luccilla luccilla komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha se dobře čte, tak jak jsem u autorky zvyklá, ale příběh absolutně depresivní, alespoň malou naději tam autorka mohla přihodit. Takhle je můj celkový pocit z knihy jen obrovská tíseň.

16.10.2023 3 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Odpočinková knížka na léto, na kterou jsem se těšila, ale byla jsem spíš zklamaná. Neříkám, že něco nebylo vtipné, ale za mě až moc na sílu. Navíc celá kniha se nesla v duchu shazování a zesměšňování v podstatě všeho, co na Kubě autorka potkala.

10.09.2022 2 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Krásná knížka, která mi připomínala Šikmý kostel. Moc hezky napsaný a velmi zajímavý příbeh.

26.11.2022 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Vtipná oddychovka jako vždy nezklamala :-)

01.02.2021 4 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Klasická Ferrante, která mě opět nezklamala. Nesmírně čtivá knížka o dospívání a o vztazích, která mi asi nejvíc z jejích knih připomínala sérii Geniální přítelkyně.

05.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Třetí díl nezklamal a je stejně strhující jako první dva. Chvíli mi trvalo než jsem se zorientovala v postavách, ale rodokmen na začátku velmi pomohl. Úžasná trilogie, už se těším co dalšího autorka vymyslí.

04.05.2024 5 z 5

Tahle knížka mě chytla za srdce, přečetla jsem jedním dechem, moc hezké vyprávění

07.04.2023 5 z 5

K2 - Poslední klenot mé koruny Himálaje K2 - Poslední klenot mé koruny Himálaje Radek Jaroš

Krásné čtivé a napínavé povídání. Knížka se moc hezky čte.

24.01.2021 5 z 5

Matěj maluje mapy Matěj maluje mapy Michaela Hošková

Moc pěkný příběh. Celá rodina má můj obdiv.

21.01.2021 5 z 5

Cesta pryč Cesta pryč Nic Jordan

Inspirativní moc zajímavá knížka, akorát škoda, že neskončila na Bali, tam by mi autorka seděla mnohem líp než do Austrálie. Konec mi vůbec neseděl s filozofii celé cesty a je to velká škoda, ale i tak to určitě stojí za přečtení.

26.07.2023 4 z 5

Zdráhavý věštec Zdráhavý věštec Keziah Frost

Hezká nenáročná knížka na léto

13.07.2023 4 z 5

Konec starých časů Konec starých časů Carmen Korn

Trošku slabší než první díl, ale i tak jsem prečetla s chutí a teším se na třetí díl :-)

20.10.2020 3 z 5