelům Dominika Dána. Marek je sympaťák, i když na můj vkus příliš hezký, příběh si udržuje dobré tempo, má výbornou zápletku a skvělé rozuzlení. Takže já doporučuji.

Kerberos
05.07.2022 5 z 5

Slovenské autory čtu ráda,mám mezi nimi několik oblíbenců.Detektiv Marek Wolf nový šéf oddělení se zahraniční praxí, řeší vraždu, která má spojitost s vraždami z minulosti i vrcholovou politikou. Kolegové mu hážou klacky pod nohy,ale on si najde svou cestu a případ vyřeší.Uz se tě se těším na další díly.

chtouleau
26.05.2022 1 z 5

ak máte radi Neuera alebo Dána, tak od tohto ruky preč..

Lucek
03.04.2022 5 z 5

Velké a příjemné překvapení!

knihomolka_eli
18.08.2021 4 z 5

Musím sa priznať, že nejako nevyhľadávam slovenských autorov a mám ich obľúbených len pár, ale kniha Potkan z pera autora Kozmona ma naozaj príjemne prekvapila. Zaujal ma už prológ, bol dosť originálny, po jeho prečítaní som bola zvedavá, akým smerom sa bude kniha uberať. Páčil sa mi zaujímavý prípad, prelínanie prítomnosti a minulosti, vynikajúce vykreslenie charakterov postáv, ktoré boli veľmi autentické a aj samotný vyšetrovací tím. Nebolo to písané štýlom severských autorov a tých mám prečítaných veľa, Kozmon sa ich ani nesnažil napodobniť. Išiel si svojim štýlom, ktorý mi sadol, preto si od neho určite prečítam aj ďalšie knihy. Potkana som prečítala v priebehu dvoch večerov a určite ho budem odporúčať.

Dani25
04.12.2020 5 z 5

Veľmi dobrá detektívka, prelínanie rokov a dní. Zaujímavý kolektív vyšetrovateľov. Prekvapujúci záver. Idem sa pustiť do Rosničky :)

lusila
30.11.2020 4 z 5

Zaujímavý prípad a konečne iný typ vyšetrovateľa, mladý, bez záväzkov, príťažlivý.

MajaN
17.01.2020 5 z 5

Veľmi výstižný názov,aj keď slovom potkan pracovne nazvali obeť vraždy,ktorú anonymne nahlásili v podzemnej kanalizácií,dá sa POTKAN -om nazvať aj vysokopostavený policajný šéf.Príbeh sa dejovo prelína s vraždami z minulosti s vraždou a vyšetrovaním súčasného prípadu.Autor vykresľuje v celej nahote charaktery bohatých,vplyvných ľudí ich schopnosť bez výčitiek ubližovať svojmu okoliu ,svojich blízkych nevynímajúc.Vytýčené ambície a očakávania dosahujú spôsobom idem,kto mi neuhne z cesty,toho bez milosti eliminujem.Bohužiaľ ,karierizmus neúspešného vyšetrovateľa dostal do väzenia nevinného človeka a dokonca zavinil smrť iného.Kniha má dobrý,čítavý príbeh s nezvyčajným záverom.

adelinka
30.01.2017 5 z 5

Veľmi milo som prekvapená zo slovenskej detektívky. Riešenie vraždy v potrubí vedie aj k dvom starým vraždám, za ktoré sedí obžalovaný nevinný muž. Výborné čítanie....

detektivní a krimi romány krimi odsouzení nevinného

František Kozmon
slovenská, 1988